توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 367105
آمریکا تعلیق تحریم‌ها علیه شرکت چینی همکار با ایران را تمدید کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰
دولت آمریکا تعلیق تحریم‌ها علیه شرکت زد تی ئی چین را ۲ ماه دیگر تمدید کرد. این شرکت به اتهام همکاری با ایران در فهرست تحریم های آمریکا قرار گرفته بود.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد، دولت آمریکا تعلیق محدودیت های شدید صادراتی اعمال شده علیه شرکت زد تی ئی چین به دلیل ادعای نقض تحریم های ایران را تا ۳۰ اوت تمدید کرده است.

مجوز تمدید شده وزارت بازرگانی به زد تی ئی اجازه می دهد که صادرات تجهیزاتی که در آن تکنولوژی آمریکایی به کار رفته را ادامه دهد. این وزارتخانه در ماه مارس اعلام کرده بود که اولین دور تعلیق این محدودیت ها ممکن است در صورت همکاری شرکت زد تی ئی با دولت آمریکا تمدید شود.

کارشناسان معتقد بودند محدویت های صادراتی آمریکا علیه این شرکت جزو شدیدترین محدودیت های اعمال شده تاکنون است و موجب اختلال در زنجیره عرضه محصولات زد تی ای در سطح جهان خواهد شد.

این محدودیت ها شرکت های آمریکایی را از فروش هرگونه تکنولوژی، نرم افزار یا تجهیزاتی نظیر تراشه ها و پردازنده های تولید آمریکا به شرکت زد تی ای منع می کرد. این تصمیم همچنین تولید کنندگان نرم افزار را از فروش نرم افزارهای رایجی نظیر مایکروسافت ویندوز یا به روزرسانی آنها برای شرکت زد تی ئی منع می کند.

اما مدت کوتاهی پس از وضع این محدودیت ها در ماه مارس، وزارت بازرگانی آمریکا پیشنهاد کرد که این محدودیت ها برای مدت ۳ ماه تعلیق شود که موعد این تعلیق در روز ۳۰ ژوئن یعنی ۲ روز دیگر به اتمام می رسد. وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرده که این تعلیق تا ۲ ماه دیگر تمدید می شود.
 
کلمات کلیدی : تحریم، چین، ایران، آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.