توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 386609
جزئیات جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی با فرماندهان سپاه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۵
جمعی از فرماندهان اطلاعات سپاه پاسداران در جلسه فوق العاده صبح سه شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ، امنیت منطقه و شرایط حضور قدرت های خارجی و راهبردهای آنها را تشریح کردند.

حسین نقوی حسینی ، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با مهر جلسه فوق العاده صبح سه شنبه کمیسیون امنیت ملی با فرماندهان اطلاعات سپاه پاسداران را تشریح کرد و گفت: در این جلسه ابتدا موضوع منطقه و شرایط حضور قدرت های خارجی به ویژه آمریکایی و علت و اهداف و راهبردهای آنها مورد بحث و بررسی قرار گفت.

نماینده ورامین در مجلس با اشاره به بررسی راهبردهای دشمن، نقش جنگ نیابتی و ایفای نقش عربستان سعودی و ایجاد داعش گفت: آنچه امروز در سوریه، عراق به طور غیرمستقیم و در یمن به طور مستقیم از طرف عربستان انجام می شود، جنگ نیابتی است که در منطقه صورت می گیرد.

وی ادامه داد: در این جلسه گفته شد که آمریکایی ها با شش راهبرد در بحران منطقه نقش آفرینی کردند و تلاش می کنند با کمک انگلیس و فرانسه، جهان اسلام را تبدیل به مرزهای خونین کنند. آنها با حمایت از القاعده و داعش، جنگ را به درون مسلمانان کشیدند و در این مسیر گروه ها و ارتش های بی سر تشکیل شده که هیچ کشوری مسئولیتی در قبال آنها ندارند.

نقوی با بیان اینکه آمریکا، رژیم صهیونیستی و هم پیمانان آنها در منطقه، درگیریها را به اختلافات مذهبی و قومی کشانده اند اظهار داشت:ورود روسیه به صحنه جنگ علیه داعش و گروه های تروریستی – تکفیری، معادلات آمریکایی ها و عربستان را تحت تاثیر قرار داد و همگرایی منطقه ای و ائتلاف چهارجانبه را تقویت کرد. بنابراین موقعیت داعش و گروه های تروریستی و تکفیری در سوریه در حال تضعیف است.

نقوی حسینی گفت: در عراق شرایط خیلی بهتر شده است و اغلب مناطق این کشور از وجود داعش و گروه های تکفیری و تروریستی پاکسازی شده است. در این مسیر، راهبرد جمهوری اسلامی ایران حفظ تمامیت ارضی سوریه و عراق و مقابله با دخالت بیگانه به ویژه آمریکایی ها در کشورهای منطقه و مبارزه با هر نوع گروه تروریستی است.

وی افزود: فردا صبح – چهارشنبه – هم این جلسه ساعت ۶.۳۰ تشکیل و بحث ادامه پیدا خواهد کرد.
۱۳۹۶/۰۱/۲۸ ۱۶:۰۶
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۳ ۱۶:۰۶
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۹ ۱۱:۱۳
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۷ ۲۱:۴۲
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۷ ۱۶:۵۷
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۷ ۱۵:۰۶
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۷ ۱۴:۵۳
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۷ ۱۴:۳۸
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۷ ۱۴:۲۸
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۱۶:۵۴
 
 
کلمات کلیدی : سپاه، مجلس دهم، کمیسیون امنیت ملی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.