نظر منتشر شده
۱۴۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 257413
پرداخت حقوق فرهنگیان و این همه سروصدا؟
بخش تعاملی الف - مزبان حبیبی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۳۹
به اخباری که این دو سه روزه درباره پرداخت "مطالبات فرهنگیان" در رسانه در حال انتشار است توجه کنید:

نوبخت: دولت بدهی صداوسیما را می دهد/پرداخت مطالبات معوق حق التدریس ها
حقوق معلمان ابتدایی ۲۰ درصد افزایش یافت
پرداخت حق بیمه طلایی فرهنگیان

اما لینک چند خبر قدیمی:
پرداخت مطالبات فرهنگیان، هفته آینده
زمان پرداخت مطالبات فرهنگیان بازنشسته

و نکاتی بسیار ساده، چرا از اصطلاح مطالبات برای اینگونه اخبار استفاده می شود؟ بهتر نیست دولت اعلام کند که این پرداخت ها مربوط به چه سال هایی است و در آن سال ها نان چه قیمتی داشته است؟ آیا برای تداعی معنایی نیست؟ چرا این اخبار غالبا کذب که پس از مدتی به فراموشی سپرده می شود در بزنگاه هایی مانند اعتراض معلمان به عدم اجرای قوانین مصوب مجلس و یا پیگیری افزایش حقوق، تمامی رسانه ها را پر می کنند؟

مگر پرداخت بدهی های دولت به فرهنگیان، نیاز به مجوز دارد، که برای آن نیاز به مصوبه ی هیئت دولت دارد؟ چرا هیچ وقت برای سایر ارگان ها و وزارتخانه ها نیز این خبر اعلام نمی شود؟

پرداخت حقوق عقب افتاده کارکنان دولت که گاهی به ده سال پیش می رسد، چه هنری است که باید آن را در بوق و کرنا کرده و اعلام نمود؟

چند ماهی هست که فرهنگیان بصورت خودجوش ولی یک پارچه مطالباتی را از دولت و مجلس طلب نموده اند، از قبیل:

- افزایش حقوق همانند سایر وزارت خانه ها
- اجرای نظام رتبه بندی معلمان، قبل از اینکه با اعمال نفوذ برخی، این لایحه هم به سرنوشت نظام هماهنگ و ... دچار شود.
- افزایش حقوق حداقل به میزان تورم سالانه به استناد قانون
- تخصیص یک ماه مرخصی به فرهنگیان همانند سایر کارمندان دولت
- برقراری حق همترازی برای دارندگان مدرک فوق لیسانس و دکتری
- اعمال ضریب های افزایش حقوق مانند سایر ارگان ها و وزارتخانه ها
- بازنگری در قوانین استخدام و بازنشستگی
- اعمال جریمه های منطقی برای تاخیز های گاها ده ساله در پرداخت ها

در پایان ذکر این مطلب نیز لازم است: از تمام مجلس نشینان بی خبر از احوال فرهنگیان درخواست می شود که در بررسی بودجه سال ۹۴ مشکلات عدیده ی این قشر فراموش شده را در نظر داشته باشند.
 
کلمات کلیدی : مزبان حبیبی
 
محمد
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۰۷:۵۷:۱۰
با سلام به نظرم حق وحقوق فرهنگیان خیلی نا چیز هست .یک فرهنگی کشورمان باید از هر جهت تامین باشد چون زحمتهای زیادی برای تربیت دانش اموزان میکنن.یکی بانکی میشه یکی دکتر همه مدیون فرهنگیان هستند.به امید ارزش قایل شدن به زحمتهای فرهنگیان محترم. (2628140) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۰۷:۵۷:۵۲
باسلام : تا زمانی که اموزش وپرورش از زیر یوغ سیاسیون بیرون نیاید وملعبه اقایان نشود کار به جای نمی رسد مگر گناه یک فرهنگی چیست 1- حقوقش تفاوت فاحشیبا خیلی از ادارات و ارگانها داشته باشد چه رسد به وزارت نفت 2- چه دلیلی دارد در طزمان بازنشستگی دو یا سه سال طول بکشد تا دنباله پاداشش بدست بیاورد .3- اقایان می گویند تعداد فرهنگیان زیاد است توهین از این بالاتر یعنی بیست میلیبون دانش اموز در این کشور زیادی هستند و معلمین مسئول نگهداری تا خدای ناکرده اسیبی به دولت وخانواده ها نرسانند البته از نظر کمی نه کیفی 4-در کجای دنیا حتی کشور های جهان سوم وعقب افتاده این چنین با معلمینشان برخورد می کنند 5- تجربه نشان داده هر گاه نزدیک انتخابات مجلس یا رییس جمهوری و.......می شویم دایه مهربانی تر از مادر برای اموزش و پرورش پیدا میشوند. در پایان امید روزی داریم که جایگاه معلم انچه در شان ومنزلتش می باشد برسیم وگرنه باید فاتحه فرهنگ وتعلیم وتربیت کشور خواند . (2628143) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۰۸:۱۴:۳۳
قابل توجه من فرهنگي ام با مدرك ليسانس 21سال سابقه 1200000دريافتي اين مطالبات مال شايد 5درصد معلم ها بشه اونه بيچاره ها از پارسال اضافه كاري كردن هنوز پولشو نگرفتن در ضمن اضافه كار هم به همه نميدن بعضي رشته هاي خاص تو مقطع دبيرستان كه كمبود نيرو دارن نه تو راهنمايي و نه تو دبستان اضافه كار نيست كه ما بخواهيم كلاس بريم يانه (2628189) (alef-13)
 
فلاحی
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۰۸:۱۵:۱۷
مدیریت وزارت آموزش وپرورش بااین همه طول وعرض !شده مثل مدیریت باشگاه استقلال وپرسپولیس!به خداشرط مردانگی اینه آقایون اگرنمیشه دراین وزارت خانه راببندید!آخه نه وزیرکاری ازدستش برمیاد !نه شهامت استعفاداره! (2628190) (alef-13)
 
بازنشسته فرهنگی
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۰۸:۴۰:۲۹
متاسفانه هر دولتی قبل از آمدن بر روی کار شعار هاری دهن پر کن و فریبکارانه می زند که من برای فرهنگیان چه کارهای که خواهم کرد و چه منزلتی به فرهنگیان خواهم داد اما موقعی که قدرت را در دست می گیرد به طور کل فراموش می کند .کاش ، اقایان یک بار که شده به آرشیو سخنرانیهای خود مراجعه کنند و با وجدان خودشان قضایا را مرور کنند که زندگی فرهنگیان فقط شده شرمندگی از زن و فرزندانشان ،ای کاش آقایان که می آیند در تلویزیون و اظهار شرمندگی می کنند با خودشان این مقوله شرمندگی را تحلیل کنند که آیا شرمندگی برای معیشت فرهنگی دردی دوا می کند و این روند ادامه دارد تا سال آخر ریاست جمهوری ، ان موقع می آیند افزایش حقوق را چند درصد نسبت به سالهای قبل اضافه می کنند و دوباره همان شعارهای قبلی را تکرار می کنند . آیا زمان آن نشده که دولت مردان با کل اقشار جامعه بخصوص فر هنگیان صادق باشند . به امید بیدار شدن وجدان دولت مردان . (2628266) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۰۸:۴۴:۰۹
مطالبات فرهنگیان از سال 1تا1394 داده نشده (2628280) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۰۹:۲۲:۵۴
مطالبات فرهنگياني كه در طرح خروج از كلانشهرها بيان شده بود . حتي به صورت ديون هم در نيامده چه رسد به پرداخت ان (2628386) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۵ ۱۲:۰۲:۰۵
چی دادن که این رو ندادن، توی آموزش و پرورش فقط اعلام میکنن که چی می خوان بدن!!!! (2631235) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۷ ۱۱:۱۶:۳۷
قربونتم ! بي انصاف نباش وعده ،مخصوصا از نوع سر خرمني آن كه زياد مي دهند ! (2636105) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۶:۱۲:۴۵
از فرهنگیان بعیده شما که حقوق تان خوبه وساعت کارتان هم کم
خواهشا" شما دیگه اعتراض نکنید (2629470) (alef-13)
 
معلم
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۳:۰۱:۲۷
تا به امروزساعت کاری همه کارکنان دولت را قانون تعیین می کرد ازاین به بعد شما تعیین بکنید!!! (2630302) (alef-10)
 
معلم
۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۰۸:۱۴:۱۹
لطف كنيد در مورد معلمان اظهار نظر نكنيد (2633422) (alef-3)
 
مهدی
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۳:۳۹:۲۰
سلام
اقا لطف می کنید بگید چقدر کار مفید انجام می دید و چقدر حقوق می گیرید که به فرهنگیان توهین می کنید (2630383) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۱۳:۳۹:۲۰
در مقایسه با چه کسی حقوقمان خوب است؟ (2634165) (alef-3)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۲۳:۴۵:۰۶
بزرگوار!!!!!!!!
من با کارشناسی ارشد و 17 سال سابقه تدریس هنوز مستاجرم، شاگرد خودم که با فوق دیپلم نامه رسان بانک شده، تونسته با وام بانکش آپارتمان بخره!!!
این تبعیض نیست؟
چشمها رو باید باز کرد!!!
ما حرفی نداریم که 12 ماه سال رو با حقوق واقعی کار کنیم. (2635522) (alef-10)
 
بیژنگ
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۶:۵۹:۰۲
اجازه بدهید زمان انتخابات بعدی و رأی دادن بشود، مسئولین یادشان می افتد که کسانی به اسم معلم هم در این مملکت وجود دارند (2629615) (alef-13)
 
علی رضا جعفری
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۸:۱۴:۴۶
موافق (2629774) (alef-13)
 
معلم
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۰:۰۴:۵۶
به نظرم از جفای دولت و مجلسیان بی خبر از احوال معلم بدتر ،‌ فرهنگ ، شعور و بی خبری عده ای از اهالی کوی بی فرهنگی ست که پایشان به فضای مجازی هم بازشده و زخم زبان می زنند.
من كه از باز ترين پنجره با مردم اين ناحيه صحبت كردم
حرفي از جنس زمان نشنيدم. (2629970) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۰۸:۴۶:۲۲
من که تا حالا نشنیدم اعلام کنند معوقات بانکی ها پرداخت شد. حقوق کارکنان صدا و سیما اضافه شد، مشکل مسکن کارکنان فلان ارگان بر طرف شد. (البته همه ی اینها را شنیدم و دیدم ولی نه از رسانه های رسمی- بلکه از شاگرد های خودم که اونجا ها شاغلند)
متاسفانه چه اون موقعی که نفت 120 دلارو بالاتر فروخته شد و چه حالا کسی فکر معلم نبوده و نیست. آقایان انقدر الاهم و فی الاهم دارند وقت نمی کنند زیر پایشان را نگاه کنند.
البته گریه کن زیاد داریم ولی کسی کاری انجام نمیده. (2628290) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۰۹:۰۲:۱۹
مدت هاست که اضافه کارها پرداخت نمی شه (2628340) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۰۹:۳۲:۰۷
کو گوش شنوا اگر پیدا شود. خریداریم (2628408) (alef-13)
 
پرستار
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۰۹:۳۴:۰۷
من پرستارم دیروز یکی از اقوام که معلم است به من میگفت حقوق شما 700هزار تومن زیاد شده ولی هر چه گفتم باور نکرد دروغ است نمیدانم این حرفها را از کجا در میارند من فکر میکنم علتش بیکاری بیش از حد شونه (2628413) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۵ ۰۹:۳۰:۳۲
یعنی دروغ است که برای شما حکم زدن؟
و حداقل حقوق بدون مزایا شده 1800000؟ (2630780) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۱۲:۰۶:۰۰
من معلمم کاری هم سخت تر از معلمی نیست شما پرستا ر محترم نمیتوانی یک یا دو فرزندت را نگهداری یا حتی سرگرم کنی ولی من باید 39 دانش آموز کلاس دومی را هم نگگداری کنم - هم سرگرم کنم و هم به آنها درس وتربیت و علم بیاموزم یک روز هم که پدرم بیمارستان بود شب گفتند خودت باید همراهش باشی پرستار نمی تواند به او رسید گی کند . شما - وهمه مردم که میتوانند بخوانند و بنویسند مدیون معلمند . مطمئنم که نمیتوانی حتی یک ساعت در کلاس 40 نفره دوام بیاوری . (2633907) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۰۹:۳۴:۴۷
خدایا به فرهنگیان صبر و طاقت بیشتری عطا کن. هر دولتی که می آید انگار فرهنگیان را نمی بیند، همه اش از ایثار و گذشت می گویند اما دریغ از رسیدگی به وضع حقوقی آنان. (2628416) (alef-13)
 
علی فیروزمندی
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۰۹:۳۶:۴۰
با سلام و احترام
نمیدونم چه حکمتی است که تنها حقوق بگیر این مملکت فرهنگیان هستند که رسانه ها مطالبه طلب مقادیر ناچیز چند ده ساله را به بوق و کرنا میکنند در حالیکه حقوق کارکنان بانک و مخابرات و وزراتخانه های دیگر به نظرشان نمی آید و
رسانه ها هیچگاه از چند و چون آن نمیگویند .این در حالیستکه یک کارمند بانک پس از سه سال صاحب خانه و ماشین میشود ولی یک معلم بعد از 25 سال و حتی بیشتر هنوز دغدغه خانه و نگران تهیه جهیزیه دخترش باشد.متاسفم به حال این جامعه و این رسانه ها. (2628422) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۰۹:۴۰:۱۰
تمام مجلس نشینان فرهنگی بی خبر از احوال فرهنگیان (2628428) (alef-13)
 
یک معلم
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۰۹:۴۱:۵۵
چه عجب الف یک مطلب به درد بخور در باره معلمان نوشت !!!!!!!!!!! (2628437) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۰۹:۵۱:۲۷
دیوار کوتاهه ایم دیگه چه کنیم (2628464) (alef-3)
 
اقتصاد
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۹:۴۱:۱۲
دیوارتان خیلی بلند هست دلیل دارم چرا بلند هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2629921) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۰:۵۵:۰۵
اقا محمد افرین از المان اینها اصلا مطالب واظهار نظرها رانمی
خوانند چون اکثرا در فکر ثرو ت اندوزی هستند چرا وقت خود راتلف کنند (2630059) (alef-13)
 
حاجی
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۰:۰۸:۲۳
بیشتراخباری که دررابطه باپرداخت مطالبات فرهنگیان نوشته می شودنوعی سفسطه جهت وانمودکردن پرداخت حق فرهنگیان است تاجلواعتراض آنهارابگیرند.چرانمی گویندحقوق معلمین وبقیه کارمندان ودانشگاهیان وقوه قضائیه ووزراونمایندگان مجلس وکارگران بایدیکسان باشدمگردراسلام فرقی بین این زحمتکشان بادیگراقشاروجوددارد. (2628509) (alef-13)
 
استاد حق التدریسی
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۰:۲۲:۰۰
معلمان
معلمان حق التدریسی
استاد دانشگاه
استاد حق التدریسی
واقعا جایگاه علم در کشور ما چقدر است و چقدر به آن بها می دهیم من 15 سال است در دانشگاه ها به صورت حق التدریسی و با مدرک دکترا تدریس می کنم حقوقم 500 هزار تومان است ؟؟؟ با 14 ساعت تدریس در هفته ؟ بیشترین زحمت ؟اعتراض = اخراج (2628557) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۰:۴۴:۵۳
درد درد مدارک بی اساس و الکی فوق لیسانس و.... است که گرفته شده و الان مدعی شدند اینها بفکر خودشونند
مگر شما با مدرک فوق لیسانس و ... بیشتر از من لیسانس تدریس میکنید یا سوادتان خیلیه؟
دوست عزیز مدارک امروزی که با پول گرفته میشه در حد فوق دیپلم قدیمه زیاد دم از مدرک نزنید
مشکل سیستم هست که نباید به مدرک گرایی زیاد بها بده (2628634) (alef-13)
 
بهنام
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۱:۵۵:۳۴
دوست عزیز این ماهی 500 هزار تومان مال دو روز کاری شما در هفته است ولی بازم قبول دارم که این برنامه تصحیح جامع می خواد (2628829) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۲:۵۸:۱۸
بهنام جان عزیز یک استاد که در روز نمی تواند 7 ساعت درس بدهد هر یک ساعت تدریس دو ساعت مطالعه می خواهد من روزی 3 الی 4 واحد دارم که عملا 4 روز در هفته درگیر هستم . استاد هیئت علمی در هفته 14 ساعت تدریس می کند . (2628950) (alef-13)
 
دانشجو
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۳:۱۹:۲۶
نه اینکه خیلی هم مطالعه می کنین ؟
به دانشجو می گین کنفرانس بده و خودتون هم می شینین (2630340) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۸:۵۳:۲۷
هنوز سر کلاس سی و پنج نفره نابهنجار دبیرستان نرفتی یا معاون 400 دانش آموز نشده ای که به این راحتی سخن می گویی جانا! راستی هیچ فکر کردی چرا چهره ی اونا اینقدر ژولیده است یا بعد از باز نشستگی زود می میرن؟! (2629837) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۳:۴۱:۱۰
مولانا عبيد زاكاني حكايتي دارد كه ( نقل به مضمون ) : دلقكي پسر خود را نصيحت مي كرد و پند
واندرز مي داد كه اي پسر ! اگر آداب دلقكي و مسخره گي را پيشه نكني ( دل به اين كار ندهي )
تو را براي تنبيه به مدرسه فرستم تا علم و دانش و سواد بيا موزي و يك عمر در عذاب و سختي و
تنگدستي به سر ببري ! ميگم اي دوست ناديده ، سيگار فروشي را مي شناسم كه در آمد ماهانه
او " خدا تومان " در ماهه با سواد پنجم ابتدايي ! حالا جناب عالي با مدرك دكتري در دانشگاه
و ديگر عزيزان فرهنگي در مدارس با مدارك اگثرا بالا ! و عمل مقدس تدريس ،كه آن معصوم اول
در باب اهميت و قدر و شآن آن فرمود : من علمني حرفا ،فقد صيرني عبدا " ! معلمين با در آمد و
اين حقوق كم و شما با مدرك دكتري با ماهي پانصد هزار تومان ! ( خدايا توبه ! ) حالا گرچه كه
شاعر ازقديم نديما فرمود كه " خود كرده را تدبير نيست " ! حالا خودمانيم انگار كه عبيد زاكاني چندان هم بيحساب وكتاب وبي ربط هم حرف نمي زده ها !! (2629039) (alef-13)
 
علی فرجامی
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۹:۴۹:۱۸
دوست عزیز اگر حقیقتا می توانی با 500000هزار تومان زندگی کن به ما بگو تا من که یک میلیون می گیرم بقیه 500000هزار تومنش را به دولت پس بدهم فکر کنم اغراق می کنی حتما کرایه خونه نمیدی هزینه سفر ونان خشک وپول آب وبرق مخارج بیماری تور سیاحتی تفریحی مثل من معلم نداری سفرهای خارج از کشور عزیز حرفت ودر آمدت با مدرکت برای هیچ کس قابل هضم نیست نیاز به نوشتنش نبود (2629945) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۵ ۰۸:۰۶:۵۸
اقای فرجامی
من برای مسئولان نوشتم تا بدانند یک استاد حق التدریسی با 20 سال سابقه چقدر از دانشگاه دریافتی دارد در ضمن هر ماه هم حقوق نمی دهند و پایان ترم واریز می شود !!1 در تهران به نظر می آید خط فقر بالاتر از این مبلغ باشد . من مدرک خود را به رخ نکشیدم و سوادی بالاتر از معلمان عزیزم ندارم ولی برای مسئولان عرض می کنم که ارزش برای تدریس قائل نمی شوند من 4 کتاب برای تدریس در دانشگاه نوشتم فقط 2 میلیون تومان بابت حق تحریر دریافت نمودم ؟ ما معلمان احتیاج به طعنه از وضع زندگی خودمان و قیاس با دیگر اقشار نداریم !!! هنوز افتخار به معلمی می کنم . (2630651) (alef-10)
 
معلم با مدرک فوق لیسانس
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۱:۲۸:۵۰
من از دکترا قبول شدم نرفتم چون می دونستم 50 هزار تومان افزایش حقوق ارزش پنج سال کور کردن چشم رو نداره و حرف شما نشون می ده تصمیم درستی گرفتم. الان هم وقتی هزینه رفت و آمدم رو به مدارسی که در دهات شهرهای دیگه است از حقوق دریافتیم کسر می کنم می مونه 750 هزار تومان. اون هم برای چهار روز تدریس در هفته. حداقل توی دانشگاه به استاد احترام می ذارن توی مدارس از این خبرا هم نیست. دانش اموزا پدر آدم رو درمیارن. هر ادایی که دلتون بخواد درمیارن. هر جوری دلشون بخواد توی کلاس رفتار می کنن. معلم رو به مسخره می گیرن کسی هم ریسیدگی نمی کنه. تنبیه بدنی هم که ممنوعه. جدا احساس می کنم حتی به اندازه یک راننده و کارگر احترام و ارزش ندارم با این که از جان و دل توی کلاس مایه می ذارم آخرش هم نه شاگرد قدر می دونه نه مدیر نه اداره نه اموزش و پرورش نه دولت نه مردم. نمی دونم به کجا باید پناه ببرم. الف منتشر کن خواهشا. (2630114) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۵ ۰۹:۲۸:۰۷
من هم با مدرک دکترای ریاضی دانشگاه دولتی و بیست و شش سال سابقه کار، دریافتی کمتر از یک میلیون دارم، رسمی هم هستم
صحبت ما این نیست که بیشتر از سایر کامندان دولت حقوق بگیریم، صحبت اینه که دولت به اندازه یک زندگی در شان هرکس به او حقوق دهد، فرهنگی و غیر فرهنگی هم فرقی نداره، به شما هم ظلم میشه برادرم (2630775) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۵ ۰۹:۲۹:۲۹
شما احتمالا دانشگاه پیام نور تدریس می کنید یا آزاد، که اینها هم به اساتید خیلی ظلم میکنن، قرار نیست چون به همه ی ما ظلم میشه از اعتراض دیگران جلوگیری کنیم؟ (2630779) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۱۲:۲۶:۴۶
استاد که نه، مربی حق التدریسی، استاد یعنی کسی که مسیر استادیاری و دانشیاری رو طی کرده باشه، شا که خودتون دکترا دارید باید تفاوت اینها رو بدونید (2633976) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۰:۲۴:۱۲
متاسفانه همیشه همنطور بوده، حقوق فرهنگیان رو پرداخت میکنن و اسمشو میذارن " مطالبات" تا مردم فکر کنن چیزی علاوه بر حقوق به اونا دادن
در ضمن وقتی افزایش حقوق میدن، آموزش و پرورش رو که مثل بقیه بودن و شایدم کمتر از اوان، جدا اعالم میشه، واقعا چرا؟ (2628567) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۰:۲۴:۵۲
باش تا صبح دولتت بدمد، بازم یه که سروصدا راه میندازن دولتی ها وقتی آبها از آیساب افتاد، دوباره آش همان آش و ... (2628568) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۰:۳۴:۵۰
جانا سخن از زبان ما مي گويي (2628590) (alef-3)
 
یک معلم
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۰:۳۸:۰۸
با این وضعیت اسفناک معیشتی فرهنگیان که از ضعیفترین کارمندان دولت محسوب می شوند هیچ اراده ای برای حل مشکلات معلمان وجود ندارد و ما تنها ابزار سیاسیون در طی انتخابات و ...برای آنها هستیم و بعد جزء فراموش شدگان
خدایا به داد ما برس. (2628603) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۰:۴۵:۰۱
فرهنگيان محترم !
مظلوم نمايي هم حدي داره !
بابا يه سر بريد بقيه سازمانها ببينيد چه جور كار ميكنند و چقدر دريافتي دارند !
دوستان عزي هوا ابري ميشه مدارس تعطيل ميشنود و ...
15 روز عيد نوروز ...
3 ماه تابستان ...
2 ماه ايام امتحانات ...
بابا 6 ماه كار ميكنيد اونم 3 روز تو هفته تعطيل هستيد هميشه هم طلبكاريد !! (2628635) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۲:۲۸:۱۵
باسلام عزیز اگه ما 15روز عیدو3ماه تعطیلیم پس با این حسابی که شما داری الان 25 ساله که جنگ تموم شده پس باید گفت نظامی ها 25ساله حقوق الکی میگیرند؟! (2630232) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۳:۵۳:۰۴
ببخشيد مگر در سازمانهاي ديگر كاري هم انجام ميشود ؟ كه اگر كاري انجام ميشد وضع مملكت الان اين نبود (2630402) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۵ ۰۰:۰۲:۱۳
اونوقت کتاب درس داده نمیشه یا شما به جای معلم اضافه کار مجانی می کنید؟ (2630422) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۵ ۰۱:۰۳:۳۵
نه قربونتم ! حساب و كتاب شما از اصل و اساس اشتباهه ! مگر آقاي دكتر كه در يك دو سه ساعت عملي چون عمل قلب انجام مي دهد و چند ميليون تومان نا قابل بابت دستمزد دريافت مي -
دارد ( كه انشاءالله شما و همه عزيزان ديگر و اين مخلص شما ،تنمان هيچ وقت به ناز هيچ طبيبي
نيازمند مباد ! ) كسي مي پرسه كه : آقاي دكتر شما در ٢٤ ساعت گذشته ،چندين ساعت در خواب ناز بودي ! از ساعت ٧ تا ٨ صبحانه تان را نوش جان مي فرمودي ! فقط دو سه ساعت كار
كردي و بعد هم براي ناهار تشريف بردي ! و بعد هم استراحت بعد از ناهار ! سپس حضور در
مطب و بعد هم تشريف به منزل و...!! آيا كسي اين حساب و كتاب ها را ميكند يا ،ارزش كار آن
طبيب را مد نظر قرار مي دهد ؟ ! ، چي مي فرماييد ؟ ارزش كار پزشك و نجات جان بيمار ؟ خدا
تمام امواتت را بيامرزه ! پس كار معلمي را بايد با توجه به آثار آن در آينده كشور وپيشرفت و
پس رفت كشور و ترقي و تعالي مملكت را مد نظر قرار داد ! نه حساب روزهاي تعطيلي !! (2630488) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۵ ۰۷:۵۶:۵۳
حسن جان همه معلمان استخدام رسمی نیستند و حق التدریسی هم داریم که فقط با اندازه ساعت تدریس بعد از چند ماه حقوق میگیرد (2630637) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۵ ۰۹:۲۵:۵۱
اولا مقایسه ی شغل تدریس با مشاغل یدی کار درستی نیست، چون اگه بنا رو بر این بذاریم، به کارگر باید بیشتر از بنا حقوق داد، به منشی مدیر کل باید بیشتر از مدیر کل حقوق داد
ثانیا، کدم معلم سالی شش ماه کار میکنه؟ تعطیلات رسمی شکور رو که دیگه انتظار ندارید معلما برن سرکلاس؟ هرچند من حاضرم به اندزه کافی برای یک زندگی شرافتمند حقوق بگیرم اما هفته ای شش روز برم سرکار
ثالثا، سایر کارکنان خیلی علیه السلام نیست و تعطیلاتشون و زمانهای جیم زدنشون از سر کار روی هم رفته کمتر از شش ماه نیس!! (2630769) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۱۲:۲۷:۳۰
مظلوم نمایی؟
شما بفرماِید با بیست و پنج سال سابقه و فوق لیسانس، چند حقوق بدن خوبه؟ (2633980) (alef-3)
 
حسین
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۱:۱۱:۰۰
سلام
البته ببخشید فرهنگیان محترم من قصد جسارت و توهین ندارم امام تو اقوام خودمون 4 نفر فرهنگی داریم 4 تا 5 ماه سال تعطیل هستند و حقوق میگیرن باز یه ماه تعطیلی رو میخوان چیکار؟؟ این بی انصافی و زیاده خواهی نیست درثانی حقوق فرهنگیان هم که از همه بیشتر ادارات دولتی بیشتره من خودم کارمند دادگستری هستم حقوق من با مدرک برابر و سابقه خدمت برابر کمتر از همکاران فرهنگی هست. چرا اینقدر زیاده خواهید؟؟؟ (2628710) (alef-13)
 
اکبر
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۲:۱۷:۱۷
سلام
دوست عزیز من حاضرم مشخصات و ادرس سایت را بگذارم تا فیش حقوقی من را ببینید .
ایا شما هم حاضرید چنین کاری بکنید؟
البته حقوق ما فقط همین حقوقه بی کم . کاست ولی ارگانهای دیگه پرداختی هایی دارند که شامل فیش نمی شه. (2630207) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۲:۱۹:۰۴
ما هم مثل شما راضیم تابستون بریم ولی حقوقمون مثل شما خارج از خدمات کشوری باشه (2630212) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۵ ۰۹:۲۲:۰۹
اگه فرهنگیان 4 ماه تعطیلن که نیستن و فقط یک ماه قانونا تعطیلن، سایر کاکنان که کل سال تعطیلن، به جز اندکی که وجدان کاری دارن! (2630764) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۵ ۰۹:۲۲:۲۶
بقیه کلا تعطیلن، سالی دوازده ماه (2630766) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۱۲:۲۸:۵۹
کجا هستن اقوام شما که سالی شش ماه تعطیلن؟ ما که فقط یک ماه تعطیلی داریم (2633986) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۱:۱۸:۵۶
سال 88بازنشسته شده ام ولی هنوز خبری از پرداخت مطالبات نیست.ظاهرا باید از سایر وزرا درخواست کنیم به آقای فانی یاد آور شوند که به یاد پرسنل تحت مدیرین خود هم باشند.سابق یا لاحق فرقی نمیکند. (2628730) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۱:۲۰:۳۷
گفته اند اگربخواهید کشوری رانابود کنید معلمان آن کشوررابدهکار وتوسری خور وبی پناه کنید (2628735) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۱:۲۰:۵۳
کشور بی چاره با کلی بدهی و پایین امدن قیمت نفت اخه باید یه چیزی تو خزونه باشه به یک میلیون معلم بدهند
من خودم معلمم به اعتقاد من اموزش و پرورش در ایران باید خصوصی شود تا زمانی که دولتی است در جا خواهد زد والا نیروی تربیت شده تو همین اموزش و پرورش فردا در شرکت نفت استخدام می شود و با حقوق3میلیونی چرا نباید 12سال بابت نحصیلات در اموزش و پرورش ریالی از حقوقش بابت هزینه تحصیل کسر نشود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2628736) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۱:۲۲:۲۴
متاسفانه نهدولت نه مجلس هيچ كدام به فكر نظام آموزش و پرورش نبوده و نيستند فقط كافي است دريافتي كل ادارات و سازمانها را با آموزش وپرورش مقايسه كنيد تفاوت را خواهيد ديد هنگام بازنشسته شدن هم حقوق ما فرهنگيان را بيش از 35درصد كسر مي كنند و به هركجا هم اعلام بكني كسي ارزشي قائل نشده و اصلا جوابي نمي دهند با اين اوصاف وضع فرهنگ و آموزش كشور بيش ازاين نخواهد شد. (2628740) (alef-13)
 
داود
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۱:۳۱:۳۸
آقایان مجلسی خبر از درد دل فرهنگیان ندارند .سیر ازگرسنه خبرندارد سواراز پیاده (2628771) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۲:۰۱:۳۱
خب قربونتم ! همين سر وصدا كردن و در بوق و كرنا دميدن براي پرداخت مطالباتي كه خدا عالمه
مال چند سال پيش بوده و خدا عالمه كه چه قدر اين برف مطالبات در برابر آفتاب تموز تورم و گراني
آب شده و آب رفته ! ويا اضافه كردن مقداري به حقوق ها كه حتي به گوش خواجه حافظ شيرازي
نيز بارها وبارها خواهد رسيد ! اين ها خود اعترافي نا گفته و نا نوشته اي است كه مبين ونشانه اي
است بركم اعتنايي و بي توجهي مسئولين به قشر فرهنگي كشور ! آخه مسلمون ! پرداخت اين
مطالبات چند ماهه ويا چند سال گذشته كه مقداريش هم " آب رفته " ! ويا اضافه كردن مقداري به
حقوق اين قشر اين همه سر وصدا و جنجال كردن داره ! خب البته خودمانيم ! غريبه كه هيچ كس
بينمان نيست ! ميگم " از كيسه خليفه بخشيدن يعني همين " ! يعني پرداخت مطالبات و بدهي هاي
گذشته با سر وصدا و تبليغ فراوان ،به نيت القاي " توجه ويژه به فرهنگيان عزيز " ! به عبارت ديگر
هياهو براي هيچ هيچ هيچ !! ونيز " آش نخورده و دهن سوخته " ! (البته منظور از " آش " نه آن
آشي است كه در بودجه و افزايش ها براي معلمين و فر هنگيان هر سال پخته ميشه ، كه واضح است اين آش هميشه و همه ساله فرهنگيان عزيز در حال تناول آن هستند حالا گرچه دهانشان
نيز ازاين تناول هست پر از تاول ! ! ) (2628841) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۲:۰۹:۵۸
دولت ها واقعا" می خواهند فرهنگیان راضی باشند ولی بعضی وقت ها مثل دولت احمدی نژاد با تحریم چنان بودجه را فلج می کنند که خودشان و دولت بعدی را در دچار مشکلات مالی می کنند و وقتی خزانه خالی باشد دودش به چشم اکثر مردم از جمله فرهنگیان می رود. (2628859) (alef-13)
 
بازنشسته
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۲:۳۲:۰۹
من از روزنامه ها وسایت های خبری وشبکه های خبری گله مندم چرا وضعیت ومعیشت فرهنگیان وبازنشسنه های این وزارت خانه در سر خط . با تیتر درشت تیترنمی زنید (2628906) (alef-13)
 
و
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۲:۴۷:۴۴
چرا دولتی که باید خود بزرگترین حافظ و مجری قانون باشد خودش دروغ می گویدو بی قانونی می کند و حق کشی و اجحاف می کند؟
آنوقت چطور انتظار هست که بقیه مردم رعایت قانون را بکنند؟ چطور انتظار هست که از هرگوشه کنارو سورا خ سمبه ای افرادی در قد و قالبهای گوناگون اجتماعی پیدا نشوند که بخواهند قانون را دور بزنند؟
چطور انتظار هست که مثلا افرادی برق مصرفی خود را از پشت کنترل برق شهر ندزدند و هکذا؟

فرقی ندارد که کشور در چه وضعی بسر می برد چون هر وضعیتی که داشته باشد آن وضعیت حاصل رفتار خود دولتهاست و به مردم ربطی ندارد که چوب رفتارهای ناهنجار گاهی اهمالگرانه وگاهی بی تدبیرانه و گاهی رقیب شکنانه و.. دولتها را بخورند پس چطور این دولتهای خود خواه به حد و حدود و حتی به خوشبختی و سفره غذا و درمام و داروی مردم تجاوز می کنند آنهم فقط بخاطر خود خواهی ها شان؟

تا مردم یک کشوری راضی نباشند تا مردم یک کشوری از دست دولتهای خود احساس امنیت نکنند تا دولتها اعتماد مردم خود را بدست نیاورند آن کشور در هیچ ادعایی موفق نیست بلکه هرچه از موفقیتهای خود بگوید دروغ گفته است
آیامردم ایران به چند دولت گذشته و دولت فعلی اعتماد دارند؟
چطور اعتماد دارند ؟چرا اعتنماد داشته باشند؟

غرض اینکه وقتی بطور قانونی مصوب میشود که میزان افزایش حقوق سالانه کارمندان و کارگران به اندازه تورم موجود در بازار و کشور تعیین شود چطور دولت بخود اجازه می دهد که هر چی دلش خواست از این مقدار کم کند و تازه خود را طلبکار مردم هم بداند؟ حالا موضوع تهاجم گرانی بماند که جای خود دارد (2628932) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۳:۰۰:۳۹
خدا وکیلی این را هم درج کنید من به عنوان یک بازنشسته آموزش وپرورش مطالباتی دارم که می گویند دیون است ولی این را نمی گویند که زمان پرداخت این دیون کی فرا می رسد؟؟؟؟؟که لااقل کمی دلم خوش بشه ، از بس که میرم اداره وحرفهای ناامید کننده می شنوم(صبرکنید-بودجه نیست- و......... به خدا خسته شدم و از زن وبچه خجالت می کشم (2628954) (alef-13)
 
کیانوش
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۳:۳۴:۱۷
مطالبات من معلم در هیچکدام از این بندهای اعلام شده نمی گنجد! بیمه طلایی مربوط به اردیبهشت 92 بود که هنوز ندادن، مقداری از حقوق مربوط به سال 89 مانده که ندادن، عادت کردیم به این قولهای دروووووووغ. (2629021) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۳:۴۶:۳۰
مظلومترین قشر در بین کارمندان فرهنگیان و ادارات تابعه آموزش و پرورش است مثل کانون پرورش فکری وگرنه همه ادارات مثل نیروهای وزارت کشور و قوه قضائیه که هر سال دو بار حقوقشان اضافه میشه و هر با ر هم بالای بیست و پنج سی درصد (2629051) (alef-13)
 
امیری
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۴:۰۲:۵۲
پرداخت بابت بیمه طلایی و تکمیلی فرهنگیان و سایر کارکنان دولت و... از خزانه صحیح نیست و اجحاف و تعدی به حقوق عامه است!! (2629099) (alef-13)
 
فرهنگی از قم
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۴:۲۵:۳۲
ما از گرفتن مطالبات خود میگذریم به شرط اینکه اقایان لطف کنند و به ما فرهنگیان لطف نکنند .
من و تمام فرهنگیانی که به طور قانونی با پر کردن برگه مرخصی جهت شرکت در مراسم اربعین حسینی به کربلا رفته بودیم از حقوق دیماه مان به طور یکجا بین 500تا 600هزار تومان کسر نمودند .جالبتر از همه وقتی به اداره مراجعه کردیم میگویند قانون است.
اچطور وقتی قرار است از از حقوق ما برداشته شود بلا فاصله قانون اجرا میشود اما دادن مطالبات ما بعد از دوسال یا بیشتر قانون نیست. (2629157) (alef-13)
 
املی
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۴:۳۹:۱۷
این فرهنگیان دارند از ابزار دردست خو یعنی شاگردان استفاده میکند و فعلا تجمع میکنند تا خانواده های دانش اموزان به دولت درمورد تعطیلی کلاس درس فشار بیاورند و دولت هم امتیاز به قشر فرهنگی بدهد
پس اگر اینها بخواهند با این طریق از دولت امتیاز بگیرند فردا مخابرات کلیه تلفن خطوط را قطع میکند و تجمع و بعد احقاق حق اینجا میماند کارکنان ارتش این قشر مظلوم نمیداند چگونه احقاق حق کند ایا با تانک بیاید تجمع کند یا تقدیر معیشت را بسپارند به دولت
بنظر بنده حقوق فرهنگیان کم نیست چون انها تعطیلی و تابستان را هم در پیش رو دارند و این شده یک مرام 4ساله که هر چهار سال یکبار فرهنگیان دست به این نوع حرکت میزنند و خواسته صنفی خود را به دولت تحمیل میکنند (2629192) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۵ ۰۹:۱۸:۲۳
به نظر شما معلما دارن از ابزار استفاده میکنن؟
مخابرات که اصلا این کارو نمی کنه؟
وزارت نفت چرا باید فشار بیاره، وقتی مستقیم از فروش نفت مردم سهم خودشو برمیداره؟
در ضمن در قانون حق اعتصاب و اعتراض برای کلیه مردم پیش بینی شده
شما چرا از دولت نمی پرسی مه چرا اینهمه باید به معلم ها فشار بیاد که مجبور به این کارها بشن؟ (2630753) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۵ ۰۹:۲۰:۳۳
به نظر شما تعطیلات فرهنگیان بیشتر است یا سایر کارکنان؟
اگه معلما چهار ماه از سال نمی رن کلاس، بقیه که اصلا نمی رن سرکار، کافیه تشریف ببرید توی یه اداره دولتی یا شرکت خصوصی نسبتا بزرگ تا ببینید که در اتاقی که باید 10 نفر باشند حدکثر یکی دونفر هست، یعنی 80 درصد شماها اصلا در محل کارتون حاضر نمی شید. (2630758) (alef-10)
 
ولی
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۴:۴۱:۱۰
واقعاً تصور نمی کنید کخ همه درزیر خط فقر زندگی میکنند (2629197) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۴:۴۲:۰۵
به همه فقرا رسیدگی می شود به فقرا معلمان (2629199) (alef-13)
 
محمد خان آبادی
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۴:۵۰:۲۰
البته وقتی گوش شنوا نیست آنچه به جایی نرسد فریاد است
اگر می خواست درست بشود تا حالا شده بود
سیاست این است که آموزش و پرورش ضعیف باشد (2629215) (alef-13)
 
مهمان
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۵:۱۷:۴۲
شاید پول ها در حساب است و سودش را می گیرند. پس صبر کنید مطالبات با سودش به شما پرداخت خواهد شد. (2629289) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۵:۲۶:۵۰
معاون ریاست محترم جمهور که توصیه همبهش کردیم که موقع مصاحبه مثل زن دهنش و عنچه نکنه بره بررسی کنه ببینه چه مطالباتی همه حق ماهانه ی آنهاست با این اقدام فقط ذهنیت جامعه را اغنا نمودن و جایگاه فرهنگیان را بیشتر خدشه دار کردن (2629317) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۵:۴۲:۰۶
افزایش فوق العاده شغل و پرداخت فوق العاده بهره وروی هم هست. (2629368) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۵:۴۴:۴۴
آیا دولت ومرکز آمار اعلام می کند تورم نه ماه ی گذشته زیر 20 درصد رسیده است درست است ؟ میزان واقعی تورم مردم بهتر از شما میدانند بیش ازاین به مردم دروغ نگوید چون دروغگو دشمن خدا است. (2629383) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۵:۵۹:۱۲
برای کشوری که ادعای اسلامی بودن دارد و این همه اجحاف واضح و آشکار باید تاسف خورد . بنده با 31 سال خدمت تاکنون فقط 2 بار توانسته ام از خانه معلم استفاده کنم . امکانات دیگر ارگان ها را با آموزش و پرورش فقط مقایسه کنید .
مدعی العموم کجاست ؟ (2629427) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۶:۱۷:۲۸
14ماه ،هرماه85000طلبکارم.ولی برای اقساط عقب افتاده ام79000تومان سودسودجریمه تاخیردادم.صداوسیمااعلام کن ،منم مطالبات دولت روپرداختم. (2629489) (alef-13)
 
معلم بدهکار
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۶:۴۱:۲۷
بخدامن حاضرم 2ماه حقوق نگیرم امااین وزیرخوابالورابرکنارکنن.مجلس هیچ توجهی به اوضاع معلمان نداردواین جامعه مظلوم رابه گرگان دولتی سپرده است (2629558) (alef-13)
 
فرهنگی
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۶:۵۷:۵۸
خدایا فریاد رسی نیست تو به داد ما برس (2629608) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۵ ۰۱:۲۱:۲۴
برادر جان ! با اين استغاثه اي كه از دل پر درد بر آورده اي ! من كه از لرزو شوك آن امشب به
خواب نخواهم رفت ! اما مسئولين مربوطه ،نمي دانم ،! خدا عالمه ! ولي ظاهرا و باطنا مدت هاست كه در خواب ، آن هم خواب ناز فرو رفته اند !! حالا كي بيدار شوند ، باز هم خدا عالمه !!! (2630493) (alef-10)
 
معلم
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۷:۰۳:۱۰
مرگ مان را می گیرن تا به تب راضی کنند (2629625) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۷:۱۱:۰۹
والله ما که دیگه بی خیال مطالباتمون شدیم در سال 90 من و همسرم 700 هزار تومان از آموزش و پرورش طلب داریم کیه که بده رفت تو دیون تا روز قیامت رفع دین بشه (2629646) (alef-13)
 
دالاخ
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۷:۱۱:۴۲
معلمی شغل انبیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییاست پولو میخواهید چیکار!!!!؟؟؟؟؟؟ (2629648) (alef-13)
 
محمدرضا
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۷:۳۹:۵۱
پارسال به کارمند ساده دادگستری به غیر از افزایش سالانه 600 هزار تومان اضافه شد کسی هم چکش درنیامد (2629709) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۷:۴۳:۱۷
ای کاش وزیر ما دکتر هشمی(وزیر بهداشت) بود.جالبه از همین وعده های سرخرمن هم خبری نیست.بیمه طلایی اکثر هزینه ها را برگشت داده،از افزایش 20درصد حقوق معلمان هم خبری نیست!! (2629714) (alef-13)
 
شهروندجنوب
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۷:۵۲:۲۰
جالب اینجاست که تیترمی زنند 20درصدحقوق معلمان ابتدایی اضافه شده واین تصوردرذهن مخاطب ایجادمی شود که 20درصدحقوق یعنی مبلغی حداقل 200000هزارتومان متبادرمی شود وبرای مخاطب توضیح داده نمی شود که این 20درصد فوق العاده شغله وبه 80000هزارتومن هم نمی رسد. (2629733) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۸:۱۰:۳۳
قوام یک حکومت در دستان معلمین است و تبعیض در حق فرهنگیان در بلند مدت باعث دگرگونی می شود. (2629767) (alef-13)
 
م--ه
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۸:۲۷:۰۳
آفرین بر سایت الف که همیشه مطالبات به حق فرهنگیان را پیگیری میکندتنها قابل توجه اقای فانی (2629802) (alef-13)
 
فرهنگی
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۹:۰۲:۵۸
فعلاًکه پرداخت به فرهنگیان صورت نگرفته ولی اعلام اررسانه هانه تنهابه نفع معلمان نیست بلکه موجب بوجودآمدن شوک دربازار می شود.به برخی کارکنان سایردستگاههابدون اینکه رسانه هاخبرشونداضاف می شودواب ازآب تکان نمی خوردوشوک هم به بازارایجادنمی کند (2629849) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۹:۱۸:۱۹
20 درصد ابتداییها کلا 80 هزار تومان بود اون هم به همه کادر ابتدایی اضافه نشد ولی اینقدر سر وصدا به راه افتاد (2629869) (alef-13)
 
معلم ابتدایی
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۳:۲۵:۵۴
تازه 80 هزار تومن رو کی گرفته ؟ ما که هنوز ندیدیم ؟ (2630356) (alef-10)
 
فرهنگی
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۹:۱۹:۵۸
هر دولتی میاد فقط بلده موقع اتخابات شعار بده که ما تابع قانونیم.
بعد از اینکه انتخاب میشن همه حرفای که زدن یادشون میره.
فقط مثل آقای نوبخت میان میگن برای فرهنگیان پول نداریم.
چطور برای پزشکلن و پرستارها پول دارن (2629872) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۹:۲۹:۲۹
متاسفانه با وجود اینکه گفتند در سه ماهه اخر سال 93 معوقات پرداخت میشه ، اما الان یک ماه و چهار روز از این مدت اعلان شده آنان گذشته ، هیچ خبری نیست. این گفته های انان برای این است که بگویند ما درخواستهای فرهنگیان را برآورده کردیم و مردم را قانع کنند تا مردم درخواستهای فرهنگیان را جدی نگیرند و فرهنگیان را در نزد مردم زیاده خواه معرفی کنند. (2629890) (alef-13)
 
اقتصاد
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۹:۳۹:۲۱
سلام به همه ی معلمان عزیز.باتوجه به کاری که در سال انجام میدهید حقوقتان خیلی خوب هست پس این همه اعتراض به دولت باتوجه به شرایط کنونی بی انصافیه چراکه طبق آمار در سال شما معلمین عزیزکمتر از40روزدر سال کارمفید انجام میدهیدوبقیه سال کاری انجام نمیدهید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2629918) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۵ ۰۹:۱۵:۳۲
مگه حضرتعالی کار مفیدتون چقدره؟
نکنه روزی هشت ساعت و سالی دوازده ماه کار می کنید؟
خوبه میزان کار مفید به استناد مرکز آمار مشور، در روز کمتر از نیم ساعت است، حالا شما بفرما کدوم معلم روزی کمتر از نیم ساعت کار میکنه؟ (2630748) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۱۴:۴۶:۲۷
میشه لطفا بفرمائید جنابعلی، شغلتون چیه؟ چند حقوق می گیرید؟
وجدانا سالی چند روز نمی ری سرکار و مرخصی هم نمی گیری؟
ما که هر اداره ای رفتیم کسی نبود برای کار!!
ما خوبه سرکلاس سالی هشت ماه می ریم و دو ماه هم امتحان، غیرفرهنگی ها که کلا تعطیلن، کی میرید سرکار شما؟ (2634323) (alef-3)
 
حسینی
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۹:۵۵:۵۱
پنج ماه است که بازنشسته شده ام اما خبری ازپاداش نمیباشد. (2629954) (alef-13)
 
دلسوخته
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۰:۱۲:۴۶
دقیقا درست است. (2629985) (alef-13)
 
حقير
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۰:۱۷:۵۲
سخن صحيح است.امانكته اينجاست چرا درمواجهه با فرهنگيان چپ وراست دست بدست هم ميدن.يكي ميشن . (2629995) (alef-13)
 
محمدرضادیداری
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۰:۲۳:۴۸
مصداق همین مطالبات معوق خود بنده هستم که سالیان سال در مناطق محروم خدمت کردم ولی مطالبات زیادی از قبیل حق ایاب وذهاب و مانند اینها داشتم که دهها هزار تومن میشد ودر زمان خودش پولی بود بعد ده پانزده سال گفتند که مطالبات ما را پرداخت می کنند حساب کردم دیدم مبلغی که می خواهند بدهند هزینه ی رفت وبرگشت هم نیست بنابراین بی خیال شدم وعطایشان را به لقایشان بخشیدم .دوستان وهمکاران عزیز فرهنگی بدانند حتی اگر صد دولت دیگر بعد از این بیایند وضع معیشت ما خوب نخواهد شد چون در نظام ما عده ای هستند که نمی خواهند علم ودانش و معلم مرجعیت پیدا کند برای همین است که می بینید به یک فوتبالیست وبازیگر بیشتر از یک استاد زحمتکش اهمیت می دهند چون اگر به معلم ارزش قایل شوند کشور ما فوقش می شود یک کشور پیشرفته مثل المان یا فرانسه یا انگلیس .درحالی که خیلیها چنین کشورهایی را دشمن ارمانهای خود می دانند (2630007) (alef-13)
 
تقی
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۰:۵۳:۳۲
شده با یه روز تاخیر وام بانکی سودشو نگیرن؟
ولی مطلبات ده ساله رو یه قرون اضافه نمیکنن
این است رافت اسلامی............... (2630057) (alef-13)
 
دلاور
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۱:۲۱:۳۲
پرداخت حق و حقوق خودمان با این همه سر و صدا؟؟؟؟ چرا نمی گن این معوقات از چه سالی مانده هست؟؟؟ من از سال 89 معوقه دارم چی بگم آن موقع با این معوقه می تونستم برای خودم و خانواده ام لباس بخرم ولی اما الان اگه پرداخت بشه فقط می تونم برا پسرم لباس بخرم؟؟؟؟؟ (2630102) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۲:۰۱:۱۶
این همه کامنت نشون ميده معلمها چقدر سرشون شلوغ هستش !!!!!
خدا وکیلی من کارمند پتروشیمی لرستان هستم با حقوق دریافتی 1100000 تومان با تایم کامل اداری بعد بیایید سختی کار ما رو با بقیه مشاغل مقایسه کنید تا بفهمید که شما اگه اندازه ما کار میکردی باید ماهی 7 میلیون میگرفتی حالا هی بگید حقوق فرهنگی ها کمه لطفا مسئولین بیان و با توجه به کار نفرات و سختی مشاغل حقوق رو مشخص کنند خواهشا خواهشا هزار بار عدالت یعنی کار بیشتر حقوق بیشتر (2630187) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۱۴:۴۸:۱۳
کارمند پتروشیمی، ماهی 1100، چرا دروغ میگی برادر، یا پیمانی هستی؟
فامیل ما دربون پتروشیمیه، ماهی دو و نیم میگیره! (2634334) (alef-3)
 
حسن
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۲:۰۴:۱۱
با ز نشسته ها 20در صد افزایش ابتدایی را نگرفته اند (2630193) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۲:۲۵:۳۴
من ششصدوهشتادهزارتومان حقوق بازنشستگی می گیرم بازنشسته 79هستم معلم ابتدایی بودم بادیپلم و1000ساعت دوره مربی کودک که دوره 5پایه ایتدایی هم راباآن گذرانده ایم درقبل ازانقلاب و قراربودفوق دیپلم به مابدهندکه ندادندوفقط یکسال سابقه حساب کردندوگروه وپایه هم به آن تعلق نگرفت. 21سال سابقه موثرداشتم مجبورشدم به خاطرفرزندانم بازنشسته زودترازموعدشوم چون 3سال مرخصی گرفته بودم ودیگرنمی توانستم مرخصی بگیرم برای فرزندسوم وچهارم 40روزمرخصی زایمان می دادندمن بایدبابچه های کوچکم چکارمی کردم؟خلاصه 26سال عمرم رفت 20 سال و9ماه سابقه برایم حساب کردند. (2630225) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۲:۲۸:۲۶
آقای روحانی دفعه بعد. ..رای نمی دهیم....نمایندگان مجلس هم توجه فرمایند....حقوق ما معلمان پول توجیبی خانمهایشان هم نیست. ....حتی پول یک چادر سر خانمهای مجلس هم نیست...با یک میلیون بعد از18 سال خدمت.......همکاران فرهنگی صد ساعت ضمن خدمت می دهیم بگویید چطور زندگی کنیم. ......بسکه سویا و چربی چرخ کردیم و به اسم گوشت تو شکم بچه ها کردیم......خجالت زده ایم.....ما زیادیم ولی زیادی نیستیم. ...آقای روحانی دیدی آه ما چطور دامن احمدی نژاد و دستگاهش را گرفت....بترس از آه فرهنگیان با آبرویی.....که شما را به خدا واگذار می کنند.... (2630233) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۳:۰۵:۴۷
افسوس از عمر و جواني ام که بي خود و بي جهت در آموزش و پرورش به هدر رفت (2630310) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۳:۰۶:۳۳
دل به اين دولت بستن هم به نظر بي فايده است, از الان به فکر دولت بعد باشيد (2630313) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۳:۰۷:۴۴
هيچ کس پاسخگو نيست, بازم به درود به همت جناب توکلي با اين سايتش که حداقل درد دل هامون رو منتشر ميکنه (2630319) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۳:۱۵:۲۱
فرهنگیان محترم متاسفانه به قشری همیشه طلبکار از اول تبدیل شده اند. بابا توروخدا بس کنید بروید کیفیت تدریس وکارتان را بالا ببرید تا به چشم ملت و دولت بیاید بعد (2630334) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۱۴:۵۲:۰۶
همیشه طلبکار؟
من که تا یادمه به صاحبخونه و بقال و بانک و .... بدهکار بودم
اگه منظورتون همین چهارتا جمله هستش که اونم غلط کردیم دیگه نمی گیم پنج ماهه گوشت برای بچه هام نخریدم
نمی گم تا حالا هتل نرفتن بچه هام
نمی گم لباس های بچه هام وصله و پینه داره
دیگه چی نگم؟ (2634349) (alef-10)
 
بلال
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۳:۲۳:۲۲
ناشکری نکنید مگه شما چند ساعت در طول ماه کار میکنید که خودتون رو با همه مقایسه میکنید (2630351) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۱۴:۵۵:۲۶
وقتی مردم بچه هاشون رو نصف روز میدن تحت تربیت معلم و بعد معلم رو توسری خور می خوان، چطور انتظار دارن بچه هاشون با عزت نفس نربیت بشن؟ (2634359) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۳:۳۰:۴۵
سلام بنده فرهنگی هستم اوضاع جامعه فرهنگیان ونظام آموزشی وحقوق کم به نسبت تورم خرید وفروش مدرک به داد برسزد. (2630370) (alef-10)
 
فرزاد از دهلران
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۳:۳۱:۴۸
طیف دولتمردان ما نگاهشون به وزارت آموزش و پرورش سیاسی بیشتر تا علمی - به اعتقاد من دولتمردان چشم خودشون رو به نقش آموزش و پرورش در توسعه ی کشور رو بیشتر باز کنن - با این چندر غاز که به فرهنگیان میدید مشکلات در حوزه فرهنگ و دانش دوچندان میشه. (2630371) (alef-10)
 
یک معلم
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۲۳:۳۵:۰۵
قبل از هر چیز باید برای فرهنگ مردمی تاسف خورد، که وقتی حرف از حقوق فرهنگی صحبت میشود، اکثریت مردم، به جای حمایت از آنها می گویند که این هم زیاد است. نمیدانند که وقتی یک فرهنگی مشکل معیشت داشت، اثر آن دامنگیر بچه‌ها ی آنها می شود و این شده نتیجه، که امروز وضعیت جوانان به این شکل در آمده. البته من نیز مخالفت این وضعیت تعطیلات هستم. باید اول حقوق یک معلم در حدنیاز افزایش یابد، ومعلم را به جای تعطیلات طولانی، با جیب خالی، در تابستان با گذراندن دورهای جدید آموزشی، با شیوه جدید آشنا شد ه وبتواند در پیشرفت دانش آموزان گام بردارند وسیستم آموزشی متحول شو.. مانند کره جنوبی.
اما شما همکاران عزیز، وقت انتخابات شما برای چندر غاز، اضافه کاری میبینند چه رقابتی میکنید برای همکاری برای برگزاری انتخابات. بعد شروع میکنید به نق زدن. وکسی هم گوش نمیدهد. (2630377) (alef-10)
 
دبیربانسشته
۱۳۹۳-۱۱-۰۵ ۰۰:۱۱:۴۵
آن بی فرهنگی که ادعامیکنه که معلم اینقدرتعطیلات داره ،ساعت کار دیگراو راکه درخارج مدرسه بایدانجام دهدراباچشم بی بصیرتش نمی بیند: یک معلم روزانه اقلا 2یا3ساعت راجع به موضوعی که تدریس میکنه ،مطالعه کند .کلاسهای ضمن خدمت بگذراند .ساعاتی برای طرح سوالات امتحان ،ساعاتی برای تصحیح برگه امتحان .زمان شروع امتحانات مراقب .وناظر.وبردن دانش آموزان هنگام اردوهای دانش آموزی بدون هیچ مزدی .هم تربیت کندهم علم بیاموزد،اداره کلاسهای 40نفره کاره ساده ای نیست البته امروزتاحدودی جمعیت دانش آموزی کاهش پیداکرده .(من درزمان تدریسم 61دانش آموزدریک کلاس اداره میکردم.)زمان خستگی سرکلاس به جای جمله ی «خداقوت» اگه ازتوهین وبیحرمتی دانش آموزمستفیض شدی بایددندان برجگربگذاری اگه چاقوکشیدوتوروکشت، حق اعتراض نداری ).اینهاشرح گوشه ای ازکارهای یک معلم بود.خیلی ازهمکاران مثل من سالهابه صورت حق التدریس کارکردند وجزسنوات خدمت محسوب نشده .خداروشکرمیکنم حق زیادی به گردن دولت ودانش آموزان داریم وخداروشکرمیکنم که ازبیگاری خلاص شدم .همکاران عزیزپاداشتان خداونددردنیا وآخرت میده هرکس کلمه ای مرابیاموزدمرابنده خودکرده وخداوندحق ماراازکسیکه زحماتمان نادیده گرفته ،میگرد (2630436) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۱۲:۳۱:۳۸
بسیار عالی (2633994) (alef-3)
 
احمد
۱۳۹۳-۱۱-۰۵ ۰۴:۵۱:۳۱
لطفا دیون و مطالبات را با نرخ تورم سالیانه محاسبه کنید وبرگردونید در ضمن حقوق معلمان وسط ماه لیست اماده میشود ولی پرداخت اخرماه ایا سود این 15 روز رو بانک میگیره یا اداره باتشکر (2630548) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۵ ۰۹:۱۳:۴۴
سلام، برخی از این دیون، مربوط به ده سال پیش یا بیشتر است، کسی نیست بگه اصلا چرا باید حقوق کسی که ده سال پیش کار کرده الان پرداخت بشه، اونم با این همه سروصدا (2630744) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۱۱-۰۵ ۰۹:۲۹:۰۵
این بزرگواران که از فرهنگیان ایراد می گیرند اگر می توانند یک هفته بروند سرکلاس. کلاس های 30 تا 40 نفر. هر دانش آموز کلمه ای بگوید می شود بمب صدا. معلم هم باید پدری کند هم درس بدهد هم تربیت کند هم فرهنگ سازی هم حرص بخورد هم سکوت کند هم ... این تازه گوشه ای از کار بزرگ معلمی است برادر جان. (2630776) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۱۱-۰۵ ۱۱:۳۱:۴۰
به آن هایی که از تعطیلات فرهنگیان ایراد می گیرند: اگر دانش آموزان روزهای تعطیل و تابستان بیایند سر کلاس معلمان هم حاضرند بیایند. (2631087) (alef-3)
 
فرهنگی
۱۳۹۳-۱۱-۰۵ ۲۲:۱۹:۲۲
گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ی ماست

آنچه البته به جایی نرسد فریاد است!

به خدا خسته شدیم از این قیاس مع الفارغ ها با 26 سال سابقه با مدرک لیسانس دریافتی ام 1200000 است منهای اقساط .در کشوری که تورم 40 در صدی دارد ! (2632944) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۱۴:۵۹:۳۷
ناراحت نباش، من هم دکترای ریاضی دارم و یک و نیم میگیرم
عدالیت در بین کارکنان آموزش و پرورش اجرا میشه!!! (2634379) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۰۹:۲۲:۳۱
بالا خره یه سایت فرهنگیان را دید (2633532) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۰۹:۲۴:۰۲
توجه به فرهنگیان شعور خاصی می طلبد (2633537) (alef-3)
 
شهروند
۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۱۲:۱۳:۵۰
کسانی که درک معلم وآموزش وپرورش کشورانمی کنندبه فرزندان خودلطمه واردنموده ودشمن کشوهستند (2633933) (alef-3)
 
فرهنگی
۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۲۰:۲۹:۳۴
اون وقتی که مجلسیان بی خبر از وضع فرهنگیان به جناب فانی رای دادند معلمان بدبخت شدند (2635176) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۲۳:۴۸:۵۰
من یک فرهنگی هستم که در کشاورزی به پدرم کمک میکنم. والله در کار سخت و در گرمای تابستان کمتر از تدریس خسته میشوم.
ساعت 2 که به خانه می آیم بعد از خوردن اندکی ناهار ، بیهوش شده و تا ساعت 4 میخوابم و بعد از خواب نماز میخوانم.
ای کسانی که با حرفهای نسنجیده قلب معلمان را به درد می آورید ، آیا از عذاب الهی بخاطر قدرنشناسی و حرفهای بی اساس نمی ترسید؟؟
واگذارتان به خدای عادل و جبار.... (2635531) (alef-10)