توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489443
زمان پرداخت سود سهام عدالت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۱
تناقض درباره زمان پرداخت سود سهام عدالت که از صبح امروز (چهارشنبه) در چند خبر منعکس شد، با انتشار سخنان مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی پایان یافت.

به گزارش ایرنا، صبح امروز خبری در رسانه ها از «سازمان خصوصی‌سازی» درباره «پرداخت سود سهام عدالت از آبان یا آذر امسال» منتشر شد که در آن جزئیاتی مانند دلیل تعیین این تاریخ، شمار مشمولان دارای صورت حساب، قبض های واریز شده، متوفیان و... وجود داشت.

ساعتی پس از آن، تارنمای سازمان خصوصی سازی در اطلاعیه ای اعلام کرد: سود سهام عدالت «تا پایان شهریورماه» میان مشمولان توزیع می شود.
روابط عمومی سازمان خصوصی سازی در این اطلاعیه نوشت: پیرو خبرهای منتشر شده با عناوینی چون «پرداخت سود سهام عدالت از آبان یا آذر امسال» اعلام می شود بر اساس برنامه ریز‌ی صورت گرفته، قرار است بخشی از سود سهام عدالت مشمولان تا پایان شهریور امسال میان دهک‌های مختلف سهام عدالت توزیع شود.
«از این جهت مطلب منتشر شده توسط برخی رسانه ها مبنی بر واریز نشدن سود سهام عدالت به حساب مشمولان در نیمه نخست امسال بدون اساس بوده و رد می‌شود».

* تکذیب اطلاعیه خصوصی سازی در تارنمای وزارت اقتصاد
تکذیبیه روابط عمومی سازمان خصوصی سازی و اصلاح تاریخ پرداخت سود سهام عدالت، آخرین خبر امروز در این زمینه نبود.
عصر امروز شبکه پیام رسان شادا (مربوط به وزارت اموراقتصادی و دارایی) متنی را به نقل از مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی منتشر کرد که بر پایه آن نخستین خبر درباره «پرداخت سود سهام عدالت از آبان یا آذر امسال» تایید می شود.
البته در این خبر به نام «سیدجعفر سبحانی» اشاره نشده اما ذیل سمت «مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی»، همه جزییات همان خبر نخست امروز تکرار شده و آمده است: از آنجا که برای پرداخت سود سهام عدالت باید منتظر برگزاری مجامع و همچنین مدت زمان توزیع آن توسط شرکت ها باشیم، پرداخت آن به نیمه دوم سال موکول شده است.
مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی در این خبر افزوده است:‌ براساس قانون، سود سهام عدالت سال 1395 نه اختصاص به خزانه دارد و نه متعلق به دولت است؛ بلکه حق مشمولان محسوب می شود.
«28میلیون مشمول، صورت حساب سهام عدالت گرفته و 2 میلیون نفر قبض واریز کرده اند. همچنین از 49 میلیون نفر مشمول سهام عدالت نزدیک به 2 میلیون و 500 تا 600 هزار نفر فوت کرده اند».
بر پایه این مطلب، «در 2 روز گذشته همزمان با بازگشایی دوباره سامانه سهام عدالت حدود 400 هزار نفر صورت حساب خود را از سامانه دریافت کرده اند».
مشمولان سهام عدالت هنوز برای ثبت شماره شبای بانکی خود در سامانه این سهام به نشانی www.samanese.ir فرصت دارند.
برای دریافت صورت حساب از سامانه سهام نیز تا پایان شهریورماه فرصت است.
براساس برنامه ها اکنون به وراث متوفیان صورت حساب سهام عدالت ارائه نمی شود، اما قرار است در دوره زمانی که در آینده اعلام می شود پس از انجام انحصار وراثت به آنان نیز صورت حساب ارائه شود.
 
کلمات کلیدی : سود سهام عدالت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.