نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466808
کرملین به رژیم صهیونیستی هشدار داد
تاریخ انتشار : شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸
ایرنا نوشت: دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه به رژیم صهیونیستی هشدار داد و از تل آویو خواست به حق حاکمیت سوریه احترام گذاشته و از تجاوز به این کشور خودداری کند.

خبرگزاری روسیا سگودنیا امروز شنبه با اعلام هشدار پسکوف به رژیم صهیونیستی به نقل از سخنان وی، نوشت: بر لزوم احترام به حق حاکمیت سوریه تاکید می کنیم و معتقدیم از انجام هر اقدامی که منجر به افزایش تنش ها در منطقه می شود، باید خودداری کرد.

بر اساس اطلاعات رسانه ها، بامداد روز پنجشنبه هواپیماهای رژیم صهیونیستی با تکرار تجاوزهای هوایی، بخشی از فرودگاه بین المللی دمشق را که برای عملیات ضدتروریستی استفاده می شود، بمباران کردند. پسکوف در ادامه تاکید کرد: همچنان بر این باوریم که همه کشورها باید از اقداماتی که منجر به افزایش تنش ها در منطقه ناآرام خاورمیانه می شود، بپرهیزند و خواهان احترام به حق حاکمیت سوریه هستیم و اینکه این کشور یکپارچه و مستقل بماند.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه در پاسخ به این پرسش که آیا تل آویو مسکو را از پیش از حمله به فرودگاه دمشق آگاه کرده بود گفت: بین روسیه و اسرائیل تبادل اطلاعات از کانال های مختلف واقعا جریان دارد.

وزارت خارجه روسیه نیز حمله هوایی اخیر رژیم صهیونستی به فرودگاه بین المللی دمشق را محکوم کرد.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اطلاعات خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) و به نقل از یک مقام ارتش این کشور، افزود: این اقدام، تجاوز آشکار بود که در جریان آن تاسیسات واقع در جنوب غرب فرودگاه دمشق مورد حمله قرار گرفت.

زاخارووا گفت: در حالیکه نظامیان اسرائیلی از اظهارنظر در باره این حمله هوایی خودداری کردند، وزیر حمل و نقل اسراییل بیان کرد که حمله به فرودگاه دمشق کاملا با سیاست های اصولی ما مطابقت دارد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه تصریح کرد: مسکو اعمال تجاوزگرانه علیه سوریه را محکوم می کند و آن را غیرقابل قبول و مغایر اصول و معیارهای قوانین بین المللی می داند.

وی افزود: از همه می خواهیم به حق حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه به عنوان کشور مستقل و عضو سازمان ملل احترام بگذارند. همچنین لازم می بینیم در این رابطه در باره قوانین بین المللی و نقض آن که در سال های اخیر بارها شرکای غربی از آن سخن گفته اند، یادآوری کنیم.

زاخارووا در ادامه از اتحادیه اروپا به عنوان تشکیلاتی که مدعی احترام به حقوق و قوانین بین المللی است، خواست ارزیابی خود را در مورد حمله هوایی به فرودگاه دمشق اعلام کند.

وی گفت: نقض حق حاکمیت سوریه هر قدر هم که بخواهند توجیه کنند، پذیرفتنی نیست. این اقدام ها صلح و امنیت بین المللی را به خطر می اندازد و پایه های نظام جهانی را به لرزه در می آورد.
 
کلمات کلیدی : روسیه+رژیم صهیونیستی+سوریه
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۲۴:۰۱
لایحه درست و منطقی که میتونی ببری مجلس (4295841) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.