توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456746
پلیس لندن: عامل حمله در نزدیکی پارلمان همدست نداشته است/ احتمال حمله جدید مطرح نیست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۳
بر اساس اعلام پلیس لندن، خالد مسعود که به عنوان عامل حمله با خودرو به عابران روی پل وست‌مینستر در نزدیکی پارلمان انگلیس معرفی شده، این حمله را به تنهایی طراحی و اجرا کرده و هیچ گونه مدرک و اطلاعاتی مبنی بر امکان وقوع یک حمله دیگر وجود ندارد.

به گزارش ایسنا به نقل از بی.بی.سی، نیل باسو، یک مقام بلندپایه پلیس شهر لندن گفت: باید بپذیریم که احتمالا هیچگاه به طور کامل نخواهیم فهمید که چرا خالد مسعود این حمله را انجام داد.

باسو خاطر نشان کرد: ما همچنان معتقدیم که خالد مسعود این حمله را به تنهایی طراحی و اجرا کرده و هیچ اطلاعات و شواهدی که از وقوع حملات قریب‌الوقوع دیگری خبر بدهد وجود ندارد.

بعد از ظهر چهارشنبه گذشته، خالد مسعود با خودرو به میان جمعیت در پیاده رو پل وست‌مینستر در مجاورت ساختمان پارلمان انگلیس حمله کرده و سه نفر را کشت و تعدادی را زخمی کرد. او سپس پیاده به مقابل یکی از درهای ورودی پارلمان رفت و یک مامور پلیس را با ضربات چاقو به قتل رساند و سپس خود او هم به ضرب گلوله یک مامور پلیس کشته شد.

۵۰ تن دیگر هم در جریان این حمله زخمی شدند.

کارآگاهان پلیس می‌گویند حمله روز چهارشنبه در عرض ۸۲ ثانیه روی داده است.

مقامات عربستان سعودی تایید کرده‌اند که خالد مسعود در فاصله سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ میلادی در دو دوره زمانی مختلف به عنوان معلم زبان انگلیسی در عربستان زندگی کرده است.

سفارت عربستان در لندن با صدور بیانیه ای تأیید کرده که خالد مسعود یک بار از نوامبر ۲۰۰۵ تا نوامبر ۲۰۰۶ و یک بار از آوریل ۲۰۰۸ تا آوریل ۲۰۰۹ با ویزای کار برای تدریس در عربستان اقامت داشته و یک بار هم در مارس سال ۲۰۱۵ در سفری شش روزه در عربستان بوده است.

به گفته سفارت عربستان، خالد مسعود در عربستان سوءسابقه نداشته و دستگاه های امنیتی سعودی او را تحت نظر نداشته اند.
 
کلمات کلیدی : پلیس لندن+پارلمان انگلیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.