توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450832
معاریو: درجنگ آینده ضد اسرائیل، ارتش لبنان درکنار حزب الله قرار می گیرد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۶
روزنامه صهیونیستی « معاریو» با تاکید به اینکه « درجنگ آینده علیه اسرائیل، ارتش لبنان در کنار حزب الله قرار می گیرد»، این وضعیت را چالشی دیگر برای رژیم صهیونیستی خواند.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری العهد روز جمعه به نقل از معاریو افزود: منابع امنیتی اسرائیل معتقدند که برخلاف جنگ 33 روزه تابستان سال 2006 علیه لبنان، در صورت شعله ور شدن آتش جنگ در جبهه شمالی ( فلسطین اشغالی)ارتش لبنان هم به یک دشمن مهم تبدیل و در کنار حزب الله و با هماهنگی کامل آن علیه اسرائیل وارد میدان جنگ با ارتش اسرائیل خواهد شد.

این روزنامه صهیونیستی تاکید کرد که ارتش لبنان بعداز جنگ 33 روزه، با سلاح های جدید هوائی ، دریائی و زمینی تامین شده به ویژه توسط آمریکا، فرانسه و سعودی مجهز شده است.

معاریو نوشت: در سال های گذشته مبارزه با تروریسم بهترین بهانه و دلیل برای مسلح کردن ارتش لبنان بوده و برنامه تجهیز آن به انواع سلاح، قدرت ارتش لبنان در مقابل یک ارتش منظم و قوی مانند ارتش اسرائیل را تقویت کرده و بهبود بخشیده است.

این روزنامه صهیونیستی افزود: درست است، ارتش لبنان سلاح های بسیار پیشرفته در اختیار ندارد اما منابع امنیتی اسرائیل می گویند ارتش لبنان بیش از گذشته توان ضربه زدن به اسرائیل را از طریق موشک های دقیق ضد زره دارد.

معاریواضافه کرد:ارتش لبنان ازهمه طوائف وجریان های لبنانی تشکیل شده و براساس قانون تحت نظارت ژنرال « میشل عون» رئیس جمهوری لبنان و همپیمان سیاسی حزب الله قرار دارد.
 
کلمات کلیدی : اسرائیل + ارتش لبنان + حزب الله
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.