توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 382216
معادن قربانی ثبت جهانی‌ قله‌ دماوند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۱
شهردار رینه آمل گفت: با پیگیری‌های شورای شهر رینه و شهرداری سه معدن را در اطراف قله دماوند تعطیل کردیم تا بتوانیم قله دماوند را به ثبت جهانی برسانیم.

به گزارش مهر، مهر علی حیدر زاده عصر سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران بابیان اینکه کوچه‌های این شهر شناسنامه‌ای نداشتند افزود: در چند ماه گذشته توانستیم کوچه‌های این شهر را شناسنامه‌دار کنیم تا کوچه‌ها نامگذاری شود.

وی اظهار داشت: قله دماوند به‌عنوان بزرگ‌ترین قله بالای پنج هزار متر ایران محسوب می‌شود و رینه نزدیک‌ترین شهر به این قله است و در سه سال گذشته طرح جامع تهیه و تصویب شد و خوشبختانه توانستیم بعد از ۲۰ ماه، ماده صد را به تصویب برسانیم و چهار کیلومتر از شهر را بلوار کاری و معابر را روشنایی نصب کنیم.

وی گفت: بعد از هفت سال با پیگیری‌های نماینده محترم شهرستان و شورای شهر و شهرداری عملیات لوله‌گذاری در سطح شهر انجام و تا آذرماه سال جاری مشعل گازرسانی روشن می‌شود و تمامی منازل شهر سال ۹۶ گازدار خواهند شد.

حیدر زاده بابیان اینکه قله دماوند ساماندهی خواهد شد گفت: در چند سال گذشته در قله دماوند سرقت‌های زیادی انجام می‌شد و اطراف قله به‌صورت هفته‌ای آتش‌سوزی صورت می‌گرفت که با مصوبه‌های شورای شهر برای ساماندهی ما با چالش‌های زیادی مواجه شدیم که خوشبختانه با پیگیری‌های زیاد توانستیم برای کوهنوردان پارکینگ احداث کنیم تا تحت مراقبت باشند و سرقت انجام نشود.

وی تأکید کرد: اگر مسئولان شهرستانی و استانی کمک و پیگیری نکنند قله را برای همیشه مثل مناطق دیگر از دست خواهیم داد، همچنین تمامی امکانات و صدور پروانه‌ها در اطراف سد لار برای پایتخت است ولی مشکلات دادگاهی و یا دیگر برای آمل صادر می‌شود.

وی افزود: همچنین مسئولان پایتخت در تلاش هستند قله دماوند را به نام خود به ثبت برسانند.
 
کلمات کلیدی : قله دماوند+ثبت جهانی قله دماوند
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.