نظر منتشر شده
۲۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469445
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان: تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان به 1000 میلیارد تومان نمی‌رسد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۶
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه میزان تخلفات در این صندوق به 1000 میلیارد تومان نمی‌رسد، گفت: 130 میلیارد تومان به طور قطعی از شرکت سرمایه‌گذاری صندوق کلاهبرداری شده است.

مهدی نیکدل مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در گفت‌وگو با فارس در خصوص «میزان تخلفات صورت گرفته در این صندوق»، اظهار داشت: متأسفانه همه داستان و عمده تخلفات، مربوط به بانک سرمایه است که بانک سرمایه نیز یک بنگاه اقتصادی مستقل است.

وی ادامه داد: درست است که صندوق ذخیره فرهنگیان سهامدار و مالک بانک سرمایه است ولی در سایر بانک‌ها می‌بینیم که اگر اتفاقی بیفتد، هیچ کسی نمی‌داند مالک آن کیست و کاری به مالک آن ندارند، اما در بانک سرمایه استثنائاً هر اتفاقی می‌افتد به مالک آن کار دارند و این کمی غیرعادی است.

نیکدل در خصوص «ارائه آمارهای مختلف از تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان»، گفت: میزان تخلفات در صندوق ذخیره فرهنگیان به عدد 1000 میلیارد تومان نیز نمی‌رسد؛ در صندوق یک مورد 130 میلیارد تومان تخلف بوده است و یکسری معاملات ملکی که می‌گویند سر شما در صندوق کلاه رفته است؛ در حالی که کلاه رفتن با اختلاس خیلی فرق می‌کند.

وی تصریح کرد: کمیته تحقیق و تفحص مجلس گفته است، عددی در خصوص میزان تخلفات اعلام نکنیم و باید آنها اعلام کنند؛ البته 130 میلیارد تومان تخلف قطعی است و این مقدار وصول نشده و دنبال آن هستیم؛ قوه قضائیه دنبال آن است و نهادهای نظارتی نیز آن را گزارش کرده‌اند.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با تأکید بر اینکه تخلف 8 هزار میلیارد تومانی در بانک سرمایه اتفاق افتاده است، اضافه کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان سهامدار 46 درصدی بانک سرمایه است و ما مدیر بانک نیستیم.

وی در خصوص اعلام زمان نتایج تخلفات صندوق گفت: آنها اعلام کرده‌ بودند در اردیبهشت ماه نتایج را اعلام می‌کنیم اما پیشنهادی است که 2 ماه این موضوع تمدید شود.

نیکدل ادامه داد: برخی نمایندگان اعدادی را اعلام می‌کنند اما ما مجاز به اعلام نیستیم و بنده می‌گویم 130 میلیارد تومان قطعاً از شرکت سرمایه‌گذاری صندوق کلاهبرداری شده است و یکی از این افراد «م.ا» است که او را آزاد کردند تا بدهی خود را به صندوق بپردازد و با ما در حال مذاکره است.

* غندالی را با 2.5 میلیارد تومان وثیقه آزاد کرده‌اند

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در خصوص مدیریت شهاب‌الدین غندالی در زمان تصدی مدیرعاملی صندوق ذخیره، افزود: در حال حاضر غندالی را با 2.5 میلیارد تومان وثیقه آزاد کرده‌اند، حال اگر این تخلف 8 هزار میلیارد تومانی به وی برمی‌گردد! و اگر در این میزان تخلف دخیل بوده است نباید با سند 2.5 یا 5 میلیارد آزادش کنند که این نشان می‌دهد هیأت مدیره بانک سرمایه مقصر بوده است و ربطی به هیأت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان ندارد.

وی تأکید کرد: در صندوق ذخیره فرهنگیان هر اتفاقی و تخلفی افتاده است، مسئول هستیم و آن را پیگیری کرده‌ایم و راه‌های نفوذ را بسته‌ایم و از وقتی بنده آمده‌ام بخشنامه‌ کرده‌ایم و هیچ تسهیلاتی به کسی نداده‌ایم چرا که شغل ما دادن تسهیلات نیست زیرا ما بانک نیستیم.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان بیان داشت: این صندوق هویت مستقل است و بانک نیز همین طور است؛ مخلوط کردن این دو با هم سبب سردرگمی مردم می‌شود برای اموال فرهنگیان در صندوق ذخیره هیچ اتفاقی نیفتاده است جز همان 130 میلیارد تومان؛ در بعضی تهاترهای املاک با تهاتر بانک سرمایه ادعاهایی کمیته تحقیق و تفحص دارد که می‌گوید کلاه بر سر صندوق رفته است.

نیکدل اضافه کرد: ممکن است کلاهی بر سر صندوق ذخیره رفته باشد اما ما به عددی نرسیده‌ایم؛ ممکن است 200 میلیارد یا 300 میلیارد تومان باشد و قطعی آن 130 میلیارد تومان است.
۱۳۹۶/۰۵/۰۲ ۱۴:۱۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۳۱ ۰۹:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۴ ۰۸:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۲ ۰۹:۱۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۲:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۱۰:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۱۴:۳۳
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ ۱۳:۱۹
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ ۱۲:۲۷
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۳ ۰۷:۵۹
 
 
کلمات کلیدی : صندوق ذخیره فرهنگیان + فساد مالی + آموزش و پرورش
 
Belgium
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۸:۵۸:۱۹
مردم چه خبرتونه ؟! چرا آبروریزی می کنید ؟ همش 130 میلیارد تومن اختلاس بوده ! یه جوری رفتار می کنید انگار که تا حالا اختلاس ندیدید! (4321285) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۴۲:۱۰
130 میلیارد خیلی زیاد است ولی وقتی برخی آن را 60 برابر اعلام می کنند اشکال ندارد. حامیان اختلاس های چند هزار میلیاردی دنبال پرونده سازی هستند تا تخلفات خودشان دیده نشود. (4321407) (alef-11)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۰:۳۹:۴۴
به زبانه رومانیایی شاید تخلف همون اختلاس باشه!؟ (4321527) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۲:۰۶:۴۳
وقتی با یک چک بی ارزش چند میلیارد وام به اقازاده می دهید، معلوم است برای یک اختلاس چند میلیارد، تنهابا 2 سه میلیارد وثیقه طرف را آزاد می کنید؟!!
راستی از خاوری چه خبر؟!!!! (4321731) (alef-11)
 
137
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۰۵:۱۳
بابی شرمی تمام مدیرعامل صندوق ذخیره به تخلفات می بالد چرابایدتخلف باشد؟ (4321298) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۱۱:۳۹
آخی چفدر کم دلم براتون سوخت !!!؟؟؟ (4321317) (alef-11)
 
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۲۱:۴۹
شما که درست می گویی چرا دو سال است که صورت وضعیت مالی به اعضا نداده اید؟ (4321344) (alef-11)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۴۴:۳۲
جالبه میگه تقریبا پنجاه درصد سهام بانک مال صندوق هست حالا اونجا اختلاس چند هزار میلیاردی شده به ما چه و توی خود صندوق شاید 1000 میلیارد ناقابل اختلاس شده باشد حداقل توجیه میکنید یه دوره آموزش توجیه پیش اعضای دولت اقای روحانی بگذرونید (4321414) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۵۴:۴۹
"ممکن است کلاهی بر سر صندوق ذخیره رفته باشد اما ما به عددی نرسیده‌ایم؛ ممکن است 200 میلیارد یا 300 میلیارد تومان باشد و قطعی آن 130 میلیارد تومان است."

ممکنه کسی این چند خط رو توضیح بده!!! آخه این حد از بی سوادی واقعا جای تعجب داره (4321435) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۱:۵۳:۵۶
بین 200 تا 300 میلیارد که اختلاف چندانی نیست. فقط 100 میلیارد تومان!!!! والا! (4321696) (alef-11)
 
معلم دنبال راه حل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۹:۵۵:۱۰
خدا رو شکر . تکلیف این موضوع هم مشخص شد (4321436) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۰:۰۸:۳۴
یک کلاغ و چهل کلاغ...
یادمون نرفته زمان اختلاس سه هزار میلیاردی دولت قبل یکی از مسئولین عالی رتبه که اگر اسمش راببرم کامنتم را حذف می کنید گفت فعلا سر و صدا نکنید تا دستگاههای قضایی رسیدگی کنند ... (4321468) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۰:۱۶:۳۸
130 میلیاد زشت اما زشت تر از اون اینه که این رقم 8000 میلیارد اعلام کنند برای بی ارزش جلوه دادن فسادها واختلاس های دولت قبلی و بزرگ نمایی مشکلات این دولت (4321482) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۱:۰۳:۲۴
اين زشته كه ٨٠٠٠ و ١٢٠٠٠ هزار ميليارد اختلاس را به دروغ بگويند معوقه است و بعد هم براي خالي نبودن عريضه ادعا كنند ١٣٠ ميليارد بوده
خجالت بكشيد (4321575) (alef-11)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۱:۴۴:۱۳
مرد حسابی خودش میگه تو بانک که پنجاه درصد سهامش مال ماست اختلاس شده بعد شما بازهم توجیه فساد 8 هزار میلیاردی این دولت رو می کنید خسته نباشید
الف دومین پیام من هست چرا نمیذاری؟ (4321668) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۱:۴۷:۲۲
اگه به روحانی رای دهیم خیلی ........................ (4321678) (alef-11)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۳:۳۵:۳۱
من متاسفم که بعضی از مردم اینقدر درگیر تعصبات جناحی شدن که حقیقتو نمیبینن اولا مطمین باش اگر از8000میلیارد بیشتر نباشه کمتر نیست خود سخنگو گفته تا الان نزدیک 1000 میلیاردش نیست 130میلیاردش تا الان قطعی شده بقیشم بعد انتخابات قطعی میشه این پول سهم ماست که یه عده دارن دزدی میکنن من نه اصولگرام نه اصلاح طلب ولی این ثروتای چند صد میلیاردی رو خودتون حساب کنید ببینید اینا ماهی چقدر درآوردن که الان سرمایشون اینقدر میشه اصلا چندسال طول میکشه به همچین ثروتایی دست پیدا کنن آخه دارید از کیا طرفداری میکنید کسایی که تا تونستن از مردم ...یادمون رفته سر کمپین خودرو وزیر صنعت گفت ضد انقلابا ضد انقلاب ماییم یا تو که تو چند سال سرمایت شد میلیارد 1000 روحانی اینقدر ...هست که علنا حرفی رو که دوروز پیش زده دبه میکنه بعدشم میگه این تو دنیا مرسومه ... (4321971) (alef-11)
 
بهار
Spain
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۰:۲۹:۵۳
خب پس خیال مردم راحت شد الحمدلله..
دوستان 1000 میلیارد تخلف نشده.. حدود 900 میلیارد بوده.. اصلا نگران نباشید! (4321512) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۰:۵۶:۵۴
فقط 1000 تا! (4321558) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۱:۵۱:۱۹
واقعا ها
هزار میلیاردم شد رقم؟!
البته یکم دیگه کشش بدن اینم آب میشه
میشه دوسه زار که ارزش پیگیری نداره (4321690) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۲:۲۷:۴۵
به حال مملکتی که ریس جمهورش ادعا میکند که دکترای حقوق از انگلستان دارد و مدیرانش چنین استدلالهای در پیتی میکنند میبایستی گریست . بالاخره تخلف یک ریال و یا 130 ملیارد شده است یا نه . و اگر شده توضیح دهید چه اقدامی کرده اید ؟ (4321797) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۳:۰۹:۱۲
عجب آدمهايي دارند تو اين كشور مدير هستند تازه ذخاير انقلاب هم اسمشون رو مي گذارند و بهشون حقوق نجومي مي دهند و ازشون در دولت تدبير و اميد دفاه مي كنند !!!!!!!! طرف دوساله مدير هست هنوز نتونسته ميزان دقيق تخلفات را با يك حسابرسي دقيق مشخص كند !!! بايد همون هفته هاي اول يك شركت حسابرسي رو مشخص مي كرديد و دمار از روزگار دزدان در مي آورديد!!!!!!!! (4321892) (alef-11)
 
مسحن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۳:۱۵:۲۷
زیر 1000 میلیارد اختلاس حساب نمیشه (4321908) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۵:۳۷:۵۳
چند وقت دیگه بگذره کلا صندوق دچار افزوده بیش از حد هم میشود بجای اختلاس (4322366) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.