توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451011
توتال منتظر تصمیم آمریکا درباره ایران است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۸
تسنیم نوشت:معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی گفت: توتال اعلام کرده که منتظر تصمیم نهایی آمریکا در مورد ایران است؛ از توتال دلخور نیستیم و این شرکت را درک می‌کنیم.

امیرحسین زمانی‌نیا معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی صبح امروز در همایش برجام و اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: در مورد برجام در وزارت نفت و چهار زیرمجموعه این وزارت خانه هیچگونه سیاه نمایی وجود ندارد و درحال مذاکره بر سر 25 قرارداد هستیم که اگر منجر به عقد قرارداد شوند، بیش از 80 میلیارد یورو و حدود 85 میلیارد دلار ارزش دارند.

وی افزود: در فضای ایجاد شده بعد از برجام، صادرات نفت خام دو برابر شده است و بالغ بر 34 میلیارد دلار در سال 95 عواید فروش نفت و میعانات گازی بوده است.

زمانی نیا با بیان اینکه "در ماه های آخر سال 95، دو میلیون و 639 هزار بشکه نفت و میعانات گازی صادر کردیم"، گفت:  شرکت توتال فرانسه مایل به همکاری با ایران در توسعه فاز 11 پارس چنوبی و دیگر پروژه های نفتی و گازی کشور هست اما توتال اعلام کرده که منتظر تصمیم نهایی آمریکا در مورد ایران است؛ از توتال دلخور نیستیم و این شرکت را درک می‌کنیم.

وی ادامه داد: آنها می خواهند 5 میلیارد دلار سرمایه گذاری کنند، البته آن ها از یک ماه و نیم گذشته تا کنون بیش از 20 میلیون دلار هزینه کرده اند و پروپوزال‌های خود را آماده کرده‌اند.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه "اقتصاد ایران گروگان کشورهایی که با آن ها مراوده دارد نیست"، گفت: ما گروگان کشورهایی که با آن ها مراوده داریم نیستیم و این مراوده به خاطر ارزش افزوده ای است که برای کشور به همراه دارد.
 
کلمات کلیدی : نفت + زنگنه + توتال + قراردادهای نفت + مناقصات نفت و گاز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.