توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441418
وزیران دفاع آمریکا و عربستان «دخالت‌های ایران» را محکوم کردند!
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۰
جیمز متیس، وزیر دفاع جدید آمریکا، در تماس تلفنی با محمد بن سلمان همتای عربستانی خود، دخالت‌های ایران در منطقه خاورمیانه را محکوم کرده است.

العالم: رسانه‌های سعودی در گزارش خود از تماس تلفنی جیمز متیس و محمد بن سلمان، وزیران دفاع آمریکا و عربستان سعودی، در روز سه شنبه خبر دادند. در این تماس متیس و محمد بن سلمان مخالفت شدید خود را با فعالیت‌های مشکوک و دخالت‌های دولت ایران در منطقه ابراز کردند.

عربستان سعودی همواره ایران را عامل بی ثباتی در منطقه خاورمیانه می داند. افزون بر این، برخی اعضای کابینه رئیس‌جمهور جدید آمریکا نیز مواضعی ضد ایرانی دارند.

متیس در اظهارات ضد ایرانی، این کشور را بزرگترین عامل بی ثباتی در منطقه خاورمیانه قلمداد کرده است.

همچنین، در این تماس تلفنی محمد بن سلمان بر گسترش روابط با آمریکا برای مبارزه مشترک علیه تروریسم تأکید کرد.

جیمز متیس، ژنرال بازنشسته 66 ساله، در چندین عملیات نظامی مهم در تجاوز آمریکا به کشورهای افغانستان و عراق شرکت داشته است.

عربستان همواره دولت آمریکا را به دلیل امضای توافق هسته ای با ایران سرزنش کرده تا جایی که روابط خود با این کشور در دوره باراک اوباما، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، تا حدودی به سردی گراییده بود. آل سعود امیدوار است در دوره ریاست جمهوری جدید آمریکا این روابط بهبود یابد.

عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان، نیز گفت: "انتظار دارم دولت ترامپ بیشتر در منطقه خاورمیانه به خصوص مسئله ایران ورود کند."
 
کلمات کلیدی : ترامپ، عربستان، ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.