توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 360337
روایت روزنامه اصلاح طلب از اتفاقات دیروز مجلس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰
دیروز صحن علنی مجلس شاهد اتفاق تلخی بود؛ معاون وزیر جهاد کشاورزی یقه پیراهن خود را پاره کرد که دلیل آن هم اختلافش با یکی از نمایندگان بود.

به گزارش آرمان، ماجرا از این قرار بود که خلیل آقایی معاون پارلمانی وزارت جهاد کشاورزی در جلسه علنی دیروز (سه‌شنبه) مجلس هنگام نطق محمدعلی پورمختار نماینده مردم کبودرآهنگ، با عزت‌ا... یوسفیان‌ملا نماینده مردم آمل، بر سر موضوعی درگیری لفظی پیدا کرد که به دنبال این درگیری، آقایی یقه‌اش را با فریاد و عصبانیت پاره کرد.

براساس این گزارش، در این هنگام نمایندگان به دور آقایی جمع شدند و یکی از نمایندگان نیز قصد داشت با گرفتن دستش جلوی دهان وی، او را آرام کند، اما قضیه پیچیده‌تر از این بود و بالاخره نمایندگان وی را به بیرون صحن مجلس هدایت کردند. علی مطهری که ریاست جلسه را برعهده داشت از جهانبخش محبی‌نیا نماینده مردم شاهین‌دژ در مجلس خواست که اوضاع را سر و سامان دهد.

روایت یوسفیان ملا از درگیری با آقایی
معاون پارلمانی وزارت جهاد کشاورزی پس از این اتفاق ترجیح داد سکوت کند و عزت ا... یوسفیان ملا نماینده مردم آمل که با خلیل آقایی درگیر شده بود به فارس گفت: واردات برنج را ‌آزاد کرده‌اند و همین موضوع عامل اعتراض بنده به معاون وزیر جهاد کشاورزی شد. وی ادامه داد: روز سه شنبه در صحن علنی مجلس به سراغ آقای آقایی رفتم و به وی نسبت به آزاد کردن واردات برنج اعتراض کردم که وی برافروخته شد و با عصبانیت فریاد زد.

از یوسفیان ملا پرسیدیم که چرا نمایندگان در هنگام خروج معاون وزیر جهاد کشاورزی از صحن مجلس با دست دهان وی را گرفته بودند که نماینده آمل پاسخ داد « به این دلیل که فحاشی می‌کرد». البته ایسنا به نقل از یوسفیان ملا نوشت که «وزارت جهاد کشاورزی برنج وارد کرده بود و ما نمایندگان شمال به وزیر نامه‌ای نوشته بودیم تا از واردات برنج جلوگیری شود؛ آقای آقایی عصبانی شد و یقه‌اش را نیز خودش باز کرد.

او ادامه داد: ایشان کار زشتی کرد و حرف بدی نیز در این جریان زده نشد» چند دقیقه بعد نطق پورمختار توسط علی مطهری که ریاست جلسه را برعهده داشت قطع داشت و مطهری ضمن دعوت این دو نفر به آرامش، از نمایندگان خواست که یوسفیان ملا و خلیل آقایی را به بیرون صحن علنی مجلس هدایت کنند.

ورود هیات نظارت بر رفتار نمایندگان

در جلسه علنی دیروز مجلس بین عزت‌ا... یوسفیان ملا نماینده آمل و خلیل آقایی معاون پارلمانی وزیر جهاد درگیری فیزیکی رخ داد که هیات نظارت بر رفتار نمایندگان قرار است این مساله را پیگیری کند. احتمال دارد ورود هیات نظارت بر رفتار نمایندگان بر اساس تبصره «۱» بند «ه» باشد که در آن آمده است: « چنانچه عدم انجام وظایف نمایندگی منجر به مخدوش نمودن شأن نمایندگی و یا مجلس گردد هیأت نظارت با رعایت بند ب ماده ۲ صلاحیت رسیدگی به آن را دارد.» که بند «ب» ماده «۲» در مورد «گزارش‌های مربوط به رفتار خلاف شئون نمایندگی حسب ارجاع هیات رئیسه» است.
 
کلمات کلیدی : مجلس دهم+معاون پارلمانی وزارت جهاد کشاورزی+پوسفیان ملا+مجلس دهم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.