توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509404
مکزیک سفیر کره شمالی را اخراج کرد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰
دولت مکزیک در اعتراض به آزمایش های هسته ای پیونگ یانگ، سفیر کره شمالی را عنصر نامطلوب اعلام کرد و دستور داد این کشور را ترک کند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، دولت مکزیک روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد «کیم هیونگ گیل» 72 ساعت فرصت دارد کشور را ترک کند.
مکزیک به طور سنتی از نزاع های دیپلماتیک فاصله می گیرد اما در ماه های اخیر انتقاداتی از دولت های ونزوئلا و کره شمالی داشته است.

به نوشته رویترز، اخراج سفیر کره شمالی، گام استواری است که مکزیک را به خط آمریکا نزدیک می کند.

روابط مکزیک و آمریکا به دلیل تهدیدهای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای برهم زدن توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی (نفتا) با فرا و نشیب هایی روبرو بوده است. مکزیک سعی کرده در مسائل دیپلماتیکی که هزینه سیاسی زیادی برای دولت این کشور ندارد از مواضع ترامپ حمایت کند.

دولت مکزیک در بیانیه خود اعلام کرد: فعالیت هسته ای کره شمالی تهدیدی جدی علیه صلح و امنیت بین المللی و تهدیدی فزاینده علیه کشورهای منطقه از جمله متحدان اصلی مکزیک مانند ژاپن و کره جنوبی است.

اقدام مکزیک در راستای محکومیت های بین المللی آزمایش های موشکی کره شمالی است. کره شمالی روز یکشنبه هفته جاری یک بمب هیدروژنی آزمایش کرد.

این ششمین و قدرتمندترین آزمایش هسته ای کره شمالی بود. شورای امنیت در جلسه ای اضطراری این آزمایش را محکوم کرد. آمریکا تلاش می کند دوشنبه آینده تحریم های جدیدی را علیه کره شمالی به تصویب برساند.
 
کلمات کلیدی : مکزیک+کره شمالی+اخراج سفیر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.