نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469913
کره شمالی خواستار پایان خصومت با کره جنوبی شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۵
در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کره جنوبی، کره شمالی از سئول خواست تا به دوره خصومت در مناسبات دو کشور پایان داده شود.به گزارش ایرنا، پیونگ یانگ در حالی که یک روز به برگزاری رسمی انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبی باقی مانده است تاکید کرد که نباید دشمنی ها را ادامه داد.

روزنامه «رودونگ سینمون» ارگان حزب حاکم کار کره شمالی روز دوشنبه با انتشار این خبر، مسبب افزایش خصومت میان دو کشور را سیاست های محافظه کارانه دولت سئول دانست که در بیش از یک دهه گذشته زمام امور این کشور را در اختیار داشته اند.

این نشریه تاکید کرده است که رقابت های سیاسی و نظامی با روی کار آمدن محافظه کاران میان دو کره شدت گرفته است.

فردا سه شنبه، میلیون ها کره ای به پای صندوق های رای می روند تا در یک انتخابات زودهنگام جانشین «پارک گئون هی» تنها زن رئیس جمهور را که با استیضاح و رای دادگاه قانون اساسی برکنار شد، انتخاب کنند.

خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی نوشته است که بر اساس تازه ترین نظرسنجی ها «مون جائه این» نامزد حزب دمکرات از احزاب مخالف پیشرو دیگر نامزدهاست.

او در شعارهای تبلیغاتی خود گفته است، قصد دارد روابط بهتری با کره شمالی برقرار کند و با این کشور وارد گفت و گو و رایزنی شود.

در ادامه گزارش ارگان حزب کار کره شمالی تاکید شده است: مردم کره جنوبی فریاد صلح بر می آورند اما محافظه کاران به دنبال رویارویی هستند و اینجاست که باید به تاریخ حکومت آنها پایان داد و روابط خصمانه را تمام کرد.

امروز وزارت دفاع کره جنوبی هم با انتشار اعلامیه ای تاکید کرد که نیروهای مسلح این کشور پیش از انتخابات به حال آماده باش درآمده اند و با هر تحرک و تهدید احتمالی کره شمالی مقابله خواهند کرد.

کره شمالی و جنوبی پس از جنگ خونین سالهای 1950 تا 1953 میلادی و پایان حاکمیت ژاپن بر کره، تاکنون موفق به امضای پیمان صلح نشده اند و شرایط آنان به همین دلیل، همچنان در وضعیت سرد و شکننده ای قرار گرفته و گاهی تا مرز شروع مجدد جنگ پیش رفته اند.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی + کره جنوبی
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۲۳:۴۰:۲۱
حسابی ترسیدن (4327661) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.