توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 440914
رشد تقاضای نفت ترمز ندارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۴
ایسنا نوشت: رئیس آژانس بین المللی انرژی می‌گوید این نهاد انتظار ندارد روند رشد تقاضای نفت در جهان در آینده نزدیک متوقف شود.

خبرگزاری رویترز به نقل از فاتح بیرول، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی، اعلام کرد که با توجه به رشد مصرف در کشورهای در حال توسعه، این نهاد انتظار ندارد رشد تقاضای جهانی نفت به این زودی ها متوقف شود.

وی همچنین هشدار داد که با توجه به افت سرمایه گذاری به دلیل افت قیمت نفت در دو سال گذشته، اگر شرکت ها پروژه جدیدی را آغاز نکنند، بازارهای جهانی به زودی دچار نوسان های شدید خواهند شد.

رئیس آژانس بین المللی انرژی گفت: ما پیش‌بینی نمی کنیم که در آینده نزدیک، دیگر سوخت ها بتوانند جایگزین فرآورده های نفتی شوند؛ بیش از یک سوم رشد تقاضای نفت جهان ناشی از خودروهای سنگین در آسیا خواهد بود و در نتیجه، ما انتظار نداریم روند رشد تقاضای نفت در آینده نزدیک متوقف شود.

در گزارشی جداگانه، آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرده است که در سال جاری میلادی، میانگین تولید روزانه نفت در آمریکا از ٣٢٠ هزار بشکه افزایش برخوردار خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : نفت ایران + صادرات نفت + بازار نفت + میدان نفتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.