توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498614
امام جمعه قم: تلاش دولت بر تقویت وحدت و پرهیز از دودستگی/ نباید در برابر انتقاد آشفته شد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۱
امام جمعه قم، اتحاد ملت و پرهیز از دودستگی را از نکات مورد تأکید رهبری دانست و گفت: نباید در برابر انتقادات آشفته شد و باید انتقادات را شنید.

به گزارش فارس، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم با تبریک فرارسیدن میلاد امام رضا(ع) اظهار کرد: گره گشایی و مشکل گشایی از مسائلی است که باید در جامعه مورد توجه قرار گیرد و گره گشایی از کار مومنان از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی با اشاره به برگزاری مراسم تنفیذ بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی دارای عنوان جمهوری اسلامی است. در این نظام کسی که به عنوان رئیس جمهور مسوولیت را عهده دار می‌شود با حضور مردم در پای صندوق‌های رای مقبولیت پیدا می‌کند ولی بر اساس قانون اساسی حکم رئیس جمهور باید توسط رهبری امضا و تنفیذ شود و اینگونه رئیس جمهور برای تصدی این مسؤولیت مشروعیت پیدا می‌کند.

امام جمعه قم بیان کرد: این مراسم با حضور سران کشور برگزار شد و رهبری در این مراسم تاکید کردند که رای ملت و تنفیذ آن موکول به صراط قویم و مستقیم اسلامی و انقلابی است.

وی با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب مردم در مدیریت کشور نقشی نداشتند و تماشاچی بودند افزود: مردم بعد از انقلاب در انتخابات‌های مختلف شرکت کرده و خودشان در میدان حضور دارند و انتخابات با اراده و خواست مردم صورت می‌گیرد.

آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به سه جهت گیری جدی که رهبری فرمودند باید از سوی رئیس جمهور مورد توجه قرار گیرد، اضافه کرد: پرداختن به مشکلات و معیشت مردم از مسائل مهمی است که باید از سوی دولت مورد توجه قرار گیرد. گره گشایی از کار مردم در جای جای سخنان رهبری به چشم می‌خورد.

وی، تعامل گسترده با دنیا را از دیگر نکات مورد تاکید رهبری عنوان کرد و یادآور شد: همچنین رهبری تاکید کردند که باید در مقابل هر سلطه طلبی با قامتی استوار در برابر آنها ایستادگی کنیم.

امام جمعه قم خاطرنشان کرد: کسی که مسوولیت اداره کشور را عهده دار می‌شود نباید در برابر توطئه‌ها تسلیم شده و باید با اقتدار در برابر قدرت‌های زورگو ایستادگی کند.

وی با بیان اینکه رهبری توصیه کردند که این مسوولیت امانت الهی است اضافه کرد: رهبری فرمودند وقت ما کم است و کار فراوان و باید اولویت بندی نسبت به انجام امور صورت گیرد و این سخنان سفارشات مدیریتی و کلیدی از سوی رهبری بود.

حسینی بوشهری، ریشه‌کن کردن فقر و فساد را از دیگر توصیه‌های رهبری عنوان کرد و یادآور شد: رهبری فرمودند که باید براساس برنامه حرکت شده و تصمیمات لحظه‌ای اتخاذ نشود.

وی، اتحاد ملت و پرهیز از ایجاد دو دستگی را از دیگر نکات مورد تاکید رهبری دانست و اضافه کرد: نباید در برابر انتقادات برآشفته شده و باید انتقادات را شنید.

امام جمعه قم تأکید کرد: امیدواریم کابینه‌ای توانمند و کاردان انتخاب شده و به وضع کشور رسیدگی شود، چراکه در شرایط کنونی مردم نسبت به مشکلات اقتصاد و اشتغال نگران هستند.

وی با اشاره به برگزاری مراسم حج و وارد شدن زائران به مدینه افزود: شب گذشته در فضای معنوی مدینه دعای کمیل برگزار شده و امیدواریم با توافقات به عمل آمده حجی همراه با امنیت، رفاه و قبولی اعمال برای زائران خانه خدا را شاهد باشیم.

حسینی بوشهری با اشاره به فرا رسیدن سالگرد نهضت مشروطیت خاطرنشان کرد: باید از این نهضت درس عبرت گرفته و بتوانیم در صحنه‌های مختلف حافظ انقلاب اسلامی باشیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن سالگرد ارتحال موسس بزرگ حوزه مرحوم آیت الله حاج شیخ عبدالکریم حائری یزدی گفت: این حوزه به برکت تحمل، بردباری و صبر این مرجع عالیمقام در برابر سیاست‌های رضاخانی امروز منشأ خیرات و برکات بسیاری است.


 
 
کلمات کلیدی : امام جمعه قم+دولت +وحدت + انتقاد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.