توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 305842
عارف: اصلاحات و اعتدال با یک لیست به انتخابات بیایند
تاریخ انتشار : جمعه ۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۳
رییس بنیاد امید ایرانیان گفت: جبهه اصلاحات و جریان اعتدال باید با یک لیست به انتخابات بیایند.

به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف در دیدار با اعضای انجمن اسلامی فارغ‌التحصیلان آمریکا و کانادا با گلایه از اینکه نسل اولی‌ها نتوانستند افتخارات خود را به نسل جدید منتقل کنند گفت: نسل اولی‌ها به جوانان مدیونند، اگر غفلت کنیم آنچه که نباید اتفاق بیافتد رخ می‌دهد.

وی درباره حال و روز این روزهای نسل سومی‌ها اظهار کرد: ما اکنون با تغییر نسل رو به رو هستیم و نسل فعلی سوالات جدی در خصوص انقلاب اسلامی و مسائل مرتبط با آن دارند و متاسفانه به جای پاسخگویی منطقی به پرسش‌های آنها بعضا با برخورد امنیتی پاسخ‌شان داده شد در حالیکه باید پاسخگوی مطالبات جوانان بود.

عارف در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت این انجمن پیش از انقلاب گفت: دغدغه اصلی بچه‌های انجمن، اسلام و خط امام بود. در کوران حوادثی که در دهه ۵۰ در کشور رخ داد، اعضای انجمن تلاش کردند آسیبی متوجه هویت اصلی این تشکل نشود.

رییس بنیاد امید ایرانیان در ادامه نمود عینی نقش‌آفرینی مردم در کشور را انتخابات دانست و گفت: مسئولان ارشد نظام مستقیم یا غیر مستقیم توسط مردم انتخاب می‌شوند و در انتخابات‌ متعددی که در کشور برگزار شده؛ آن زمان که مردم حضور پررنگی داشتند آن انتخابات با شکوه خاصی برگزار شد.

وی با یادآوری انتخابات ریاست جمهوری یازدهم گفت: سرمایه اجتماعی خلق شده در انتخابات ریاست جمهوری، غرب را مجبور کرد که به پای میز مذاکره بیاید و مذاکره‌کنندگان خبره ما با پشتوانه سرمایه اجتماعی و حمایت‌های رهبر معظم انقلاب با قدرت‌های بزرگ جهان روزها و ماه‌های متمادی مذاکره کردند و نهایتا موفق به دستاورد عظیمی برای کشورمان شدند.

عارف با اشاره به حوادث ۸۸ ،یادآور شد: انتخابات سال ۸۸ یک بازی باخت باخت بود در حالیکه انتخابات سال ۹۲ یک بازی برد برد بود و همه در آن انتخابات احساس پیروزی کردند و دستاورد ارزشمندی برای کشور ایجاد شد و مطمئنا در انتخابات هفتم اسفند سال جاری هم باید انتخابات ۹۲ الگو و مبنا باشد.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در پاسخ به پرسشی درباره کارکرد مجلس در ایران، بر ضرورت ارتقاء جایگاه مجلس تاکید کرد و افزود: دغدغه اصلی نمایندگان باید منافع ملی باشد. متاسفانه در مجالس اخیر کارکرد مجلس در حد مطالبات منطقه‌ای تنزل پیدا کرد و عملا وظایفی که بر عهده شوراهای اسلامی شهر و روستا است در مجالس اخیر پیگیری می‌شد در حالیکه وظایف نمایندگی مجلس در سطح کلان و ملی است نه منطقه ای و محلی.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: فلسفه قانون‌گذاری باید تسهیل‌گری باشد نه مچ گیری. از اهرم‌های نظارتی هم باید در راستای اصلاح امور استفاده شود. متاسفانه دیده شده است برخی سوالات از وزرای کابینه به خاطر مسائل شخصی بوده است. باید جایگاه مجلس اصلاح شود و حضور نخبگان در انتخابات مجلس نیز ضرورت دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه در انتخابات مجلس آینده تشکل‌های مردمی تاثیرگذار هستند گفت: شرایط کشور ایجاب می‌کند که جبهه اصلاحات و جریان اعتدال با یک لیست در انتخابات حاضر شوند. همه جریانات داخل جبهه اصلاحات هم باید تحت شورای واحدی عمل کنند.

رئیس بنیاد امید ایرانیان همچنین در پاسخ به پرسشی درباره نحوه فعالیت بنیاد امید ایرانیان خاطرنشان کرد: فعالیت اصلی این بنیاد، کادرسازی و توانمندسازی جوانان است. گروه امید ایرانیان با برنامه راهبردی در انتخابات نقش‌آفرینی می‌کند و یکی از برنامه‌های جدی ما مسائل معیشتی مردم است.

عارف در ادامه درباره دستاوردهای دولت اصلاحات نیز گفت: نمونه عینی دستاوردهای اقتصادی دولت اصلاحات اجرای کامل برنامه سوم بود که در آن دوران کشور شاهد رشد اقتصادی قابل توجه‌ای بود. متاسفانه در دوران بعد از دولت اصلاحات به دلیل سوء مدیریت رشد اقتصادی متوقف شد.

وی در پایان مهترین مساله کشور را مدیریت دانست و افزود: دولت تدبیر و امید در شرایط بسیار سختی روی کار آمد و منتقدین دولت باید متوجه شرایط دولت باشند. مطمئنا یکی از دستاوردهای عظیم دولت توافق هسته ای بود که بعد از تایید برجام توسط رهبر معظم انقلاب و نامه ایشان به رئیس جمهور، انتظار است به جای پرداختن به حاشیه‌ها، به دولت برای دوران پس از اجرای برجام کمک شود.
 
کلمات کلیدی : اصلاح‌طلبان ، محمدرضا عارف ، انتخابات مجلس دهم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.