نظر منتشر شده
۴۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 253840
فوق العاده شغل کارکنان و تبغیض برای فرهنگیان
بخش تعاملی الف - مزبان حبیبی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۰۲
بند (۵) ماده(۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری:
فوق‌العاده شغل برای مشاغل تخصصی، متناسب با سطح تخصص و مهارت ها، پیچیدگی وظایف و مسئولیت ها و شرایط بازار کار با پیشنهاد سازمان و تصویب هیئت وزیران برای مشاغل تا سطح کاردانی حداکثر (۷۰۰) امتیاز و برای مشاغل همسطح کارشناسی حداکثر (۱۵۰۰) امتیاز و برای مشاغل بالاتر حداکثر (۲۰۰۰) امتیاز تعیین می شود. این فوق‌العاده با رعایت تبصره این ماده قابل پرداخت است.

خبر مربوط به سی ام فروردین ۱۳۹۳، پایگاه اطلاع رسانی دولت

با تصویب هیئت دولت، فوق العاده شغل کارکنان کلیه دستگاه های اجرایی متناسب با سطح تخصص و مهارت ها برای مشاغل تعیین شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، هیئت وزیران به پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و بند (۵ (ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری-مصوب ۱۳۸۶- و بند(الف) ماده (۵۰) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران-مصوب ۱۳۸۹- تصویب کرد؛ فوق العاده شغل کارکنان کلیه دستگاه های اجرایی متناسب با سطح تخصص و مهارت ها برای مشاغل تعیین شود.

بر این اساس دستگاه های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری و سازمان های تابع و وابسته که تا زمان ابلاغ این تصویب نامه از فوق العاده موضوع بند (۵) ماده (۶۸) قانون یاد شده برخوردار نشده اند مجازند با توجه به اصلاحات ساختاری و ساماندهی نیروهای انسانی نسبت به برقراری فوق العاده شغل متناسب با سطح تخصص و مهارت ها برای مشاغل تا سطح کاردانی (۷۰۰ امتیاز)، مشاغل همسطح کارشناسی (۱۵۰۰امتیاز)، و مشاغل بالاتر (۲۰۰۰ امتیاز) اقدام و از محل منابع حاصل از صرفه جویی با رعایت مقررات مربوط پرداخت کنند.
این مصوبه از سوی اسحاق جهانگیری؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

منبع:

http://www.dolat.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=۰&Id=۲۳۷۳۴۸

توضیح ساده : هم اکنون برای کارشناسی ارشد در آموزش و پرورش این عدد ۸۰۰ امتیاز و برای کارشناسی ۷۰۰ و برای کاردانی ۵۰۰ امتیاز اعمال می شود.

وقتی از مسولین اداری علت عدم اجرای آن را در سال قبل جویا می شدیم می گفتند که قرار است برای سال ۹۴ اجرا شود، و وقتی علت عدم اجرا در سال ۹۴ را می خواهیم، می گویند قرار است با نظام رتبه بندی معلمان اجرا شود.

حال آنکه الان دوسال است که سایر کارکنان دولت از این امتیاز استفاده می کنند، تکلیف دوسال تاخیر اجرا چه می شود، البته اگر در سال آینده اجرا شود؟
 
کلمات کلیدی : مزبان حبیبی
 
محمد
۱۳۹۳-۱۰-۰۶ ۱۱:۱۷:۳۷
واقعا از اين كه در آ.پ كار مي كنم شرمنده ام (2566696) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۶ ۱۲:۵۶:۳۲
باسلام
ظاهرا منظور جایگاه سازمانی واداری است وملاک مدرک نیست.
چه بسا فردی با مدرک کاردانی در پست کارشناسی مشغول باشد (2566908) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۶ ۱۳:۰۲:۱۱
طبق روالی که در آموزش و پروش مد است می گوین این مبالغ به " دیون " رفته است (2566917) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۶ ۱۳:۴۸:۲۹
برو بابا دلت خوشه.معلما زیادن نمیشه پرداخت کرد.وزیرا هم که همهدبی کفایت. (2567098) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۶ ۱۵:۴۸:۲۴
اولا 2 سال نیست و از امسال اجرا شده، ثانیا شما برو خداروشکر دبیری 3 روز در هفته سر کاری با حقوق بیشتر از من. من تو ثبت احوال کار میکنم و فوق لیسانس کامپیوترم و 8 سال سابقه دارم و تو اداره علاوه بر کارهای فنی کارهای دیگه اداره رو هم انجام میدم و امروز از بس اداره شلوغ بود بریدم و صدام در نمیومدو حالا با این اوصاف اگه همه دریافتی من رو در ماه جمع بزنی ماهی 1300000 تومان هم نمیشه ( تأکید میکنم همه دریافتی ) تو مناسبتها هم هیچی نمیدن حتی همین هفته ثبت احوال، تو آموزش و پرورش هم مدرک و سابقه من با 3 روز کار تو هفته ماهی چقدر دریافتیشه؟ (2567329) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۶ ۲۳:۴۹:۲۱
یه روز تشریف بیار مدرسه تا بهتون بگم چرا حقوق فرهنگیان کمه . میخوام یه ساعت بفرستمت سر کلاس (2568043) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۷ ۰۰:۲۹:۴۷
بابا شما دیگه کی هستی که غبطه ی حقوق معلم رو می خوری؟ (2568107) (alef-3)
 
منصف
۱۳۹۳-۱۰-۰۷ ۲۲:۲۷:۳۶
حقوق شما وهمینطور فرهنگیان کم است دلیل نیست چون حقوق شما کم است بقیه هم افزایش حقوق نداشته باشند (2569794) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۸ ۰۱:۱۰:۴۲
برای شما یک نفر خیلی متاسفم (2570101) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۸ ۰۸:۳۵:۴۸
برادر من اگهمعلم بودی و صبح ساعت 5/5 از خونه بیرون میومدی سوار مینی بوس 2 ساعت تو گردنه ها میرفتی و بعاز ظهر هم ساعت چها خونه میرسیدی اونوقت اعتراض نداشتی (2570327) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۹ ۲۳:۵۰:۱۹
عزیزم نرو
معلم بومی واسه همین وقتاست (2574772) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۲۲:۵۷:۰۱
تو آموز ش وپرورش هم سابقه شما البته با مدرک دکتری ریاضی یک میلیون سیصد هزارتومان میگیرد عزیز جان (2579222) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۶ ۲۱:۴۰:۵۰
برادر گرامي كادر اداري اموزش وپرورش براي خودشان وهم زمان با ديگر كارمندان اجرايي نموده وفقط براي معلم زحمت كش اموزشي اجرا نمي شود (2567855) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۷ ۲۲:۴۲:۴۹
تو کشور ما فرهنگیان جایگاه و منزلتی ندارند (2569826) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۹ ۱۳:۰۴:۱۹
مقایسه ی اپراتور کامپیوتر با معلم مثل مقایسه ی گوش با چشم است. (2573093) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۹ ۱۵:۵۰:۳۰
اون موقع که من با رتبه عالی تو کنکور، مهندسی کامپیوتر قبول شدم شما با رتبه بالای 20000 رفتی تربیت معلم، من از شانس بدم شدم کارمند ثبت احوال.در ضمن شما یه چیزی راجع به معلمها تو کشورهای پبشرفته شنیدی عزیز اما نمیدونی اونا معلمهاشونو از نخبگان انتخاب کردن نه از رتبه بالای 20000 کنکور، تازه تو همون کشورها حقوق من مهندس کامپبوتر چند برابر شمای معلمه (2573640) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۹ ۱۹:۴۱:۱۴
مهندس عزیز همین معلماه بودند که ترا پرورش دادند تا به قول خودت مهندسی نخبه شوی.ایکاش یه کم قدرشناسی هم یاد گرفته بودی.اگر حقوق شما کم است وفکرمیکنی جایگاهت ثبت احوال نیست دلیل نمیشه به معلمان توهین کنی.آفرین جناب مهندس کامپیوتر (2574188) (alef-3)
 
آرمان
۱۳۹۳-۱۰-۱۰ ۱۱:۱۶:۵۲
به جرات میشه گفت که بسیاری از معلمان فعلی کارایی مناسبی ندارند و برای اثبات این گفته میتوان آزمون تعیین سطح برگزار کرد. ضمن آنکه قایل به حقوق کم برای هیچ کارمندی نیستم و می دانم سطح تورمی با سطح افزایش حقوق و یا پرداخت همخوانی ندارد.
جایگاه ها در ایران متفاوت باید باشد و مقایسه ایران با سایر کشورهای پیشرفته ، قیاس مع الفارق است.
پردرامد ترین اشخاص در کشورهای پیشرفته مهندسین کامپیوتر و شبکه هستند و پس از آنها متخصصین مغز و اعصاب قرار دارند. در همان جوامع معلمان دارای حقوق بسیار مناسب و سطح رفاهی خیلی خوب هستند اما ایران باید با همتراز خود مقایسه شود. واقعا ما با چه کشورهایی مشابه هستیم و حقوق مان به نسبت آنها چقدر است؟
سطح آگاهی و کارایی معلمان در آنجا چقدر است؟
من هم یک کارمند بخش آی تی در دانشگاه هستم. من هم 9 سال هست که قراردادی هستم ان هم با آزمون ورودی که به شکل رسمی برگزار گردید.
من هم مثل شما 1300000 دریافتی دارم . مقایسه نادرست نکنید.
اما واقعا اگر معلمان ما در سطح خوبی بودند می توان به انها برای 3 ماه تعطیلات تابستانی و 3 روز تدریس در هفته حق داد اما با این اوضاع آموزشی !!!!!!!!!!!!!!!!! (2575439) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۰ ۱۶:۴۱:۱۷
عزیزم قراردادیهای ثبت احوال با مدرک فوق لیسانس همه دریافتیشون در ماه به 1000000 نمیرسه حالا چی میگی؟ (2576260) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۰ ۱۶:۵۶:۱۴
عزیزم یه کارمند قراردادی ثبت احوال با شرایط شما همه دریافتیش به ماهی 1000000 نمیرسه تازه شما ارباب رجوع نداری ما اینقدر در روز ارباب رجوع داریم که واقعا چند بار در روز مغزمون جوش میاره و کم میاریم ، بابا ایها الناس ثبت احوال شلوغ ترین و پرکارترین و مظلوم ترین اداره ایرانه ، تو شهر ما با ازای هر 23000 نفر جمعیت 1 کارمند ثبت احواله اونم جایی که همه از نوزادی تا سالها پس از مرگ توسط وابستگان متوفی بهش مراجعه میکنن. ای ثبت احوال مظلوم هی (2576301) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۰ ۱۹:۴۳:۰۱
اگر معلمان کارایی معلمان خارج را ندارند ،مطمئنا شما هم کارایی مهندسان خارجی را نداری.
اگر بعضی از معلمان کارایی لازم را ندارند دلیلش عدم صرف هزینه از سوی دولت برای آموزش مداوم و ارتقاء و بروز کردن اطلاعات معلمان است.
آیا اهتمام دولت ژاپن و دولت ایران در این زمینه قابل قیاس است؟
پس کاهش کارایی معلمان معلول عواملی سازمانیست. معلمان نباید تمام تابستانها بیکار باشند. شما به دولت بگویید برای آنها کلاسها و آموزش های تخصصی برگزار کند. (2576774) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۰ ۲۲:۴۱:۳۷
ما تو ثبت احوال کارایی داریم که با 20 نفر کارمند داریم ثبت احوال یه شهر 500000 نفری رو میچرخونیم عزیز که عمرا خارجیهاشم بتونن یه روز بیا ثبت احوال متوجه شی کار طاقت فرسا و جنگ اعصاب هر روزه به چی میگن، بعدشم مهندس کامپیوتر تو خارج عمرا هم برنامه نویس باشه هم متخصص شبکه و سخت افزار و علاوه بر اون کارهای دیگه اداره رو هم مثل بقیه کارمندا انجام بده که ما همه اینارو انجام میدیم، علاوه بر اینها اصلا بحث سر این بود که اداراه ای مثل ثبت احوال وجود داره که کارمنداش علاوه بر کارخیلی خیلی زیاد حتی خیلی کمتر از آموزش و پرورش دریافتی دارن (2577241) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۱۹:۳۰:۲۳
آرمان جان این وضعو برای ما معلما از یه زمانی کلید زدند که امروز به این روز رسیده. قراره که بچه های ما بی سواد و نفهم بار بیان و برای رسیدن به چنین هدفی آموزش و پرورشی این چنین باید ساخت. کسی به فکر رشد بچه های ایرانی نیست. آموزش و پرورش برای از بین بردن اسنعدادها طراحی شده خداییش خوب هم داره کارشو انجام میده.برای چنین سیستمی معلمها باید گرفتار سیر کگردن شکم خودشونو خانوادشون باشن تا سیستم بره به هدفش برسه. والسلام (2578917) (alef-3)
 
یک فرهنگی
۱۳۹۳-۱۰-۰۹ ۲۲:۱۰:۵۴
مهندس جان شما که اهل مقایسه ای، خودت رو هم با مهندسای کامپیوتر همون کشورا مقایسه کن لطفا مهندس! (2574551) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۹ ۲۲:۱۳:۱۵
مهندس نفرمودی تو اداره چیکار میکنی که اینقدر خسته میشی؟ حتما alt و shift رو هم شما برای همکارات فشار میدی مهندس! (2574560) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۹ ۲۲:۱۴:۴۵
مهندس!، مهندسای کامپیوتر آمریکایی، آفیس و فتوشاپ میسازن، شما چی اختراع کردی مهندس!؟ (2574565) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۲۳:۲۲:۳۲
این حرف شما ناشی از جهل شما نسبت به موضوعه، یک مهندس آمریکایی به تنهایی هیچی نمیسازه بلکه چند هزار مهندس در یک شرکت ،نرم افزاربزرگی رو میسازن. تازه اونجا هر کی تو یه شاخه متخصصه و من تو چند زمینه تخصص دارم مثل برنامه نویسی و شبکه و امنیت و سخت افزار و همه اینها رو تو اداره بکار میبرم. بله فرهنگی جان (2579253) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۰۹ ۲۲:۱۶:۱۰
مهندس! اینم بدون که بین همین معلما که به زعم شما با رتبه ۲۰۰۰۰!!! معلم شدن، مهندس کامپیوتر هم کم نیست، مهندس! (2574573) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۰-۱۰ ۲۰:۳۰:۱۱
پس چرا ایستادید برو پیش برادران اروپایید . رتبه 2000 دانشگاه آزاد یا علمی کاربردی. (2576918) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۰ ۲۲:۴۷:۲۶
امروز کار شمارا هر آدمی می تونه انجام بده از بچه ی 5ساله کامپیوتر بلده تا پیرمرد هفتاد ساله اما معلمی عشقی است فقط عده ای خاص توانایی آن رادارند (2577258) (alef-3)
 
معلم
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۱۴:۱۰:۴۹
من یک معلمم وبا انسان سرو کار دارم و همه جوانب یک انسان را بررسی می کنم تو بایک برنامه از پیش تعیین شده کار میکنی ولی من باید برای هر لحظه ام با شاگردان برنامه ریزی کنم تفاوت کار من با کار تو تفاوت از زمین تا آسمان است ...... متأسفانه آنهایی که باید تشخیص بدهند خوابند ....... اندکی انصاف داشته باشی از زحمت معلمها مهندس شده ای!!!!!!!!!!تازه قرار نیست کسی از حقوق تو‌کم کند وبه حقوق فرهنگیان اضافه کند. (2578436) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۲۳:۰۰:۰۴
دوست عزیز دکتری ریاضی دکتری فیزیک قطعا هوش واستعداد بیشتری از شما دارند اما همین افراد در آموزش و پرورش از شما کمتر می گیرند بعد شما ازکدام دانشگاه بارتبه برتر مدرک گرفته ای که هنوز فرق کار کردن با نیروی انسانی وسایر کارها را نمی دانید (2579226) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۲۳:۴۴:۱۴
1- من از علم و صنعت مدرک گرفتم
2- چجوری حساب کردی کسیکه ریاضی یا فیزیک خونده قطعا از مهندس هوش و استعداد بیشتری داره؟!!! زمان ما که رتبه های برتر میرفتن مهندسی بعد اگه رتبشون نمیرسید میزدن علوم پایه
3- من علاوه بر کار برنامه نویسی و شبکه و سخت افزار ، با خیل عظیم نیروی انسانی یعنی ارباب رجوع سروکار دارم اونم هر روز آدمای مختلف ، نه مثل شما که با 30 نفر ثابت در طول 9 ماه سروکار دارید (2579306) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۲ ۰۶:۵۱:۴۱
چرا به معلم ها اهانت میکنی. اگه رتبه شما درکنکور عالی بود و مهندس شدی،دلیل بر این نیست که رتبه معلم ها در کنکور پایین بوده. (2579501) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۰ ۱۶:۰۶:۴۲
بدترین شرایط دبیری بعد از بازنشستگی است که مثل جنس تاریخ مصرف گذشته نادیده گرفته میشود ...... (2576157) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۰ ۱۹:۰۰:۰۲
کارمندان جهاد کشاورزی هم تا کنون از این فوق العاده بی بهره بوده اند (2576679) (alef-3)
 
فاطمه
۱۳۹۳-۱۰-۱۰ ۲۲:۵۹:۴۴
پول مهم نیست اگر با اخلاص کار کنی رزقت برکت می یابد معلم با زنشسته با شش سر عایله (2577292) (alef-3)
 
saeedi
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۰۸:۲۲:۵۶
تعجب میکنم چرا دعوای معلم وکارمند ثبت راه انداخته اید بسیاری از کارمندان هم با این وضع گرانی کمر شکن در مضیقه هستند اما معلمین به انتظار شغل انبیا واحترام وجایگاه انان به این کار روی اوردند اما الان میبینند که نه احترام اجتماعی لازم را دارند نه حقوق ومزایای کافی ودر بعضی مواقع نقش بچه شوهر ننه دولتیان را بازی میکنند در انتخابات مطمین ترین افرادند اما هیچ تشکیلات صنفی هم برای خود ندارند که باید برای این مطلب فکری بشود -ضمنا همه معلمین هم با رتبه 20000 معلم نشده اند (2577750) (alef-10)
 
تهرانی
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۱۰:۲۵:۰۳
سلام به همه عزیزان:
1-درست است که با توجه به وضعیت اقتصادی کشور ومیزان تورم موجودحقوق دریافتی فرهنگیان هم نامناسب است .ولی اگریک کارمند دولت بخواهد به میزان ساعت کاری یک معلم یا دبیر ، خدمت رسانی کند ازحالت خدمت نیمه وقت هم کمتر حقوق میگیرد .
به این شکل که در حالت نیمه وقت (تازه اگر باشرایطی با آن موافقت شود)کارمند مجبور است سه روز هفته هرروز هشت ساعت سرکار حاضر شده وخدمت ارائه بدهد.تازه هیچگونه تعطیلاتی در طی تابستان نیز نخواهد داشت وتعطیلات عید نیز فقط چهار روز است! وبدتر از آن اینکه سابقه کار مربوطه هم نصف حساب میشود.
در این شرایط کار نیمه وقت کارمندان ، بدون تعطیلات تابستان ،وبا حقوق نصف وسابقه کاری نصف،تازه باز هم از یک معلم ودبیر ساعات بیشتری وقت میگذارد ولیکن بسیار کمتر حقوق میگیرد.
2- حالا به موارد بالا این را هم اضافه کنید که برخی کارمندان با مدارک بالا مانند رشته های مهندسی ویا با تحصیلات دکترا از بهترین دانشگاهها ، هم اکنون به عنوان کارمند در بسیاری از ادارات یا وزارتخانه ها مشغول کار به عنوان کارمند وکارشناس هستند وحقوق ناچیز کارمندی را دریافت میکنند. (2577931) (alef-10)
 
---
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۱۷:۲۸:۲۹
انتقاد منو ازجناب وزیر ودولت در خصوص تبعیض حقوقی در خصوص فرهنگیان محترم نشون ندادید ... (2578758) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۱۸:۵۷:۴۸
چینی های قدیم برای اینکه از شر حمله ی دشمنان در امان باشند دیوار بزرگ چین را ساختند؛ اما در صد سال اول ساخت دیوار ، سه بار دشمنانشان بدان نفوذ کرده و با چینی ها جنگیدند.
دشمنان از دیوار بالا نرفتند بلکه به دربانها رشوه داده و از آنها گذشتند.
چینی ها به ساخت بنای سد استوار پرداختند اما برای ساخت نگهبانهایش کاری نکردند غافل از اینکه نیروی انسانی مهمترین مسئله است.
یکی از شرق شناسان می گوید:
برای انهدام یک تمدن ، سه چیز را باید منهدم کرد:
اول) خانواده
دوم) نظام آموزشی
سوم) الگوها و اسوه ها
برای اولی منزلت مادر به عنوان مربی کودکان را متزلزل کن تا مادر از اینکه مربی کودکان خویش باشد خجالت بکشد.
برای دومی از منزلت معلم بکاه و در جامعه او را بی ارزش کن.
برای سومی منزلت نخبگان و دانشمندان را هدف قرار ده تا کسی آنها را الگوی خویش قرار ندهد. (2578864) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۲۳:۰۵:۳۵
قابل توجه مهندسین !!!!! (2579229) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۲۱:۴۸:۲۷
سلام .جناب مهندس عزیز
واقعا خسته نباشی و امیدوارم به حق و جایگاه شغلی - حقوقی خود برسی.بنده یک دبیرم.الان دانشجوی دکتری تخصصی هستم.دانش آموخته رتبه اول دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه تهران هستم.حکم بنده با طبقه 14 معادل گروه 18 سابق حدود 1780000 تومان است که پس از کسر کسورات دریافتی من حدود 1400000 می شود.لطفا قضاوت احساسی نکنید. من شغلم را دوست دارم اما حقوقم در مقایسه با هم رتبه های دانشگاهی واقعا کم است.لطفا با بحث های احساسی به جایگاه اجتماعی کارمندان و به ویژه معلمان آسیب نزنید.به امید برقراری عدالت. (2579109) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۲ ۰۰:۲۹:۲۲
سلام دکتر عزیز ، من نمیگم شما زیاد میگیری اما ببین حقوق ثبت احوال دیگه چقدر افتضاحه : شما دانشجوی دکتری هستی یعنی حکمت فوق لیسانسه که منم فوق لیسانسم و حکمم 600000 تومان از شما کمتره اونم با 6 روز کار در هفته اونم تو جهنمی مثل ثبت احوال (2579383) (alef-10)