توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 414418
تدابیر رفع گردن‌درد در طب سنتی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۷

یک دستیار طب سنتی ایران دانشگاه علوم پزشکی تهران تدابیر رفع گردن‌درد از منظر طب سنتی را تشریح کرد.

به گزارش تسنیم، محمدعلی زارعیان ــ رزیدنت طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره گردن‌درد اظهار داشت: کمتر بزرگسالی است که درد گردن را تجربه نکرده باشد و کم نیستند کسانی که از  درد مزمن گردن رنج می‌برند.

به‌گفته وی به‌طور طبیعی اگر کسی به‌دنبال رفع این مشکل است باید عضلات گردن را تقویت کند؛ از بدخوری و فشار به گردن پرهیز کامل داشته باشد.

این دستیار "طب سنتی ایرانی" دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: اگر افراد از درد گردن رنج می‌برند باید بدانند که بدخوری (اعم از پرخوری، خوردن غذا بدون اشتها، خوردن چند نوع غذا در یک وعده، سریع خوردن و خوب نجویدن غذا و هر عادت غذایی غلط) می‌تواند اسپاسم و درد عضلات گردن را افزایش دهد، لذا سعی شود, روزهایی که کار با گردن افزایش پیدا می‌کند و نمی‌توان از خم کردن گردن پرهیز کرد؛ از بدخوری و گرسنگی طولانی پرهیز داشته باشند.

وی ادامه داد: وقتی سر خود را خم می‌کنید فشار وارد بر گردن به‌صورت تصاعدی افزایش می‌یابد تا جایی که وقتی زاویه سر از حالت عمود به 60 درجه می‌رسد فشار وارد به گردن 7 برابر می‌شود چنان که گویی وزنه‌ای 27 کیلویی از آن آویخته‌اند؛ لذا سعی کنید تا می‌توانید گردن خود را در حالت عمودی نگه دارید؛ مثلاً به‌جای خم شدن روی گوشی سرتان را به جایی تکیه بدهید و موبایل را تا موازات چشم خود بالا بیاورید.

یک ورزش ساده برای تقویت عضلات گردن

زارعیان خاطرنشان کرد: در حالت ایستاده یا نشسته، شانه راست خود را شل کنید تا پایین بیفتد، بعد سر خود را به‌آرامی به‌سمت چپ خم کنید و دست چپتان را روی سرتان قرار دهید و 30‌ــ15 ثانیه نگه دارید. سر را صاف کنید و همین کار را برای سمت مقابل انجام دهید. این کار را 4‌ــ2 بار برای هر طرف تکرار کنید.
 
 
کلمات کلیدی : طب سنتی+گردن‌درد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.