توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457745
پرتاب ۷۰ موشک از خاک پاکستان به شرق افغانستان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۴
 تسنیم نوشت: مقامات افغان در شرق افغانستان اعلام کردند که از شب گذشته تا امروز بیش از ۷۰ موشک از خاک پاکستان به مناطق شرقی این کشور پرتاب شده است.

مقام‌های امنیتی در ولایت «کنر» در شرق افغانستان اعلام کردند که 70 موشک از خاک پاکستان به این ولایت پرتاب شده است.

«فریدالله دهقان» سخنگوی فرماندهی پلیس ولایت کنر نیز گفت که این موشک‌ها به شهرستان‌های «سرکانو» و «خاص» در ولایت کنر اصابت کرده است.

وی به رادیو آزادی گفت که این حملات تلفات جانی در پی نداشته است.

با وجود واکنش‌های گسترده مردمی و اعتراضات مقامات افغان، ارتش پاکستان بار دیگر حملات موشکی به مناطق شرقی افغانستان را ادامه داده است.

ماه گذشته نیز ژنرال «جمعه‌گل» فرمانده پلیس ولایت کنر در شرق افغانستان اعلام کرده بود که حملات موشکی ارتش پاکستان به این ولایت خسارات گسترده‌ای را در پی داشته است.

وی گفته بود که شهرستان‌های خاص و سرکانو هدف بیش از 145 موشک از آن سوی مرز قرار گرفته‌اند.

این حملات که موجب آواره شدن بیش از هزار خانواده در ولایت‌های شرقی افغانستان شده تظاهرات گسترده مردمی را نیز در پی داشت.

ارتش پاکستان پس از حمله تروریستی در ایالت سند، با استقرار تجهیزات سنگین نظامی در مرز مشترک با افغانستان در امتداد مرز دیورند ولایت‌های شرقی را آماج حملات موشکی و توپخانه‌ای قرار داده است.

هر چند سال‌های گذشته نیز دولت پاکستان هر بار پس از تنش در روابط با کابل ولایت‌های شرقی افغانستان را هدف حملات موشکی قرار می‌داد اما این حملات از ماه گذشته به مناطق شرقی افغانستان تشدید یافته است.

در سال‌های اخیر هزاران موشک توسط نظامیان پاکستانی به مناطق مرزی شرق افغانستان اصابت کرده که علاوه بر تلفات جانی و مالی موجب آواره شدن هزاران خانواده در این مدت شده است.
 
کلمات کلیدی : پاکستان +افغانستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.