توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 127417
زندگی پرفسور سمیعی مستند می‌شود
تاریخ انتشار : جمعه ۶ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۳۲
مستند تلویزیونی پروفسور سمیعی به کارگردانی فریدون قدیمی نیمه اول آبان ماه در هانوفر آلمان کلید می‌خورد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فریدون قدیمی با اشاره به شخصیت علمی پروفسور مجید سمیعی گفت: این مستند در دو قسمت ۲۵ دقیقه‌ای تولید می‌شود که بخش اول آن مربوط است به دوران کودکی و تحصیلات مقدماتی پروفسور در رشت و در قسمت دوم زندگی ایشان به ویژه مراتب علمی پروفسور در کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه و چین بررسی می‌شود.

تهیه‌کننده و کارگردان این مستند پیش تولید این فیلم شامل تحقیق و نگارش متن را یک سال بیان کرد و افزود: بخش‌هایی از این مستند در آلمان، ایتالیا، فرانسه و چین و بخش‌هایی نیز در ایران تصویربرداری می‌شود که با توجه به تنوع لوکیشن‌ها این کار تا ۶ ماه به طول می‌انجامد.

قدیمی مشارکت موثر دانشگاه علوم پزشکی گیلان را در تولید این مستند یادآور شد و افزود: در چند روز آینده گروه تولید برای شروع تصویربرداری عازم هانوفر آلمان می‌شوند.

وی تصریح کرد: در این مستند با سرشناس‌ترین جراحان مغز و اعصاب جهان که از شاگردان پروفسور سمیعی هستند در مورد ایشان گفتگو می‌شود. علاوه بر این از جراحی‌های ایشان نیز تصویربرداری می‌شود. این مستند که در سیمای مرکز گیلان تهیه می‌شود را رضا پیشه احسان تصویربرداری می‌کند.

پروفسور مجید سمیعی بنیانگذار جراحی قاعده جمجه، برجسته‌ترین جراح مغز و اعصاب جهان و رئیس مرکز I.N.I (مرکز مغز و اعصاب جهان) است.

همه ساله با حضور بیش از پنج هزار جراح برجسته جهان مراسم بزرگداشت پروفسور سمیعی در یکی از کشورهای اروپایی برگزار می‌شود.
 
کلمات کلیدی : پرفسور سمیعی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.