نظر منتشر شده
۷۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497408
قالیباف در برنامه «جهان آرا»:
ترجیح میدادم من در صحنه بمانم، اما در بحث کناره گیری به من نگاه میکردند، برای همین کنار رفتم/ نباید مبانی انقلاب را به نام خودمان مصادره کنیم/ اصولگرایان اهل خود انتقادی نیستند
بخش سیاسی الف، 9 مرداد 96
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۳
شهردار تهران گفت: برخی می گویند قالیباف با ثروت مخالف است اما اینگونه نیست در حقیقت من با رانت و ظلم مخالف هستم. این ۴ درصد خلاف منافع ۹۶ درصد عمل می کنند.

محمدباقر قالیباف شهردار تهران و نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه جهان آرا اظهار کرد: من همیشه این را در هر محفلی اشاره کردم که افتخارم این است که فرزند انقلاب هستم و خود را مدیون مردم، شهدا و امام می دانم که توانستم از نوجوانی تا جوانانی این فرصت را داشته باشم.

وی درباره انتخابات ریاست جمهوری گفت: تا یک روز قبل از زمان تعیین شده قصد ورود به انتخابات نداشتم. من با دو قطبی کردن مخالف هستم ما یک دوقطبی کردن کاذب داریم و یک دو قطبی که مبنای حق دارد که دوقطبی اشکالی ندارد.

قالیباف گفت: البته قرار نیست همه مردم مثل هم باشند. ممکن است یکی پول دار باشد و یکی در عرصه علمی پیشرفت کند اما باید عدالت وجود داشته باشد و تبعیض نباشد.

شهردار تهران ادامه داد: من همیشه با مردم زندگی کردم و از وضع مردم با خبر بودم. فقط ۴ درصد از وضع زندگی راضی هستند؛ وقتی نگرش سنجی می کنیم می بینیم این ۴ درصد چه کسانی هستند. برخی می گویند قالیباف با ثروت مخالف است اما اینگونه نیست در حقیقت من با رانت و ظلم مخالف هستم. این ۴ درصد خلاف منافع ۹۶ درصد عمل می کنند.

قالیباف گفت: باید یکی از موضوعات مهم ما در جامعه مسئله تبعیض باشد. که اگر به آن رسیدگی شود ریشه خیلی از مفاسد سیاسی و اقتصادی کشف خواهد شد.

شهردار تهران تصریح کرد: از فرهنگ شهدا یادگرفتم خوب به تکلیف خود عمل کرده و وظیفه شناس باشیم. اصولگرایی به عنوان بحث مبنایی که از امام و انقلاب می شناسیم و مردم از ما توقع دارند را باید در این نگاه دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه هر کس به خودش نیندیشد بسیجی است ادامه داد: من در انتخابات به خودم فکر نکردم. یکی از اشکالات ما این است که فکر می کنیم می شود سه سال خوابید و یکباره بیدار شد برای انتخابات، درحالی که انتخابات یک علم است و در آن مسائل اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و جامعه شناختی مطرح است ما کمپین خوبی را ارنج کردیم اما اصولی را برخی باید انجام می دادند که انجام ندادند.

قالیباف گفت: من مردی سیاسی هستم؛ هر لحظه ممکن است برای یک فرد سیاسی هر فرصتی ایجاد شود و آن فرد آمادگی داشته باشد. جمع بندی من این بود که در این دوره به عنوان رئیس جمهور میان دوره ای نیایم ولی دوستان ما که تا حدودی در یک اردوگاه هستیم من را متقاعد کردند. همه دوستانی که من برای آنها احترام قائل هستم به من گفتند حضور پیدا کنم. من استدلال خود را برای آنها مکتوب کردم ولی وقتی یکی از دوستان من گفت فکر نمی کنی بین اینکه به وظیفه ات عمل کنی و منافع شخصی خود را در نظر بگیری باید انتخاب کنی. پاسخ دادم اگر همه این تصمیم را گرفتیم من قبول می کنم. من تا روز قبل از انصراف هم به رشت رفتم اما تحت یک گفتگو و حرف های منطقی که البته آن را قبول نداشتم و براساس تحلیل خودم وظیفه مند شدم که کنار بروم.

شهردار تهران ادامه داد: در سال 92 همه قول دادند وحدت کنند اما همه توافقاتی که صورت گرفت به هم خورد مجموعه این اردوگاه به این نتیجه رسید که اگر وحدت کرده بودند نتیجه دیگری رقم می خورد. من احساس کردم اینجا باید به وحدت تمکین کنم؛ البته برخی به من گفتند که تو کنار رفتی و آرا تو به سبد رقیب رفت ولی من گفتم اگر بمانم باز می گویند به خاطر همین اردوگاه شکست خورد. تحلیل ما این بود که باید یکی کنار برود و همه به من نگاه می کردند.

وی گفت: امروز همه فهمیدند وحدت مهم است اما ما چیزهای دیگری هم لازم داریم. اگر من در انتخابات می ماندم یا انتخابات دو مرحله ای بود یا فاصله بین یک درصد یا فاصله کمتر از آن بود. به هر حال باید برای یک بار سیاست ورزی خود را عوض کرده و نگاه هایمان را تغییر دهیم تا ببینیم مردم  و سیاست ورزان ما کجا هستند.

شهردار تهران درباره وحدت نامه منتشر شده و اینکه این نامه تند بود گفت: اصولگرایی واقعا سازمان دارد؟! من هرگز نمی گویم من گفتم من نگفتم من احساس کردم شاید صدای من بیشتر از هزاران و صدها هزار و میلیون ها نفر جوانی که به رفتار سیاسی ما نگاه می کنند شنیده شود.

وی درباره اینکه آیا قصد رهبری جریان اصولگرایی را دارید گفت: هرگز. من دیدم جوانان هیچ میدانی ندارند و اگر حرفی داشته باشند نمی توانند جایی آن را بزنند. سعی من این بود که انصاف به خرج دهم و در ابتدای نامه هم به آن اشاره کردم. پدیده تکرار چه خوب چه بد خوب است. علم مدیریت به ما می گوید که در عرصه کار اقتصادی خوب است در بازار سیاست هم اینگونه است. ما چندین عدم موفقیت داشتیم چرا برنمی گردیم به این عدم موفقیت ها نگاه کنیم؟ من نه تنها ادعای رهبری این گروه را ندارم بلکه معتقدم این به خواست عمومی جامعه تبدیل شده که بدنه اصولگرایی در کجا قرار دارد؟ من با این نامه خواستم این مسئله را به گفتگو بگذارم.

🔹من هرگز با انتشار آن نامه منظورم این نبود که مدعی رهبری اصولگرایی هستم.
🔹ما واقعا نباید برگردیم به این نگاه کنیم که چرا موفق نمی‌شویم؟ کار سیاسی کار اقناعی است؛ چرا برنمی‌گردیم مشکلات را ببینیم؟!
🔹ما باید بنشینیم ۵۰ نفر ۱۰۰ نفر به ما بگویند این کار را بکن این کار را نکن؟! این که نمی‌شود.
🔹بزرگ‌ترین مشکل اصولگرایان این است که اهل گفت‌وگو نیستند و خودانتقادی ندارند.
🔹فکر نکنند که مبانی اصولگرایی فقط مال ماست و گفتمان انقلاب و اصولگرایی را فقط برای خودمان مصادره کنیم.
🔹آیا عمل ما به اندازه حرف‌زدنمان هست؟!
🔹اصولگرایان با مردم نمی‌توانند ارتباط برقرار کنند.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات تاکید کرد: ما کجا باید حرف بزنیم. اصولگرایی خود انتقادی ندارد. مردم وقتی قانع شوند پای کار می آیند مبانی اصول فقط برای ما نیست و نباید مبانی انقلاب را به نام خودمان مصادره کنیم. در اردوگاه اصولگرایی حرف از انقلاب بیشتر زده می شود اما مسئله اصلی این است که آیا به همان اندازه که حرف می زنیم عمل هم می کنیم.

وی درباره اینکه بهتر نبود به جای انتخابات لیست شورای شهر می دادید، گفت: چرا وقتی به جریان انقلاب انتقاد می کنید شخص قالیباف را می بینید. اگر به حرف اینها گوش ندهیم می گویند سرکشی، اگر گوش کنیم که باید جواب افکار عمومی را بدهیم. من اصلا قصد نداشتم شهردار شوم معتقدم چرخش مدیریت لازم است. من حتی برای دور سوم داوطلب نبودم که شهردار شوم. پس آیا با این حال برای پیروزی یک جریان باید می گفتم لیست شورای شهر می دهم که شهردار آن باشم!؟   یا اینکه به من بگویند بیا لیست شورا بده کس دیگری را به جای شهردار قرار می دهیم. اگر من لیستی را گفتم و شهردار نبودم نمی توانم اعمال نفوذ کنم.

وی افزود: زد و بندهای سیاسی‌ای در پشت‌پرده وجود دارد که مردم را نمی‌بینند.

قالیباف گفت: بعد از اینکه من آن نامه را درباره «نواصولگرایی» نوشتم، یک آقایی می‌آید می‌گوید مانیفست سیاسی اصولگرایی را ما نوشتیم و کسی هم نمی‌تواند تغییرش دهد. هروقت خودمان بخواهیم تغییرش می‌دهیم. این یعنی چه؟! این درست است؟! یعنی همه باید بروند و در خانه‌هایشان بنشینند؟

ادامه دارد...
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۱۸:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۱۹:۴۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۱۸:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۱۷:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۱۹:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۱۷:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۱۰:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۶ ۱۷:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۴ ۰۲:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۴ ۲۲:۵۳
 
 
کلمات کلیدی : قالیباف+انتخابات ریاست جمهوری+انتخابات 96+جهان آرا
 
مقداد
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۲۲:۴۵:۴۷
تموم شد آقای قالیباف
حالا دستو پا بزن برا یه پست جدید
گفتمان شما مدت هاست بین مردم خریدار نداره
همین مدتی هم که بودید به زور رد صلاحیت ها و جناح اقتدارگراتون هست (4497810) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۱:۱۷:۵۱
اون ۱۶ میلیون رو جز مردم حساب نمی کنید شما به اصطلاح اصلاح طلب، لطفا به اندازه وزنی که داری نظر بده امیدوارم منظورم رو فهمیده باشی (4497991) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۲۱:۰۷:۲۳
متاسفانه هنوز ما به این درک نرسیدیم که دمکراسی نباید تبدیل به دیکتاتوری اکثریت بشه و کارها باید تا جای ممکن اجماعی پیش بره البته نظر اکثریت باید وزن بیشتری داشته باشه. (4501072) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۹:۳۶:۵۳
قدر امثال قالیباف رو چند سال دیگه میفهمید ... بالاخص تهرانی ها (4498264) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۳:۲۰:۵۳
دو سال پیش یادت هست:
جشن خیابانی و 1 دلار = 1 هزار تومان ...

دو سال دیگه میبینمت ... (4498609) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۴:۱۹:۵۶
کی یه دلار هزار تومن بوده؟ هر وقت بوده صد در صد دوسال پیش نبوده (4498736) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۴:۲۷:۱۲
زمان شما رو هم دیدیم دلار 1000 تومنی شد 4000 تومن ! (4498755) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۴:۲۸:۵۸
زمان شما رو هم دیدیم دلار 1000 تومنی شد 4000 تومن ! (4498762) (alef-11)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۲۲:۵۴:۵۰
عجب اشتباهی کردیم. هر کی رو انتخاب می کردیم از روحانی بهتر بود. هیچ دلخوشی تو این کشور نداریم یه اینترنت داشتیم که اونم ازمون داره می گیره. (4497825) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۲۳:۰۰:۰۹
آقای قالیباف.تو بهتر است چهار سوی میدان سیاست را ببوسی و باهتش خداحافظی کنی (4497832) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۰:۰۹:۴۵
خداوکیلی قالیباف و رئیسی خیلی بزرگوارند (4497926) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۱:۴۹:۰۳
بعد از تحقیق و تفحص از شهرداری تهران مشخص میشه کیا چهار درصدی هستند (4498008) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۲۲:۲۲:۱۱
قسم خدا رو برای یک حرف واهی نیار . خدا بالاتر از این دسته بندی هاست . استغفار کن (4499513) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۲۳:۰۳:۳۶
اینکه هنر نیست با ارعاب افترا و اغفال و القاء توهم و شامورتی بازی رأی بیارن .
قالیباف و رئیسی محبوب واقعی فلبها . (4497836) (alef-3)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۲۳:۰۵:۴۳
یک تا یک و نیم درصد اختلاف رای با روحانی داشتی؟!
یعنی اعتماد به سقفت تو حلقم...
همینه که رئیس جمهور نمیشی دیگه... (4497840) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۹:۰۱:۰۳
شماها همون ساده لوحهایی هستید که برای برجام هم تو خیابون میرقصیدید (4498222) (alef-3)
 
Ukraine
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۴:۱۳:۲۷
لابد شما هم همون کسایی هستید که با دیگ زودپر تو آشپزخانه هسته درست کردید. بابا زرنگ (4498724) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۶:۰۳:۳۲
از شما ساده لوح تر نیستیم که باورتان شد تحریم کاغذ پاره است، و پول یارانه پول با برکتی است! (4498921) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۶:۴۰:۲۹
آره ظریف شما رو هم دیدیم که گف تحریم ها کاغذ پاره است!!! (4499013) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۷:۰۷:۲۷
ظریف هم گفت کاغذ پاره (4499083) (alef-11)
 
بنده خدا. اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۲۳:۰۸:۱۳
به اعتقاد بنده رای آقای رییسی بیشتر از شماست. دراین مورد اشنیاه میکنید.
کلا آقای روحانی در هر دو دوره انتخابات در مناظره ها بقول معروف شما را ناک دان کرد یعنی لوله کرد!!! (4497841) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۴:۰۲:۵۹
قالیباف نظر این بنده خدا را بخونه آی میخنده آی میخنده ...... لوله کرد (4498705) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۲۳:۰۹:۳۳
قالیباف 1400 (4497843) (alef-3)
 
Italy
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۲:۴۵:۳۹
۲۴۰۰ شاید ! (4498022) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۲۲:۲۳:۳۶
قالیباف 1400،1404، 1408، 1412،..؟...؟ (4499515) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۲۳:۱۱:۰۹
بنده بین بد و بدتر انتخاب نکردم.

از ابتدا تصمیم داشتم به آقای رئیسی رای بدهم و این وظیفه را به انجام رساندم.

کمی سخت است باور کنم رای به آقای قالیباف متمایل به رای به آقای روحانی شده باشد. به هر حال این دو، دو فضای کاملا متفاوت را دنبال می کردند.

کسی که مبنایی دارد چرخشی تا این حد فاحش را از خود نشان نمی دهد مگر اینکه اساسا خاکستری بوده و برایش فرقی نکند به چه کسی رای می دهد. (4497847) (alef-3)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۲۳:۱۲:۲۹
از اول هم عملگرا تر از قالیباف نداشتیم فقط عیبش اینه که فریبکاری بلد نیست (4497850) (alef-3)
 
گیاهی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۱:۰۳:۱۶
واقعا اگه جای حسن روحانی بود تا الان حداقل چند تا حرکت زده بود ن مثل روحانی کلا زده گاراژ (4497982) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۶:۱۱:۵۳
بزرگترین عیبش اینه که نمیتونه فریبکار نباشه (4498066) (alef-3)
 
France
۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۲۱:۰۹:۱۱
ایشون مدیر بدی نبود تا اینکه در این انتخابات اخلاق رو گذاشت کنار! (4501075) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۲۳:۱۷:۱۳
چرخش قالی باف. (4497858) (alef-3)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۲۳:۳۵:۴۳
بفرمایید !! ایرادات صریح و اساسی نسبت به اصولگرایان گرفته است !! آن هم در برنامه ی زنده ی تلویزیونی !! حالا فردا نیایید بگویید اظهارات منتسب به قالیباف ! میرسلیم هم در مورد اصولگرایان چنین حرف هایی زده بود . (4497876) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۲۳:۳۵:۵۹
یادمه سال ۷۸با زبان خودتون گازانبری در کوی دانشگاه با مردم سخن گفتید (4497878) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۲۳:۴۷:۳۰
زبان روحانی رو میشنیدی تو اون موقع چی میگفتی (4497892) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۰:۰۴:۱۰
عزیزم سال 78ایشون تو ی منصب دیگه بودن،ماجرای گازانبری مربوط ب سال 82هست
معلومه چقد حرفاتون طبق حساب و کتابه (4497920) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۰:۴۵:۰۴
نخیر مربوط به همون 78 و حادثه کوی دانشگاست (4497967) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۴ ۱۶:۴۲:۱۸
سال 78 ایشان در نیروی انتظامی نیامده بود هنوز (4504717) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۱:۰۰:۱۷
این جماعت و حساب کتاب؟؟فکر؟؟؟چ حرفا!!!اینا فقط رای میدن بعدش میگن خب کی بود ک رای دادیم بهش حالا؟؟؟ (4497980) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۶:۱۳:۵۷
عزیزم همان کوی دانشگاه 78 است! ماشالله اینقدر شما به دانشجو جماعت حال دادین سال ها رو قاطی می کنین! 78، 82، 88 ... (4498942) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۲۳:۴۹:۲۲
درست و منطقی. بله اگر قالیباف به جای رییسی میماند الان رییس جمهور بود.نه قالیباف از احمدینژاد ناشناخته تر بود و نه روحانی قو تر از هاشمی بود.اما آقای قالیباف دوستان اصولگرا ی طرفدار شما به نظر من راضی به شکست یک روحانی از یک دانشگاهی نبودند به همین دلیل با اطمینان از رای شما، شما را وادار به انصراف کردند.ولی حالا نتیجشو میبینند.یعنی تمام مردم میبینند. (4497896) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۱:۳۹:۵۰
یعنی واقعا بعضی ها در فضای توهمی به سر میبرند آخه این چه تحلیلیه (4498004) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۴:۱۸:۳۱
آقای قالیباف دانشگاهی نیستند. اگه ملاک تحصیلاته که روحانی هم دانشگاه درس خونده (4498733) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۲۳:۳۰:۳۰
يعنی قاليباف از خودش اراده ای نداشت؟! (4499627) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۲۳:۳۲:۳۹
چهار سال پيش هم اگر انصراف نميداد!!! رئيس جمهور ميشد!!!!!!! (4499633) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۲۳:۵۰:۵۲
اولا" تبریک می گویم به اصولگرایان بابت داشتن شبکه تلوزیونی اختصاصی و اینکه می توانند حرفهایشان را در آن بی پرده بگویند ،
در ثانی تبریک می گویم به مردم بابت انتخاب هوشمندانه شان و تمدید ریاست جمهوری روحانی .
و در آخر اینکه نظری درباره اختلافات داخلی اصولگرایان ندارم چون مهم نیست ، مهم رای و نظر مردم است که در انتخابات اعلام کردند (4497899) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۱:۲۳:۴۲
دقیقا مانند یک اپوزیسیون فعال در خارج از کشور اظهارنظر فرمودی (4497995) (alef-3)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۲۳:۵۵:۰۲
آقای قالیباف برای چندمین بار کاندید شد و از مردم جواب مثبت نگرفت ؛ بجای بحث در خصوص اگرها ؛ بهتر است به این موضوع بپردازد که چرا اعتماد اکثریت مردم را نتوانست جلب کند
البته اگر هدف خدمت و خدا باشد ، باید با خود بگوید از زیر بار این مسئولیت سنگین رهایی پیدا کردم و دیگر به این مسائل فکر نکند ، راه خدمت به خلق خدا باز است و کسی مانع خدمت به اسلام و مسلمین نمی شود (4497909) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۴:۱۷:۲۱
به خدا درست میگی. ایشون بهتره راضی به رضای خدا باشند و شکر کنند که مسئولیت سنگین تری بر دوشش نیوفتاد (4498732) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۰:۰۹:۳۶
کسی که می خواهد جامعه را به دو قسمت تقسیم کند برای کشور مضر است ......... در ضمن بگم بگم ها دیگه برای جامعه جذابیتی ندارد (4497925) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۰:۱۰:۲۷
چقدر جالبه ! تفاوت بسیار کم با نامزد مورد حمایت اصلاح طلبان و معتدلین ! به معنای اینی که باید از نظر نظریات هم مشابه نامزد برنده باشند !!! (4497928) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۰:۲۳:۲۱
آقای قالیباف غرور بیجا خیلی بده خیلی
شما رو چه حسابی میگی اگر میموندی احتمال داشت رای بیاری؟
مطمئن باش اگر میموندی هم هیچ تغییری در نتیجه انخابات حاصل نمیشد (4497945) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۱:۴۶:۱۸
شما معتقدی رای روحانی انتصاب بود که تغییر فرقی نمیکرد (4498007) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۹:۳۵:۲۶
اتفاقا اگر میموندی همین چند میلیون رای هم نمی اوردی محبوبیت اقای رییسی خیلی بیشتر بود (4498262) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۰:۲۷:۵۰
قالیباف یه مدیر اجرایی هست رئیس جمهور باید سیاستمدار باشه . در ضمن نظامی هم نباشه. تجر به احمدی نژاد برای صد سال کافی است . اصولگراها قادر به اداره کشور نیستند (4497954) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۱:۴۱:۲۲
حالا چه اسراریه که شما حتما رییس جمهور شوید !! خوب نشد که نشد ! چه اهمیتی دارد . (4498005) (alef-3)
 
رضا .ف
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۳:۳۷:۳۳
قالیباف اوایل خوب مدیریت کرد چه در انتظامی یا شهرداری ولی بعدا همه چی کلا جناحی شد و از شایسته سالاری خبری نبود و شهرداری شد اداره سیاسی در صورتیکه نهادی خدماتی است اگر قالیباف قاطی سیاست نمیشد مطمئنا رای هم میاورد . (4498036) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۷:۱۵:۳۷
من تا حالا ندیدذم اصولگرایان برنامه ارائه دهند کلا مناظره ها رو هم تبدیل میکنن به حمله به رقیب برنامه باید ارائه بفرمایید دوست عزیز (4498105) (alef-11)
 
سیدعلی حجازی
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۷:۲۲:۴۶
آقای قالیباف نشان داد که علاوه بر عمل گرا بودن حرف برای گفتن دارد
اصولا انقلابیون واقعی به سلامت ریل گذاری سیاست های اجتماعی بر مبنای اصول ارزشی , مصلحت و مصالح اجتماعی و مردم سالاری توجه دارند نه بر مینای ازادی های روبنایی
برای انقلابیون واقعی اولیت نیاز ها عمدتا اقتصادی است و جدا از دغدغه خودشان به آسیب شناسی انقلاب و باید ها ونباید هایی که متاثر از خودباختگی غربی و یا تججر ناشی از تعصب سد راه و باعث محقق نشدن آرمانهاست می پردازند
حرف و تقد آقای قالیباف از این جنس بود و فهم این مهم برای آدم های کوتاه قد فکری جه راست و چه چپ مشگل است

--
درباره ایشان اینگونه فکر نمی کردم
فهیم است
جامع است
دلسوز
و متعهد و انقلابی
ولی آنانی که با ایشان بد کردند قطعا اصول گرایان واقعی نیستند بلکه آنانی هستند که به دور از اسلام و انقلاب و رهبری رنگ عوض می کنند
اعتدال نترتیط از تقوا در وجود ایشان(آقای قالیباف ) نهادینه است
اصولا در شرابط کنونی معیار :اسلام, انقلاب, امام و رهبری و اصل دانستن سپاه است (که مورد هجمه آمریکا و خوار چشم دشمنان است ) بعنوان بازو و ستون و مدافعان ایدولوژی اسلام انقلاب و دفاع از دستاورد های آنان در زمینه دفاعی و دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی است
اینکه در شرایط کنونی لایک انقلابیون اصیل تعدادش کم است تعجب ندارد چرا که ولایت فقیه شناسان واقعی هم کم تعداد اند
کسانی که ولایت فقیه را تداوم امامت و تبعیت از سیره امامان , امام خمینی و تبعیت از سیره رهبری معظم را امری مافوق وظیفه مداری دانسته و علی رغم و سنگ و سنگلاخ های های ناشی از مدیریت وظیفه مداری وشتوانه های پیدا و پنهان داخلی و خارجیشان و ایضا بوراکراسی ناشی از آن با فداکاری انجام وظیفه می کنند
قطعااین اعتقاد و انقیاد متضمن مدیریت تواما سازمانی (وظیفه مداری ) و مدیریت جهادی (بسیجی ) در تفکر ناب ولایت فقیه است
در دیدگاه غربی و غرب گرایانه کمیت برکیفیت ارجح بوده و موجب نادیده گرفتن و یا طرداین نیروهای ارزشی در رابطه با فعالیت و یا مسئولیت های اجتماعی می گردد
اماافکار و تفکرات ناب از نظراثر گذاری فرازمانی بوده وچون چشمه ای جوشانند که در مقاطع مختلف زمانی مولد و موجب رشد حرکت ها گردیده و می گردند و برد وباختشان به شرایط و قابلیت های ما برمی گردد
افکارآرمانی اتقلابی مردم محور مرگ ندارند چرا که با خدا معامله می کنند و بنوعی برحسب اثراتشان درطول تاریخ جان دارند و مانا هستند اگر چه بصورت مقطعی وبه ظاهرا موفق نباشند (4498109) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۷:۵۲:۳۰
قالیباف نماد کار آمدی انقلاب در در عرصه عمل (4498142) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۸:۳۸:۵۸
جای شکرش باقیه که اقای قالیباف پیشرفت کرده و قبول کرده که اگر کنار نمی رفت بازهم رای نمی اورد هرچند با نیم درصد اختلاف (4498205) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۹:۰۴:۲۶
مجری برنامه خیلی ضعیف بود وگرنه یک مصاحبه به یادماندنی داشتیم. (4498227) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۰۹:۴۱:۱۴
ایشون هنوز داره میگه 4 درصد و 96 درصد! (4498275) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۰:۰۶:۴۰
قالیباف خودکشی سیاسی کرد ! تمام شد (4498321) (alef-3)
 
Ukraine
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۰:۰۷:۴۷
سیاستها و نظرات اعلامی با سیاستهای اعمالی فرق دارد.
خداوند نیت خالصانه و صادقانه به همه عنایت فرماید.
-اگر کسی رای بیشتری کسب کند الزاما به معنی خوب بودن و یا بهتر بودن آن کس نیست.
در انتخابات کاندیداها و طرفدارانشان طوری رفنتار کردند که همه چیز را زیر سئوال بردند. خدا به همه رحم کند. (4498322) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۳:۲۷:۴۷
مسئولین کشور بدون نگرش های جناحی باید قدردان زحمات افراد باتجربه باشند (4498624) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۳:۳۵:۱۸
کارنامه شهرداری شما در کنار خطاهاو ایرادات قابل قبول است. چهار سال بعد و بعدتر می فهمند چقدر قوی عمل کردی،
برعکس مناظره ها که ضعیف بودید و دروازه خالی را به اوت زدید. (4498645) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۴:۰۳:۱۷
هر چند که جناح راست را عامل تمام بدبختیها وفلاکتهای ملت میدانم ولی قطعا قالیباف را بر رئیسی ارجح میدانم ولی افسوس که راه مقابل مردم را انتخاب کرد (4498706) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۴:۵۲:۰۲
درود بر قالیباف................................... (4498798) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۶:۵۸:۰۲
خدا را شکر که دیگه تو شهرداری نیست. (4499066) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۷:۵۴:۳۹
آقای قالی باف.بنده یک رزمنده به همراه دو فزند شهید خواستار برپایی یک نمایشگاه کتاب در سطح منطقه 2 تهران بودم.که هم کار فرهنگی کنیم و هم درآمد اندکی برای خانواده هایمان. چندین بار نامه دادم دفتر شهردار ولی وقتی مراجعه می کردم می گفتند نامه نیست و دوباره بزنید.ولی بازم این قصه تکرار شد.درخواست وقت ملاقات دادم ولی گفتند برای امور فرهنگی شهردار وقت نمی دهد.از طریق ایثارگران منطقه رفیم جلو که به ما گفتند شهردار خود ما هم نمیبیند شما را ببیند؟ خلاصه وقتی دیدیم فایده نداره عطایش را به لقایش بخشیدیم .کاش دستور میدادید فقط بخاطر املاک و مسایل مالی وقت ملاقات ندهند و امور فرهنگی هم بها بدهند. (4499162) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۹:۱۰:۴۱
جمنا باید می شد جمنپ جبهه منتصب نیروی های پایداری (4499264) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۹:۱۳:۰۷
کنارگبری قالی باف درسی به حداد و جلیلی بود (4499268) (alef-3)
 
سیدعلی حجازی
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۲۲:۵۱:۱۴
آقای قالیباف نشان داد که علاوه بر عمل گرا بودن حرف برای گفتن دارد
اصولا انقلابیون واقعی به سلامت ریل گذاری سیاست های اجتماعی بر مبنای اصول ارزشی , مصلحت و مصالح اجتماعی و مردم سالاری توجه دارند نه بر مینای ازادی های روبنایی
برای انقلابیون واقعی اولیت نیاز ها عمدتا اقتصادی است و جدا از دغدغه خودشان به آسیب شناسی انقلاب و باید ها ونباید هایی که متاثر از خودباختگی غربی و یا تججر ناشی از تعصب سد راه و باعث محقق نشدن آرمانهاست می پردازند
حرف و نقد آقای قالیباف از این جنس بود و فهم این مهم برای آدم های کوتاه قد فکری چه راست و چه چپ مشگل است

--
درباره آقای اینگونه فکر نمی کردم فکر تنی کردم اینچنین پشتوانه تئوریکی غنی هم داشته باشد که دارد بحمدالله
فهیم است
جامع است
دلسوز
و متعهد و انقلابی
دارای دانشی جامع که ایشان را شخصیتی چتر منظوره کرده است
ولی آنانی که با ایشان بد کردند قطعا اصول گرایان واقعی نیستند بلکه آنانی هستند که به دور از اسلام و انقلاب و رهبری رنگ عوض می کنند
اعتدال نترتیط از تقوا در وجود ایشان(آقای قالیباف ) نهادینه است
اصولا در شرایط کنونی معیار :اسلام, انقلاب, امام و رهبری و اصل دانستن سپاه است (که مورد هجمه آمریکا و خوار چشم دشمنان است ) بعنوان بازو و ستون و مدافعان ایدولوژی اسلام انقلاب و دفاع از دستاورد های آنان در زمینه دفاعی و دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی است
اینکه در شرایط کنونی لایک انقلابیون اصیل تعدادش کم است تعجب ندارد چرا که ولایت فقیه شناسان واقعی هم کم تعداد اند
کسانی که ولایت فقیه را تداوم امامت و تبعیت از سیره امامان , امام خمینی و تبعیت از سیره رهبری معظم را امری مافوق وظیفه مداری دانسته و علی رغم و سنگ و سنگلاخ های های ناشی از مدیریت وظیفه مداری وشتوانه های پیدا و پنهان داخلی و خارجیشان و ایضا بوراکراسی ناشی از آن با فداکاری انجام وظیفه می کنند
قطعااین اعتقاد و انقیاد متضمن مدیریت تواما سازمانی (وظیفه مداری ) و مدیریت جهادی (بسیجی ) در تفکر ناب ولایت فقیه است
در دیدگاه غربی و غرب گرایانه کمیت برکیفیت ارجح بوده و موجب نادیده گرفتن و یا طرد نیروهای ارزشی در رابطه با فعالیت و یا مسئولیت های اجتماعی می گردد
اماافکار و تفکرات ناب از نظراثر گذاری فرازمانی بوده وچون چشمه ای جوشانند که در مقاطع مختلف زمانی مولد و موجب رشد حرکت ها گردیده و می گردند و برد وباختشان به شرایط و قابلیت های ما برمی گردد
افکارآرمانی اتقلابی مردم محور مرگ ندارند چرا که با خدا معامله می کنند و بنوعی برحسب اثراتشان درطول تاریخ جان دارند و مانا هستند اگر چه بصورت مقطعی وبه ظاهرا موفق نباشند
حقیقت این است که که افراد یا تفکر غالب بر انقلاب اسلامی در راه و روش خود و به تاثر از عواملی تقسیم به دو جناح شدند
1- اصلاح طلب چپ به محوریت طرفداری از محرومان و پابرهنه گان
2 - اصلح طلبان راست گرا که تکیه و تاکیدشان برآزادی و زندگی غربی است وعمدتا لیبرال هستند یا در راستای تقویت تفکرات لیبرالی با کم و بیش خواسته های استقلال طلبانه تلاش می کنند و بیش از هرچه بر مصلجت اصرار دارند این جناح با تکیه تاکید بر آرا و نظرات جدید و روشنفکرانه مخالف اقتدار تفکر در سایه تفکرات متوایان سنتی دین هستند و تعبیر و تفسیردین جدااز امورعبادی ومناسک وخصوصا در امور اجتماعی وعمدتا تخصصی مختص یه خود می دانند .و دراین رابطه مورد هجمه متولیان دینی قرار داشته و از تفاوت دیدگاه با آن در رابطه با جلب نظر و رای جوانان بهره می برند
این گروه با توجه به خلق و خوی و زندگی شخصی و پرهیز از خطرات طرفداری از مستضعفین و ایضا متاثر از آمال و آرزو های محدود دنیوی بعنوان اصلاح طلب (البته نه همه )قدم در میدان گذاشته و یا توجه یه شرایط اجتماعی وساختار اقتصادی بجا مانده از نظام گذشته و کمک های پیدا و پنهان غرب و ودنیای سرمایه داری به حیاط خود ادامه داده رشد کرده و هم اکنون بعضی هاشان صحنه گردانان و صاحب اصلاح معدود طیفی ازاصشلاح طلبی قلمداد شده ومناسبی از قدرت را در دست نس گیرند البته اینراه و رویه و نگاه با با نگاه و نظر اصلاح طلبان واقعی که از نظر اقتصادی دارای افکار رادیکال هستند فرق دارد حتی با نگاه ونظر بزرگان اصلاحات که این جناح با شعار و با تاسی به ایشان و برحسب شرایط و یا تهیج احساسات جوانان رای جمع می کنند بسیار متفاوت است
با این مقدمه به آقای قالیباف می رسیم و به عامل و عواملی ای که باعث شده است این انقلابی جهادگر قدم در میدان بگذارد و در حالیکه از دوست و دشمن ضربه می خورد سخن از ضرورتی بنماید که بیش و پیش از همه به مصلحت انقلاب و لازمه تداومآت است و عاملی برای تجمیع و تجمع انبوه زیادی از دینداران که در رده میانی دوبال اصلاح طلبی و اصول گرایی قرار دارند یعنی اعتدال در عمل به آرمانها و اهداف انقلاب و انقیاد به اصول دینی یعنی همان اصول گرایی نوین
اعتدالی که ضمن پرهیز از وابسته گی به غرب یا ساده لوحی در رابطه با نقش غیر قابل اجتناب سرمایه داری در تهاجم و تخریب فرهنگی شجاعانه برعلیه سنت گرایان تمامیت خواه که جدا از ضرورت ها با بهره گیره از شرایط احساسی دیدگاه دینی خود را بر موج احساسات دینی سوارکرده و افکار کم برد , خاص و یا منطقه ای خود را که لازمه یک محیط و محاط به بند و بست های غیر دینامیک است مطرح کرده و بر استقرارآن اصرار می ورزند (4499556) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۲۳:۴۰:۵۰
آقای قالیباف!
آنطور که از متن همین صحبت های شما متوجه شدم شما در کاندیدا شدن انتخابات ریاست جمهوری نظرت عدم شرکت بود اما دقیقه نودی ثبت نام کردی،
بطور کاملا زیرکانه ای هم گفتی برای شهردار شدن دور سوم هم موافق نبودی که احتمالا من مخاطب بگم احسنت! این به اون در. که البته سومین دوره شهرداری شما با ادعای باز کردن فضا برای جوان ها ناهمخوان است کمی. اگر اشتباه نکنم قبلا برای دوره اول شهرداری هم گفته بودی تمایل نداشتی وارد صحنه بشوی.
حالا من سوالی دارم فرض کنیم(محال ) شما رئیس جمهور می شدی آیا در دوران ریاست جمهوری هم اینهمه اسیر فشار دوستان می شدی! (4499644) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۲۳:۴۹:۴۶
اقاي قالي باف مشخص نكرد خودش جزء ٤درصد است ٩٦درصد؟اگر٤درصدي هست كه تكليفش معلومه ولي اگر مدعي ٩٦درصدي است كه حتي براي خودش هم قابل قبول نيست (4499661) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.