توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459509
ترامپ در دیدار با پادشاه اردن: هر کاری درباره برجام لازم باشد انجام می‌دهم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۴
سران آمریکا و اردن در کاخ سفید کنفرانس خبری مشترک برگزار کردند.

به گزارش تسنیم،‌ دونالد ترامپ در نشست خبری با ملک عبدالله پادشاه اردن دولت سوریه را بابت حمله شیمیایی ادعایی مقصر دانست و گفت: «این اقدامات شنیع توسط دولت بشار اسد را نمی‌توان تحمل کرد.»

پادشاه اردن نیز گفت: در سوریه ما نیازمند یک راه حل سیاسی هستیم که به درگیری پایان دهد. در سوریه نیازمند راه حلی هستیم که تمامیت ارضی این کشور را حفظ کند.

ترامپ، همچنین حمله شیمیایی ادعایی در سوریه را «توهین آشکار به بشریت» خطاب کرد و گفت که دولت بشار اسد از خطوط زیادی عبور کرده است.

وی در بخش دیگری از این کنفرانس خبری گفت: توافق هسته‌ای با ایران یکی از بدترین توافق‌هایی بود که من مشاهده کرده‌ام. این توافق نباید هرگز انجام می‌شد. توافقی کاملاً یک طرفه و علیه آمریکا و بخش زیادی از کشورهای خاورمیانه است. 

رئیس جمهور آمریکا افزود: (درباره برجام) من هر کاری که لازم باشد انجام می‌دهم. آنها توافقی دارند که به گفته برخی افراد، حتی از لحاظ مراحل نهایی شدنش هم مناسب عمل نشده است. کنگره به این توافق رأی نداد و به هیچ صورتی تأیید نشد، اما من هر کاری که درباره توافق هسته‌ای ایران لازم باشد انجام می‌دهم.
 
کلمات کلیدی : برجام+ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.