توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 406246
رایزنی روسیه با اوپک برای کمک به تثبیت بازار نفت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۹
وزیر انرژی روسیه در آستانه نشست ماه آینده اوپک با هدف نهایی‌کردن توافق الجزایر گفت، وزرای انرژی روسیه و قطر به‌همراه دبیرکل اوپک اقدام مشترک احتمالی برای تثبیت بازار نفت را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه در آستانه نشست ماه آینده اوپک با هدف نهایی کردن توافق الجزایر گفت، وزرای انرژی روسیه و قطر به‌همراه دبیرکل اوپک اقدام مشترک احتمالی برای تثبیت بازار نفت را مورد بررسی قرار دادند.

روسیه بزرگترین تولید کننده نفت جهان است که عضو اوپک محسوب نمی‌شود، اما همچون اعضای اوپک درآمدهایش به‌دلیل افت قیمت جهانی نفت آسیب دیده است.

نواک پس از سفر به عربستان و دیدار با وزیر انرژی این کشور، در وین گفت، کاهش شدید قیمت نفت ممکن است موجب کمبود نفت و آشفتگی غیرقابل پیش‌بینی در قیمت‌ها شود.

وی افزود: «به همین دلیل است... که فریز تولید یا حتی کاهش تولید برای یک بازه زمانی مشخص تصمیمی درست برای انرژی جهانی است... یک یک اقدام کوتاه‌مدت در زمینه محدود کردن تولید می‌تواند به کاهش آشفتگی در بازار کمک کند و بازار را باثبات‌تر سازد».

ماه گذشته در الجزایر، اوپک توافق کرد که تولید خود را کاهش دهد. جزئیات این توافق قرار است طی هفته‌های آینده در نشست اوپک نهایی شود. هدف از این توافق رساندن تولید اوپک به سظح 32.5 تا 33 میلیون بشکه در روز است.

نواک پس از گفت‌وگو با محمد اسدا، وزیر نفت قطر و محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک گفت: «ما وضعیت فعلی بازار نفت و مکانیزم‌های مختلف و گزینه‌های مربوط به اقدامات مشترک... را با جزئیات مورد بحث قرار دادیم».

نواک روز دوشنبه بار دیگر گفت که فریز تولید نفت «یک ابزار مؤثر است که روسیه آماده است برای برقراری توازن در بازار از آن استفاده کند». وی افزود، مسکو در حال بررسی «گزینه‌های مختلف» است، اما از اشاره به جزئیات خودداری کرد.
 
کلمات کلیدی : روسیه + اوپک + بازار نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.