توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507109
کره‌شمالی برای ژاپن خط و نشان کشید
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۶
در پی برنامه‌های ژاپن برای استقرار سامانه‌های موشکی جدید برای مقابله با برنامه‌های موشکی کره شمالی یونگ یانگ این کشور را تهدید کرد که خود را در آستانه نابودی قرار داده است.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رسمی کره‌شمالی با تهدید ژاپن گزارش داد، توکیو با ایستادن در کنار آمریکا خود را در معرض نابودی قریب‌الوقوع قرار داده است و با حمایت از عملیات ارباب آنها آمریکا در رویارویی با کره‌شمالی وارد مرحله خطرناکی شده است.

در بیانیه دولت کره‌شمالی آمده است، ارتباط‌های نظامی میان دو کشور ژاپن و آمریکا تهدیدی خطرناک برای شبه جزیره کره است و ژاپن نمی‌داند که با این کار نابودی خود را به جلو انداخته است.

اخیرا ژاپن اعلام کرده بود، برنامه‌هایی برای ارتقای سامانه دفاع موشکی آگیس در نظر دارد. طبق این برنامه توکیو خواهان به دست آوردن رادارهای فوق پیشرفته آمریکایی برای این سامانه دفاع موشکی است که می‌تواند قابلیت‌های آن را به مراتب افزایش دهند.

کره شمالی که اخیرا با آزمایش یک موشک و عبور آن از حریم هوایی ژاپن این کشور و همپیمانانش را به چالش کشیده و تهدید کرده است که آزمایش‌های موشکی دیگری نیز انجام خواهد گرفت.
 
کلمات کلیدی : چین + کره شمالی + ژاپن + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.