نظر منتشر شده
۲۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448105
سخنگوی وزارت بهداشت مطرح کرد:
حقوق دریافتی متخصصان 100 تا 300 میلیون است/ در آمد یک متخصص آمریکایی سالانه 1میلیارد و 120میلیون تومان است
بخش اجتماعی الف، ۴ اسفند ۹۵
سخنگوی وزارت بهداشت در خصوص اجرای طرح تحول سلامت گفت: به دلیل محدودیت‌های مالی و عدم برخی از همکاری‌ها در اجرای بسته های جدید دچار مشکل شده ایم.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۱
ایرج حریرچی اظهار کرد: در رابطه با حقوق های نجومی که بسیار در این رابطه بحث شد می توان گفت در وزارت بهداشت حقوق های نجومی وجود نداشته است. در جلسه ای که وزیر بهداشت در حضور مقام معظم رهبری به موضوع کارانه ها در آن اشاره کردند بیان شد، حقوق‌های نجومی آنچه که مراد می شود که فردی در قبال کار مدیریتی و اداری که دارد دستمزدهای نجومی گرفته است خیر اینگونه نیست و حتی یک نفر هم در وزارت بهداشت حقوق نجومی دریافت نکرده است.

وی ادامه داد: آنچه که مورد بحث قرار گرفت موضوع کارانه بود، کارانه رقمی است که پزشک با تعرفه دولتی ارائه خدمت می کند و درصدی از آن به پزشک پرداخت می شود ناگفته نماند این موضوع از سال 74 تا به امروز اینگونه بوده است. اخیرا که این مسائل بسیار مطرح شد شورای حقوقی دستمزد بررسی‌هایی را در این رابطه انجام داد و روش پرداخت به کلی تغییر کرد.

به گفته حریرچی، در دولت اخیر طی بررسی‌های شورای حقوقی دستمزد، مصوبه‌ای را ابلاغ کرد که نظام پلکانی شکل گیرد به عبارت دیگر زمانی که دریافتی‌ها بالا رفت و درصد پرداختی‌ها پایین آمد شورای حقوقی دستمزد 10درصد از هر پله را در پرداخت کاهش دهد.

سخنگوی وزارت بهداشت در گفتگو با جام جم همچنین گفت: اخیرا یکی از وزیران اسبق بهداشت در رابطه با درآمدهای متخصصین گفته بود «درآمد متخصصین ایرانی 7 برابر متخصصین امریکایی است .» در این رابطه حریرچی، اظهار کرد: در آمد متوسط یک متخصص آمریکایی سالانه 280 هزار دلار(1میلیارد و 120میلیون تومان) است. آیا پزشکان ما درآمدی حدود 7میلیارد در سال دارند؟ متخصصین ما بعد از طرح تحول سلامت متوسط دریافتیشان حدود 100 الی 300 میلیون است. ممکن است در مناطق محروم که فقط یک پزشک قرار دارد و در ماه 570 عمل را انجام می‌دهد بیش ار این مقدار دریافت کند و راه کنترل دریافتی بالای این پزشک این است که پزشکان بیشتری را تربیت کنیم تا در مناطق محروم فقط یک پزشک را قرار ندهیم.

حریرچی افزود: طرح تحول سلامت که بنا، به تعابیر وزارت بهداشت جهانی متناسب با مستنداتش منتشر می کند برای رسیدن به یک پوشش همگانی سلامت است. برای رسیدن به این پوشش همگانی تعاریف، راهها و برنامه زیادی باید محقق شود که حتی در اکثر کشورهای توسعه یافته فقط تعداد اندکی از کشور ها به این پوشش همگانی دست پیدا کرده‌اند و رسیدن به این برنامه بسیار زمان بر است.

وی افزود: رسیدن به پوشش همگانی سلامت حداقل و در بهترین شرایط 10 الی 12 سال به طول می انجامد. کشورهای غربی که در چند دهه اخیر به پوشش همگانی سلامت دست پیدا کرده اند 30 الی 40 سال روی برنامه های دراز مدت خود کار کرده اند. حرکت به سمت پوشش همگانی سلامت و تمامی مسائل بهداشتی و درمانی مردم اعم از پیشگیری، ارتقای سلامت، غربالگری، درمان و توانبخشی را پوشش می دهد و همچنین محافظت مالی از مردم کشور را فراموش نکنیم. این یک راه طولانی و زمان بر است.

حریرچی اظهار کرد: 75 الی 80 درصد عوامل موثر در سلامت مردم خارج از حیطه وزارت بهداشت و درمان است بدین معنا که رسیدن به پوشش سلامت همگانی نیازمند یک دستاورد فرابخشی و بین بخشی است، راهبردی که وزارت بهداشت در این راستا در پیش گرفته است طبق برنامه های از پیش تعیین شده و مبتنی بر اسناد بالا دستی و قوانین مربوطه بود که از پنجره سیاسی که در ابتدای دولت یازدهم بوجود آمد استفاده کرد. به عبارتی دیگر دکتر روحانی در یکسال اول ریاست جمهوریشان به اندازه 32سال قبل روسای دولت هایی که وجود داشت در رابطه با سلامت صحبت کردند، بنابراین موضوع پنجره سیاسی مبتنی بر 2 عامل است. رئیس جمهور سلامت محور بود و دیگری صحبت حذف یارانه های غیر هدفمند و تبدیل آن به به یارانه های هدفمند بود. یکی از مصداق های عینی این موضوع سلامت است.

در ادامه تاکید کرد: بنابراین وزیر بهداشت و مدیران وزارتخانه از این پنجره سیاسی استفاده کرده و برنامه طرح تحول سلامت را مطرح کردند و در ادامه مصوبات لازم را از دولت، حمایت های مالی را از مجلس گرفته و این حرکت را آغاز کردند. وزارت بهداشت از لحاظ شروع بسته ها در سال اول و اواسط سال دوم بسیار راضی بوده و همچنین از لحاظ ادامه کار تا به این لحظه از بُعد دستاوردهایی که به مردم داشته نیز راضی است اما واقعیت این است که به دلیل محدودیت های مالی و عدم برخی از همکاری ها در اجرای بسته ها جدید دچار مشکل شدیم.

وی تصریح کرد: وزارت بهداشت به تمامی تعهدات و میثاق هایی که با مردم بسته بود وفادار است و امیدواریم در سال آینده با دستورات رئیس جمهور، قول هایی بیمه و دولت و علاوه بر آن با قانون برنامه ششم بتوانیم آن راه 10 الی 12ساله را با طراحی های صورت گرفته همچنان ادامه دهیم.
 
کلمات کلیدی : دریافت حقوق+حقوق پزشکان+طرح تحول سلامت
 
جعفر
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۲:۲۹:۰۶
به به!پس ما که دکتری برق از دانشگاه صنعتی امیرکبیر داریم و دوازده سال پشت سر هم درس خوندیم چرا چهار تومن میگیریم؟!والا بنده راضیم اینا نهایتا ده تومن بگیرن ولی بیشتر نه! (4172142) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۶:۱۱:۵۵
نمیگم با سومالی مقایسه کنید یا افغانستان
لطفا با ژاپن مقایسه
خدائیش آنها هم انقد ارق ملی دارند
با این وضعیت مردم
خودشون را با امریکا مقایسه می کنند و البت نه کارشون رو فقط حقوق رو مقایسه می کنند (4172508) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۶:۴۲:۳۸
بالای 95 در صد پزشکان ما حتی اجازه طبابت ساده هم در امزیکا بهشون نمیدن.

این مقلیسه ها برای توجیه رانت خواری و ....و بدون نطارت خواری یک مشت ..,, بدون وظیف شناسی است وگرنه پزشک واقعی در مملکتی که به آن مدیون است با تناسبات همان کشور در امدش بایستی تنظیم گردد و لا غیر

برخی پزشکان ایرانی نجومی بگیر اگر در امریکا محلی از خدمت داشتند و می توانستند حتی در امد متوسطی تحصیل کنند یک روز هم در ایران نمی ماندند
برخی اقایان در شرائط فقد کنترل و نظارت و با بهره کشی از بیماران بدون پناه ایران در ایران در امد نجومی می سازند و ایام فراغتشان و زندگی فرزندان....

الف محترم ریشه گرفتاری درمان و بهداشت کشور و جامعه دست اندرکاران را باید با خردمندی مطالعه و انعکاس داد . ... (4172542) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۶:۱۲:۳۳
بگو تو امریکا احساس مسئولیت رو هم مقایسه کنید
نه فقط حقوق رو (4172510) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۷:۲۲:۴۴
در امریکا شخص برا اینکه پزشکی بخواند در همه دانشگاه های امریکا 4 سال اول باید سالی در حدود 60 تا 80 هزار دلار شهریه بپردازد که در 4 سال اول بالای یک میلیارد تومن ایران هزینه اش خواهد بود. این در همه دانشگاه های امریکا برقرار است اگر کسی اعتقاد دارد پزشکی یا هر رشته ای رو بخواهد در امریکا بخواند رایگان است نام دانشگاه رو اعلام نماید مقطع لیسانس و تا حدی فوق لیسانس در امریکا پولی است.
ضمن اینکه حداقا دستمزد کارگر در امریکا 2000 تا 2500 دلار است و در ایران خدود 250 دلاره و اگر قرار است حرفای ایشان ملاک قرار بگیرد دستمزد کارگر بدون مهارت و کارگر ساده باید به ماهی 8 تا ده میلیون برسد تا بشه در مورد اعداد امریکا قضاوت کرد این دوستان دچار توهم شده اند
شما چرا دستمزد خودت رو با هند مقایسه نمیکنی؟ چرا با امریکا مقایسه میکنی؟ چرا اصلا پا نمیشی بری هند یا امریکا؟
چا نرفتی امریکا یا هند یا کشورهای دیگه تحصیل کنی؟ (4172601) (alef-13)
 
بشیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۰:۵۳:۰۱
با استدلال این اقا یک پزشک اگر ماهانه 100 میلیون بگیرد همان در امد سالانه پزشک امریکایی را می گیرد و 200 میلیون بعدی که اظهار می نمایند به چه دلیل ماهانه به پزشکان ایرانی پرداخت میشود ایا ناشی از سوء عملکرد مدیران نمی باشد و قطعا هر ادم عاقلی هم می داند که کار بیش ظرفیت توانایی انسان دجار افت کیفیت خواهد شد. (4173334) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۹ ۲۲:۵۶:۲۹
خواهشمند است که دوباره خبر را بخوانید چون این میزان درآمد پزشکان ایرانی ماهیانه نگفته‌اند بلکه سالیانه گفته اند جهت مقایسه با درآمد پزشکان آمریکایی که به صورت سالیانه گفته می‌شود. (4179345) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۰:۳۳:۴۱
چرا ظرفیت دانشگاه پزشکی را اضافه نمی کنند امروز کمبود پزشک بزرگترین چالش کشور است. (4172845) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۳:۵۲:۲۶
دکتر شیخ کجایی که ببینی طمع پول چه بر سر این جماعت که ردای تو را بر تن می کنند اورده...

نیازمند طرح تحول فرهنگ پزشکی در جامعه هستیم.

پروانه ی پزشکان پول پرست و طماع را لغو کنید و بفرستیدشان بروند آمریکا به طبابت بپردازند تا مشت محکمی به همه جای آمریکا بخورد و نسل جوان را در دانشگاه که به کسب حرفه ی پزشکی مشغول است بیاموزید این هنر را وسیله ثروت اندوزی از درد مردم نکند (4174682) (alef-13)
 
رض عزتی
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۶:۲۶:۴۱
بنام خدا
این آقای مسئول یادش رفته اینجا ایرانه کارگر حقوقش 812هزار تومانه حقوق میلیاری میخواهی برو آمریکا . (4172525) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۸:۴۰:۱۸
چون شمايي مه مهندس و معلم و كارگرى كم ميگيرى من متخصص جراح هم كم بگيرم؟ حقتو بگير برادر من ولى نه از من از اونى كه حقتو خورده! من دارم حق خودمو ميگيرم! بماند كه اش نخورده و دهن سوخته ام! (4172705) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۹:۵۴:۰۴
چون تو داری بالا میگیری پولی نمیمونه که به معلم بدهند (4172805) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۰:۳۴:۴۷
چرا واردات کالا آزاد است اما واردات پزشک ممنوع است (4172847) (alef-11)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۲۳:۱۲:۲۷
فوتبالیست رو به راحتی وارد می کنند، اما متخصص کشورهای دیگر با یک دهم هزینه متخصصای ایرانی رو اجازه نمی دن. (4174232) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۱:۱۸:۵۲
مطمئن باش شما هم حقتو نمیگیری داری از حق کسایی دیگه رو بهتون میدن (4172895) (alef-11)
 
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۰۲:۲۷:۱۰
کسی نمیگه کم بگیر برو امریکا بیشتر بگیر. من موندم اینا اینقدر اینجا ایثار میکنن چرا نمیرن اونجا زیاد بگیرم. داره اشک تو چشام جمع میشه (4173134) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۰۷:۴۰:۱۲
تخصصت رو هم دیدیم به جای غده کلیه ی بیمار بدبخت رو در میارین ، یا قیچی رو تو بدن بیمار جا میذارین یا ................. (4173167) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۰۸:۳۱:۲۹
اقای متخصص این کارگر و معلم که گفتی با این حقوقی که میگیرن باید بیان پیش شما و حق شما رو به دلار بپردازد ولی درامد ریالی دارد.

تفاوت حقوق یک کارگر ایرانی و امریکایی نسبت یک به 10 است . ولی متخصص ایرانی و امریکایی تفاوت حقوقی ندارد. (4173204) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۰۸:۳۹:۴۱
مهم اینکه حقوق اضافه ات که حقت هم نیست ،رو داری از جیب من بر میداری . چون بودجه مملکت سقفی داره و اضافه برداشت یعنی اینکه نتوانند حقوق معلم و مهندس رو بدهند. (4173211) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۶:۳۴:۱۷
اولا مگه نمیگید مرگ بر آمریکا پس چرا با اونا مقایسه می کنید، ثانیاً درآمد اونا یک میلیارد در ساله و نه در ماه پس با حساب ۳۰۰ میلیون پزشک ایرانی سه برابر آمریکایی میگیره. (4172530) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۴:۳۱:۳۲
این درامد هم سالانه است (4173616) (alef-11)
 
Belgium
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۶:۵۹:۱۹
آقای حریرچی! لطفا پزشکان میلیاردی تان را بفرستید آمریکایی ها را ویزیت کنند. برای ما از کشورهای همجوار پزشک وارد کنید که به درد مردم برسند و زیاده خواه هم نباشند. (4172560) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۷:۱۳:۴۴
هرکس راضی به این بی عدالتی هاست
29 اردیبهشت روی برگه رایش بنویسه: روحانی (4172586) (alef-13)
 
استاد دانشگاه
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۷:۱۴:۳۳
حرف دل ما رو زدی، بنده هفت ساله دکتری فیزیک دارم و الان استاد دانشگاه آزادم و پنج روز هفته روزی ده ساعت تو دانشگاهم، شش تا دستگاه اختراع کردم، بیش از چهل مقاله دارم و باور کنید دریافتیم سه و هشتصده! (4172587) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۰۹:۲۵:۲۷
من هم هیات علمی دانشگاه دولتی هستم شرایط نزدیک به همین همکارم را دارم (4175460) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۹:۱۹:۴۱
تصدقت تو شکم مردم را هم عمل می کنی؟ بیمار سرطانی را شیمی درمانی می کنی؟ نیمه شب برای عمل جراحی مغز به اتاق عمل می روی؟برای اسهال بچه ها سرم تجویز می کنی؟ بیمار مبتلا به ایدز را معاینه می کنی؟ از اطرافیان بیمار مورد تهاجم و گاهی هم شلیک گلوله قرار می گیری؟
اگر جوابش آریه حق داری که راجع به کمبود حقوقت حرف بزنی ولی اگر جوابش اینه که فقط درس میدی خودت کمی فکر کن (4172742) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۲۳:۲۵:۲۲
ااول اینکه : شما که قبل از عمل برگه میدی که اگر بیمار بمیره مقصر خودشه. اما مهندس بیچاره تعهد میده که میئولیت کار تا دهها سال بر عهده داره.
دوم: شما اگر کار رو درست انجام بدی چرا باید به روت تفنگ بکشن؟
سوم : کاش یک درصد این ادعاها عمل داشتید و با انحصار کنکور برای خودتون این همه کلاس نمیزاشتین (4174239) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۱:۴۲:۲۳
حب شما به شرکتی که کار میکنی در ماه چقد سود میرسونی؟ 10 درصدشو بگو بهت بدن کارانه (4172935) (alef-13)
 
علی
Ukraine
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۰۱:۳۵:۳۴
دریافتی افراد به میزان کاراییشون هست استاد دانشگاه هم داریم درامد های نجومی داریم.حالا شما صرفا با مدرک دکتری توقع دارید با یک جراح که همیسه شب ونصفه شب تو اتاق عمل هست واسترس درامدش یکی باشه.یه جراح 7 سال عمومی می خونه دو سال طرح تو روستا می ره 2 سال پشت امتحان تخصص می مونه 4 سال تو بیمارستان کشیک میده دوباره 2 سال طرح می ره.عمر وجوونی شو گذاشته حالا در امد ماهی 20 تومن حقش نیست.منصف باشیم (4173118) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۰۸:۴۳:۴۵
اولا بفرمایند که کف حقوق در آمریکا چقدر است. یک معلم چقدر می گیرد ؟ یک مهندس چقدر؟
دوما 100 تا 300 میلیون در ماه می شود 1.2 تا 3.6 میلیارد در سال که از 1.12 میلیارد آمریکا بیشتر شد. مغلطه چرا می کنید جواب مردم را بدهید که چرا تبعیض. (4173218) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۳:۴۸:۵۷
آیا مهندس های ما هم اندازه ی امریکا حقوق میگیرند؟
یک مهندس تازه کار در امریکا حداقل به 20 میلیون تومان در ماه در یافتی دارد اگر مقایسه بفرمایید با مهندس تازه کار در مملکت ما یک یک بیستم آنها دریافتی دارد می توان پزشکان گرانقدر را هم همتراز مهندسین یک بیستم پزشکان آمریکا دریافتی داشته باشند. حال انکه در کشورهای پیشرفته ی اروپایی نظیر آلمان دریافتی یک پزشک با مهندس تفاوتی ندارد..
بحث کارانه هم بحث بسیار بسیار شیرینی است. اگر پزشک قرار است از درآمد از خود درآورده ای که شما نسبت به کار پزشک می دهید (خودتان نرخ تعیین می کنید و می گویید بایستی این مبالغ را بابت این خدمات پرداخت شود) درصد بگیرد چرا من مهندس نباید از درامد ایجاد کرده درصد بگیرم. فرضا سهم من مهندس در یک کارخانه دارویی کشور که سالانه میلیاردها تومان سود خالص دارد که بخش اعظم این درآمد حاصل کار شبانه روزی متخصصان ان مجموعه است سهممان تنها همان حقوق ماهانه 2میلیون و پانصدی است حال انکه درامد یکساله ی مارا حقوق یک ماه پزشک گرامی نمی شود و بماند کارانه و مطب آقا که هر روز بعد از ظهر چند برابر این رقم ها را بدست می آورد! (4174676) (alef-13)
 
یک پزشک
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۹ ۲۲:۵۴:۰۵
آقای دکتر مهندس عزیز!! چرا خودتان را با پزشک متخصص مقایسه می‌کنید و ناراحت می‌شوید از این همه اختلاف علیرغم سنوات تحصیلی مساوی، خودتان را با یک وکیل مقایسه بفرمایید که فقط چهار سال درس دانشگاهی خوانده و بنا به سخنان آقای محسنی اژه‌ای در یک پرونده ده میلیارد تومان حق الوکاله می‌گیرند. یا با خانمی که دیپلم هم چه بسا نداشته باشد و فقط با یک آرایش عروس ده میلیون تومان دستمزد می‌گیرد. یکسان سازی درآمد ها اگر ممکن باشد خیلی هم به سود جامعه نیست چون دیگر کسی نمی‌رود رشته پزشکی انتخاب کند و بعد از ۱۲+۷+۴+۳ سال تحصیل و ۲+۴+۶ سال گذراندن تعهدات قانونی در بیمارستانی مشغول به کار شود و ماهی ده شب آنکالی بدهد ، راحت می‌رفت رشته ادبیات یا روانشناسی و یا ...
آنچه در بازار تعیین کننده درآمد است رابطه بین عرضه و تقاضا است. اگر فردی چهل سال هم درس و تحقیق در باره فسیل دایناسورها داشته باشد این تحصیلات برایش آب و نان نمی‌شود . در واقع اشتباه اکثر دوستان این است که راه حل پائین بودن ناعادلانه درآمدشان را در کاستن از درآمد دیگران می‌دانند. خود شما با این میزان تحصیلات اگر در یک کشور پیشرفته صنعتی بودید قطعاً اگر به اندازه یک پزشک متخصص درآمد نداشتید اما به اندازه ایران هم اختلاف نبود. (4179341) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۹:۵۰:۱۳
والله این آقا ما متخصصان طرحی را استثمار کرده و طرفدار پزشکان نیست.این آقا یک سال هست از ما سر مرز کار بیگاری و مجانی کشیده.ما هم مجبوریم برای آزادسازی مدرک تحصیلی تن به بیگاری بدیم.از فروردین ماه ۱۳۹۵مجانی در طرح تحول کار میکنیم تا دولت تدبیر دم انتخابات تبلیغ کنه که مردم را رایگان ویزیت کرده.پول را وزارت بهداشت از بیمه ها میگیره اما به متخصصین یک ساله نداده.معلوم نیست کجا برده (4180721) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۲:۳۹:۰۱
570 عمل در ماه یعنی بدون استراحت روزی 19 عمل جراحی یعنی ممکنه (4172152) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۳:۵۹:۱۵
بله که ممکنه. بیا و ببین چگونه پدر یک متخصص رو درمیان. شما لطفا شغل و راندمان کارتون رو اعلام بفرماییید تا :
سیه روی شود هر که در او غش باشد! (4172278) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۶:۰۶:۱۱
به اسم شما دانشجوها عمل میکنند ملت بیچاره را (4172503) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۶:۳۵:۰۶
دانشجو عمل نميكنه ادم بي اطلاع (4172531) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۳:۲۶:۵۲
حالا رزیدنت.....مشکل شما حل شد؟؟؟ (4173060) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۱:۳۷:۵۴
بنده دکتری ریاضی دارم(سه برابر شما واحد پاس کردم) هفته ای هم 4 ساعت تدریس در دانشگاه دارم همه مقاطع، دریافتی من هم حدود 4تومن.
حالا شما بفرما که کی باید سیه روی شود؟ (4172922) (alef-11)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۲:۵۳:۵۸
شما حدودا ٢٠٠واحد پاس کردین پزشک عمومی ۲۸۰واحد پاس کرده (4173490) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۰:۰۴:۰۵
چطوری حساب کردی مال خودتون رو ؟ (4174981) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۰۸:۰۱:۰۰
از جراحی های که انجام میشه . دست بچه . کلیه اون یکی . من سال 90 سه بار طی 24 ساعت به پزشک مراجعه کردم آپاندیسم رو تشخیص ندادن تا بیهوش شدم. اون هم خودم به دکتر گفتم آیا ممکنه آپاندیس باشه گفت شاید فوری برسونید به بیمارستان که دیگه بیهوش شدم تا رسیدم به بیمارستان میلاد . مدارکش هم هست اگه خواستین بررسی کنین. (4173177) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۲۰:۳۲
بله ممکن است !
مدرکشون رو اجاره میدهند . یعنی پزشکان دیگر با مدرک آن پزشک حاذق طبابت می کنند (4172309) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۳۸:۵۴
حقوق مهندسان هم در امریکا اگه بالاترین حساب کنی بالای یک میلیارد تومنه
ایا در ایران مهندسی هست که بالا 10 میلیون تومان حقوق بگیره؟ خیر (4172339) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۰۹:۲۴:۴۳
بله کم نیست. مهندسانی که فقط بابت امضا زیر یک طراحی ساختمان 30 میلیون می گیرند. (4173242) (alef-11)
 
بهزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۲۳:۵۷:۴۱
عزيزم مهندس درايران بعد از فارغ تحصيلى. تازه باىد بره طرح كاد تا كار مهندسى رو ياد بگيره (4176479) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۳۹:۴۸
۱۰۰ میلیون در سال که زیاد نیست . (4172341) (alef-11)
 
سید بهنام
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۹:۴۳:۳۱
نه عزیزم 100 تومان در ماه که میشه سالی حداقل 12 میلیارد ریال البته در شهر ما همدان تا 400 میلیون در ماهشم دیدیم . ماشالله چند برابر دکتر بدبخت امریکایی در سال میشه با کارانه . حالا مرگ بر امریکا (4172783) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۰:۳۶:۴۷
سال نه ماه (4172849) (alef-11)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۲۳:۰۲:۳۴
فرمودن در سال نه ماه
سخنگوی وزارت بهداشت در گفتگو با جام جم همچنین گفت: اخیرا یکی از وزیران اسبق بهداشت در رابطه با درآمدهای متخصصین گفته بود «درآمد متخصصین ایرانی 7 برابر متخصصین امریکایی است .» در این رابطه حریرچی، اظهار کرد: در آمد متوسط یک متخصص آمریکایی سالانه 280 هزار دلار(1میلیارد و 120میلیون تومان) است. آیا پزشکان ما درآمدی حدود 7میلیارد در سال دارند؟ متخصصین ما بعد از طرح تحول سلامت متوسط دریافتیشان حدود 100 الی 300 میلیون است. (4174219) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۱:۳۸:۲۸
در ماه (4172923) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۲۳:۱۵
....
یعنی ایرانی بین 2ونیم میلیارد تا 4 میلیارد درسال میگیره آمریکایی حدود یک میلیارد؟
دست مریزاد دکتر هاشمی و دوستان!
با پول مردم به نام مردم اما به کام پزشکان!
شخصا راضی نیستم (4172422) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۶:۳۵:۵۰
رياضي كار كن (4172533) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۲۶:۴۶
بله وقتی شهری با 200 هزار جمعیت فقط یک متخصص زنان دارد این امکان وجود دارد (4172428) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۳۶:۲۶
آقا پزشکها چقدر پول کافیشونه؟ کل نفت کشور رو بدیم بهشون کافیه؟
آخه خونت آباد چرا درامد خودتونو با درامد پزشکهای آمریکایی مقایسه میکنید. مگه دخل و خرج همه مردم ایران مثل آمریکاست؟ (4172446) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۳۷:۵۷
چرا مجلس وزیر بهداشت رو استیضاح نمیکنه ؟؟؟؟؟ چرا مسئولان وزارت بهداشت اینقدر پولهای کلان رو کم میبینن؟ (4172449) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۹:۴۸:۴۶
حداقل حقوق ها را به دلار پرداخت کنند و تمام نهاد های مالی مثل بانک مرکزی و صرافی ها و تعدادی از شعب بانکها و ادارات تجاری را ببندید. هزینه محاسبات هم کمتر می شود... (4172795) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۴۰:۳۱
یه دندونپزشک تازه فارغالتحصیل دانشگاه آزادی تا 6 برابر یه استاد تمام مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف درامد داره. چرا مجلس ورود نمیکنه؟ (4172455) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۶:۱۱:۳۳
من دانشگاه دولتی خوندم نه ازاد حقوقم یک ملیون و هشتصد هست.یعنی یک استاد تمام مهندسی مکانیک سیصد هزارتومان در ماه دریافتی داره؟ (4172507) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۴۳:۰۳
ماهی 300 میلیون یعنی 10 برابر استاد تمام دانشگاه شریف. احسنت. (4172462) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۷:۱۱:۳۷
ماهی نیست عزیزم دقت کن سالی است (4172581) (alef-11)
 
سید
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۹:۴۴:۵۱
عزیزم ماه هیه بیا فیش های مال شهر همذان هست . (4172787) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۱:۳۹:۰۹
ماهی نوشته برادر، شما دقت کن (4172925) (alef-11)
 
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۰:۰۴:۲۷
همين ميشود ك پزشكان به جاي كيست كليه رو در ميارند و با جون ادمها بازي ميكنند (4173290) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۱۴:۵۹
تو آمریکا دستمزد۸ساعته کارگزرن تاکیدمیکنم کارگرانن باتعطیلی شنبه یکشنبشون,۵۰۰۰۰۰۰۰میلیون تومانه!!!خلاص (4172300) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۲۰:۱۲
در کانادا و انگلیس و کشور های اروپایی دقیقا در امد پزشک ماهانه حدود 5000 دلار است حدوی بیست میلیون تومان و مریض یک ریال هم خرج نمی کند البته برای شهروند های خودشان اقای دکتر چطور این مسیله را در نظر نمی گیرند یک کارشناس بررسی کند و صحت و سقم حرف من و دکتر را تایید یا تکذیب کند دنیا دنیای ارتباطات است (4172306) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۲۰:۲۹
دروغ بس است (4172307) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۲۱:۲۰
اگه ممکنه حقوق کارگران رو هم مقایسه بفرمایید. درآمد سرانه آمریکا 8 برابر ایرانه که با اون حساب حداکثر درآمد متخصصان (با فرض درست بودن آمار ایشون) می بایست 150 میلیون در سال باشه (4172311) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۲۳:۳۴
خوشم میاد که موقع حقوق خودشون رو با آمریکا مقایسه میکنن، وقتی باید خدمات بدن خودشون رو با سومالی و نیجریه مقابسه میکنن.
آخه مرد حسابی چیمون مثل آمریکاست که حقوقمون باشه؟ (4172315) (alef-11)
 
K
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۲۴:۴۵
حرف غیر مستندکه سقف نداره ...بیشتر بگین حالا چه میگین..دقیقا برخی متخصصین ما در کانادا بعنوان نرس اسیستنت استفاده میشن ....و البته معاینه پنج دقیقه ای در آمریکا معنی ندارد و کسی که اینکارو بکنه پروانش باطله ...و البته مالیات ۳۵ درصدی هم هستند (4172319) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۸:۵۳:۱۵
قیمت معاینه در امریکا صد و بیست دلار به ازای پانزده دقیقه میباشد اقای مطلع.اون نرس اسیستنت هم که فرمودید مدرکی چیزی بزارید ما هم بدونیم.دروغ هر چی بزرگتر باورش هم راحت تر. (4172719) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۹:۱۹:۵۱
البته معاینه توسط پزشک عمومی رو عرض کردم (4172743) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۲:۵۵:۱۵
120 دلار رو بیمه ها میدن یا مردم؟
اینجا تمام پول رو از بیمار میگیرن، جایی هم تعرفه ها مشخص شده باشه، زیر میزی میگیرن (4175146) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۲۵:۱۰
درامد سرانه در امریکا 40 هزار دلار است بنابراین یک پزشک متخصص با درامد 280 هزار دلار در سال 7 برابر درامد سرانه آن کشور حقوق می گیرد.بنابراین اگر نظام پرداخت به پزشکان در کشور مانند امریکا تعریف شود یک پزشک ایرانی باید حداکثر ماهی 5 6 میلیون تومان درامد داشته باشد. (4172321) (alef-11)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۶:۰۶:۲۱
درامد سرانه ایران ۶هزار دلاره ۷برابرش میشه ۴۲هزار دلار یا ۳۵۰۰دلار ماهانه یعنی برابر ۱۴میلیون که خیلی با ۵،۶میلیون شما فرق داره! (4172505) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۷:۲۳:۰۶
من ماهی 700 تومن با بیمه می گیرم که فرض می کنیم می شه ماهی 850 که در سال میشه حدود ده میلیون تومن که تقسیم بر 4000 هزارتومن کنی ، میشه 2200 هزار دلار .... این درآمد سرآنه ی من هست که دارم با یک لپ تاپ قدیمی اچ پی مدل 2011 ( که استوک خریدمیش ) برات پست می گذارم ... (4172602) (alef-13)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۰:۱۵:۰۲
درامد سرانه هیچ ربطی به حداقل حقوق نداره،سرانه رو از تقسیم کردن جمعیت بر تولید ناخالص داخلی بدست میارن (4172827) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۳۱:۲۴
متخصصین ما بعد از طرح تحول سلامت متوسط دریافتیشان حدود 100 الی 300 میلیون است البته ماهانه جناب سخنگو (4172325) (alef-11)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۳۱:۲۸
چطوریه که وزارت آموزش و پرورش یه سخنگو نداره تا درآمد معلمای ایرانی رو با درآمد معلمای امریکایی مقایسه کنه؟ ایضا سندیکای کارگری، ایضا مهندسان، و ...؟ یعنی باید حقوق پزشکان ایرانی متناسب با حقوق پزشکان امریکایی باشه و حقوق معلما و ...ی ایرانی متناسب با معلما و ...ی بنگلادش و ساحل عاج؟! (4172327) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۸:۵۴:۳۸
بابا معلم ها که خسته هستن و هر روز تعطیل.عید و تابستون و پنجشنبه و جمعه.زنگ تفریح و ....
از ۷.۳۰ میرن تا یک.خداییش ایده ال وقتش (4172721) (alef-13)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۰:۰۲:۴۶
یک ساعت برو سر کلاس تا بهت بگم خستگی یعنی چی. نکنه داری با کار پشت میزی زیر باد کولر معلمی رو مقایسه می کنی؟ کار معلمی هم محدود به تایم ممدرسه نیست بیشترش تو خونه انجام می گیره. اون جاهایی هم که معلم ها می رن تدریس می کنن با اون شرایط شما حتی خاضر نمی شی یک روز هم کار کنی. ایده آل هست دیگه؟ بعدش هم بحث مقایسه حقوق معلم ایرانی و امریکایی بود نه تایم کار جناب پزشکی که بابت سه دقیقه ویزیت 50 هزار می گیری. اگه اینطوره معلم هم باید بابت هر ساعت تدریس 200 هزار یا بیشتر بگیره نه اینکه همین مبلغ رو بابت 24 ساعت کار بگیره! (4172813) (alef-11)
 
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۰۲:۲۲:۳۹
نکنه تو امریکا شبا هم میرن درس میدن یا 3 شیفت کار می کنن آموزش یعنی همین. این حرف دیگه خیلی زور داره 1200 الی 1400 به یک معلم فوق لیسانس تازه استخدام دبیرستان میدن انتظار داری چیکار کنه. (4173132) (alef-11)
 
آریو سوئد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۳۲:۱۰
چرا حقوق دیگران را با امریکا مقایسه نمی کنی؟ اصلا کی گفته که یک پزشک وزیر بهداشت بشه و یک پزشک هم معاون او؟ در کدام کشور پیشرفته این اتفاق می افته؟ معلومه که این آقا از پزشکان دفاع میکنه. (4172329) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۳۲:۲۱
انوقت همین وزارتخانه به متخصصین غیر جراح ، مثل عفونی ، کل پرداختی اش اعم از حقوق و کارانه ، ۶ میلیون است. (4172330) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۷:۱۴:۴۷
6 تومن زیاد هم هست. (4172588) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۳۴:۳۱
در امد یک اقلیت را به همه تعمیم ندهید . همین الان در اصفهان پزشک عمومی ،ماهی ۲/۸۰۰ حقوق و کارانه دارد. در سازمان انتقال خون ، استخدام پزشک هست با حقوق ۱/۵۰۰ تومان ، (4172332) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۹:۳۸:۴۸
هیچ پزشکی کارانه اش کمتر از ماهی 17 میلیون تومن نیست. (4174943) (alef-11)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۲:۰۴:۳۱
متاسفانه کارمندهای انتقال خون وضع حقوقی خوبی ندارن زیرا زیرنظر وزارت بهداشت نیستن (4176886) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۳۵:۳۷
بنده به عنوان یک متخصص ، می گویم ،این ها همش شایعه است. (4172334) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۳۶:۵۴
در سیستم دولتی حقوق پزشکان معمولی است. در بخش خصوصی است که حقوق ها بالا است که البته
نمی توان ایراد گرفت. چون پول بیت المال نیست. (4172335) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۷:۱۶:۱۷
یعنی چه نمیتوان ایراد گرفت چون بخش خصوصی است. اگه اینطوره شما هم از فردا هر لیتر شیر رو بخر یک میلیون تومن ایراد هم نمیتوان گرفت چون بخش خصوصی است. (4172589) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۳۸:۲۸
نوش جونشون
پول خون شون و جون نشون رو ميگيرن ... (4172337) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۷:۴۰:۵۷
اگر یک ماه رفتگرهای شهرداری تحریمت کنند خودت باید آشغال های خونت را روی کولت بذاری ببری ۴۰ کیلومتر خارج از تهران، دفن کنی، البته اگه اونجا شانس بیاری سگ ها لت و پارت نکنن،
شما باد غرورتون خیلی زیاد شده که اینجوری کرکری می خونید (4172635) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۳۸:۵۴
در تیتر اصلاح کنید . گفته ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون در سال. (4172340) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۴۱:۱۳
بخیه و پانسمان رو هم عمل جراحی محسوب می کنن (4172342) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۴۵:۱۷
حقوق یک کارگر ساده و یک کارمند در ایران و آمریکا هم مقایسه کنید (4172349) (alef-11)
 
سعید تمر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۴۹:۲۸
پیشنهاد می کنم برای حقوقهایی که با آمریکا مقایسه می شوند و معادل آن را متوقعند، هزینه هایی که شهروندان تامین می کنند نیز دلاری باشد.
راننده تاکسی محترم
پزشک که سوار می کنی نرخت را با نیویورک و منهتن مقایسه و محاسبه کن
قصاب محل
خیاط
معلمی که فرزند پزشک متخصص را تربیت می کنی حواست هست؟

این جوری جای خوبی می شه ایران. صدسال اولش سخته. (4172354) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۴۹:۳۶
پزشكان امريكايى سالانه يك ميليارد وصدوبيست ميلىون درامد دارن توى ايران ماهى يك ميليارد حداقل درامد متخصصين هستش تازه توى كشور ما درامد ما به ريال اونا به دلار بايد هم اونا بيشتر بگيرن (4172355) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۴۹:۴۵
برای پزشکان ایرانی از وازه حقوق استفاده می کنند و برای همتایان امریکایی از وازه درامد و بعد بر اساس این مقایسه نابجا نتیجه گیری می کنند. (4172357) (alef-11)
 
خوشبین
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۵۲:۲۶
آخه.بیچاره ها.تقریبا ماهی 25 میلیون.غیر از کارانه و پرکیس و ... در برابر حداقل مزد کار 850هزار تومان در ماه (4172363) (alef-11)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۲۹:۰۸
۲۵میلیون دریافتی اعم از کارانه و غیره (4172429) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۴۴:۳۶
در انتخابات پیش رو به کسی رای میدم که وزیر بهداشت غیر پزشک تعیین کند و پزشکان رو از اریکه قدرت خارج کنه. (4172467) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۶:۱۴:۳۱
پس با این اوصاف وزیر نیرو هم نباید مهندس گذاشت و باید ی غیر مهندس گذاشت.همینجور وزیر نفت رو (4172514) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۷:۱۷:۳۴
چطور وزیر علوم رو پزشک گذاشتن شده پس وزیر بهداشت رو هم میشه مهندس گذاشت. (4172594) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۵۳:۰۷
قیاس شما به جا نیست. حداقل درامد تو امریکا هم دو هزار دلاره که معادل هشت میلیون هست که میشه ده برابر حداقل درامد یک ایرانی. (4172364) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۴۲:۲۸
دقیقا می خواستم اینو بنویسم اونجا که به نفعشون باشه قیاس درستیه اونجا که به نعشون نباشه قیاس مع لفارقه (4172461) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۴۶:۴۱
وزیر بهداشت باید غیر پزشک انتخاب شود نه شخصی که خود و همسز و سه فرزند و حتی دامادش هم پزشک باشند (و دانشجوی پزشکی). (4172472) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۵۰:۴۱
مگر همه طبقات جامعه ما درآمدشان مانند آمریکاست که پزشکان میخواهند خود را با آمریکا مقایسه کنند . متوسط درآمد کارگران یک میلیون و دویست هزار تومان است . چرا به شعور مردم توهین میشود و هیچکس پاسخگو نیست . (4172482) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۵۳:۴۳
به همین خاطر هم اشتباه و خطا بسیار بالاس تو این چندسال تازه فهمیدین پزشک کمه (4172366) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۵۵:۴۵
بد نیست این درآمد با حقوق ماهانه یک عضو هیئت علمی دانشگاههای درجه 1 فنی و مهندسی تهران با درجه دانشیاری یا استادی و حداقل 15 سال سابقه مقا یسه شود. نتایج جالبی بدست می آید. مسئولین وزارت علوم فکری به حال این اعضای هیئت علمی بکنند. اشخاصی که قرار بود بالاترین سطوح درآمد را در کشور داشته باشند. (4172370) (alef-11)
 
آرش
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۵۵:۵۲
من متخصص بیهوشی هستم و در ماه حدود ۱۵ میلیون تومان درآمد دارم. متوسط ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیونی از کجا آمده است ؟ (4172372) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۳۱:۲۵
وقتی معلم یک دهم شما می گیرد شما باید به 2 ملیون راضی باشی!!! (4172436) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۴۷:۲۷
جنابعالی هم زیاد در میاری . برای شما 4 تومان هم زیاد است. (4172476) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۴۷:۴۷
سلام شما كه از حقوق جراحان خبر داريد شما كجا كار مي كنيد كه بهتان كم مي دهند سخنگو كه مي گويد ٣٠٠ميليون تومان ؟! (4172477) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۶:۱۵:۵۷
در سال.یک بار فقط متن رو بخونید.فقط یک بار بعد قضاوت بفرمایید (4172517) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۹:۴۲:۵۴
یعنی ماهی ده تومن؟؟؟؟ شما یه حساب سرانگشتی کن میبینی تازه کم هم گفته 300 تومن رو (4174947) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۵۹:۰۹
سالانه (4172496) (alef-11)
 
داود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۵۶:۰۸
امریکا عجب دشمنیه که ما برای توجیه خودمون میگیم اونا هم این کارو میکننند (4172373) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۴:۵۶:۴۷
جالب است که سخنگوی وزارت بهداشت تائید میکند که درامد پزشک متخصص ماهی 300 میلیون تومان است یعنی در سال 3 میلیارد و 600 میلیون تومان که می شود حدود 3 برابر درامد یک متخصص در امریکا.!!! (4172375) (alef-11)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۲۹:۵۳
سالانه است باسواد (4172432) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۰۰:۰۹
یعنی یک متخصص به غیر از حقوق ومزایا ، آنکالی،ماندگاری یا مقیمی ،فولتایمی ،محرومیت از مطب و....... وسیصد میلیون تومان کارانه که به این موارد در ماه اضافه می شود که سر به افلاک می زند نجومی نیست بله نجومی نیست ماهمگی تائید می کنیم که حقوق کارگر که هشتصد هزار تومان است نجومی است (4172382) (alef-11)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۰۰:۳۶
درآمد متخصیص باید نسبت به درآمد سایر افراد جامعه (کارگران و ...) سنجیده شود (4172384) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۰۱:۲۳
درآمد مهندس آمریکایی چقدره؟!!!!!
درآمد کارگر آمریکایی چقدره؟!!!!
درآمدر پزشک متخصص هندی و بنگلادشی و.... چقدره؟!!!
وقت پول گرفتن خودتونو با آمریکایی ها مقایسه میکنید ولی وقت خدمات میشوید کشور جهان ....... ام؟! (4172386) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۴۳:۳۷
احسنت (4172463) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۰۲:۲۰
آخه بی انصاف به دانشجوی مهندسی هم اونجا الان ماهی ۶ میلیون می‌گیره برا درس خوندنش این چه قیاص کردنیه.کارگرم اونجا ماهی ۱۵ میلیون تومان ایران می‌گیره ولی آیا اینجا ۳ میلیون میگیره(با حساب یک پنجم اونجا)؟ (4172387) (alef-11)
 
بهمن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۰۵:۳۸
درآمد پزشک ایرانی رو ماهانه حساب می کنه ، امریکایی رو سالانه !!!! (4172397) (alef-11)
 
فرشید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۰۶:۰۷
چرا ایشان به جای آمریکا سیستم درمانی انگلستان و استرالیا رو مثال نمیزنه؟مگه الگوی ما جامعه سرمایه محور آمریکاست؟ (4172398) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۰۷:۳۱
100 تا 300 میلیون در ماه نجومی نسیت پس چیست. 15 سال با کارشناسی کار می کنم هیچی از خودم ندارم و ریالی هم نتوانستم پس انداز کنم. تبعیض از بیت المال بزرگترین ظلم است. (4172400) (alef-11)
 
مرتضي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۳۸:۴۷
سلام
١٠٠ تا ٣٠٠ ميليون در سال نه در ماه
مبالغ بالا مثلا حدود ٥٠ ميليون در ماه بسيار نادر بوده و ممكن است در هر استان دو يا سه نفر باشند (4172451) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۹:۴۳:۵۵
فقط در استان فارس من بیش از 100 نفر رو بهتون معرفی میکنم که بالای یک میلیارد در ماه درمیارن (4174949) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۱۷:۱۱
آقا اگر حقوق آمریکا و اروپا را میگویید لطف کنید واحد پول و ارزش پول آنها را هم بگویید ، ضمنا مالیات پرداختی آنها را هم مشخص کنید . والا (4172413) (alef-11)
 
ایلیا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۱۸:۴۳
سلام ما چه چیزمون شبیه آمریکاست که مبنی حقوق یم متخصص را با کشور آمریکا مقایسه می کنید. ایکاش حقوق کارگر، معلم و ... را هم با حقوق آمریکایی ها مقایسه میکردید (4172415) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۲۰:۱۸
آه... (4172417) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۲۳:۲۱
خوب به پزشكان عزيز اطلاع رساني كنيد آنجا كه پول خوبي مي دهند سالا بيش از يك ميليارد !همه بروند همانجا طبابت كنند و پول بخورند شايد سير شوند در اين مملكت اين قشر هيچگاه سير نخواهند شد. (4172423) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۰۹:۲۹:۰۰
داریم کم کم میریم عزیز من... زمان بر هست ؛ ولی میریم. (4173245) (alef-11)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۲۴:۴۶
طبق گفته ایشون، یک پزشک حدود 25 برابر حداقل حقوق در ایران دریافتی دارد آیا در آمریکا هم چنین است؟ (4172424) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۲۹:۵۴
تشریف ببرید آمریکا ما میریم از هند پزشک میاریم (4172433) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۳۰:۰۰
حقوق معلم و کارمند چقدر است؟؟؟ در آمریکا که مثال زدید و رقمی هم که گفتید مشکوک است کلا، استاد و معلم در آمد بسیار خوبی دارند شاید کمی کمتر از پزشکان. اما در ایران چه؟ پزشک 100 برابر این افراد حقوق می گیرد و انگار نه انگار... این یعنی بی عدالتی (4172434) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۳۵:۵۸
خدالعنت کنه آمریکاییهارو که باعث توجیه شما شدند (4172445) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۳۹:۵۳
حقوق دریافتی متخصصان 100 تا 300 میلیون است/ در آمد یک متخصص آمریکایی سالانه 1میلیارد و 120میلیون تومان است
جالب است، اگر میانگین 200 میلیون حساب کنیم میشه حدود دو م نیم میلیارد تومان حقوق سالانه برای یک متخصص ایرانی!!!!
این معاون وزیر یا بی اطلاع یا قصد مزاح داشتن (4172453) (alef-11)
 
محمدی
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۴۰:۰۹
در این مملکت متخصصان علوم و رشته های دیگر، متخصص نیستند و گویا فقط پزشکان متخصص هستد، (4172454) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۴۵:۰۰
تفاوت حقوق با آمریکا در اینه کا اونجا درآمد سالانه رو اعلام می کنن اینجا ماهانه در نتیجه درآمد اونجا ظاهرا بالاتره ولی واقعیت اینه که پزشکای ایران بالاترین در آمد رو در دنیا دارند. خوشحالم که دانشجوی شریف یا امیرکبیر نبودم چون دلم می سوخت .الان اگه مسافرای تورهای گرانقیمت رو ببینید همه پزشکن رستوران های گرانقیمت رو پزشکا پرکردند و کلا رفاه ایران در انحصار پزشکاست. بقیه اصناف باید مالیات ارزش افزوه و 25 درصد مالیات تکلیفی بدن تا منابع طرح تحول درآمد تامین بشه الان پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی ماهانه 300 هزار تومانه کجا سهم بیمار کاهش پیدا کرده. این روزها مردان آبرومند هنرمند و ورزشکار زیادی با کلی شهرت در بیمارستانها به چه کنم می افتند چه برسه به مردم عادی. (4172468) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۵۱:۳۵
اخ منظورت روزی 150 تا 300 میلیون اشتبه کردی 20تا حداقل توی مطب که میانگین دریافتی از بیمار 40000 تومان 800 تا 1 میلیون روزی حدا قل بعد از این 20تا حداقل 5 تا عمل در می اره که از هرکدوم بسته به نوع بیماری 1 تا 5 میلیون حداقل زیر می زی که حالا رو میزی شده بگیره جمع که بزنی می شه همون 300 میلیون ماهی یعنی روزی 10 میلیون ولی بعد بخاطر خوابیدن توی بیمارستان هم بهش کلی کارانه و .... می دند نا قابل بعد با زد و بند مالیات سالی که می ده زیر 1 میلیونه البته این و با آمریکا مقایسه نمی کنه ولی یکه کاسب زور بزنه ماهی 2 تا 3 میلیون در آمد داره که سالی حداقل 10 میلیون براش مالیات می برن و بعد مامور مالیات می گه اگه نمی شه برو ببند اخه یکی نیست بگه حقوق تو را دولت از ما می گیره می ده (4172486) (alef-13)
 
ف.خ
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۵۵:۵۷
اصلا قابل مقایسه نیست. یک معلم ساده هم در آمریکا ماهی 7 میلیون در می آورد و ما مدرسان دانشگاه ساعتی 12000 تومان می گیریم!! ما این جا ریال در می آوریم آنها دلار (4172492) (alef-11)
 
محمدی
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۶:۰۱:۳۴
با سلام وتشکر از زحمات تمامی فعالان حوزه سلامت.جناب دکتر حریرچی عزیز شما که حقوق پزشکان ایرانی را با آمریکایی مقایسه کردین اینم بدانید متوسط حقوق سالیانه یک کارمند معمولی در آمریکا حدود ۷۲۰۰۰دلار درساعت یعنی حدود ۲۸۰میلیون تومان درسار وه عبارتی ۲۳میلیون درمان آیا همین توجیه را برای دریافتی ۲ میلیون در ماه برای کاردان حوزه خودتان نیز دارید؟مخصوص ۱۰۰ تا ۳۰۰میلیون در ماه کارمند ۲۴ میلیون تومان در سال خودتان مقایسه وتیره گیری کنید.شکافی ۱۰۰ تا ۱۵۰ برابر (4172498) (alef-11)
 
رضا عزتی
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۶:۲۱:۱۶
بنام خدا
آقای محترم اینجا ایرانه کارگر 812000تومانه حقوق بالا برو آمریکا مملکت بدون شما هم اداره می شود ادره کرد . فکر میکنی اول انقلا چطور از مملکت دفاع کردیم . اول به لطف خدا توکل کردیم دوم.....مردن هم نترسیدیم.؟؟؟؟ (4172522) (alef-11)
 
021
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۶:۳۶:۰۴
بنام خدا
کدامیک از شاخص های بهداشتی ما از ایالات متحده بالاتر است؟؟؟
کدامیک از شاخص های بهداشتی ما حتی با ایالات متحده برابر است؟؟؟

آیا شاخص بیماریهای واگیر دار ما مثل بروز بیماری ها، درصد پوشش واکسیناسیون و ... ؟؟؟؟
آیا شاخص های تغذیه ای ما مثل درصد کودکان دارای اختلال رشد، درصد کودکان دارای کوتاه قدی و ...؟؟؟
آیا شاخص های بهداشت روان ما مثل آموزش سلامت روان، درصد بیماران دارای اختلالات عصبی روانی و ...؟؟؟
آیا شاخص های بیماریهای غیر واگیر دار ما مثل درصد بیماران مراقبت شده دیابتی، فشار خون، تالاسمی و ...؟؟؟
آیا شاخص های بهداشت مدارس ما مثل درصد دانش آموزان معاینه شده توسط پزشک، درصد واکسیناسیون دوگانه و...؟؟؟
آیا شاخصهای بهداشت حرفه ای ما مثل درصد پوشش معاینات پزشکی کارگران، درصد آموزش بیماریهای شغلی و غیر شغلی به کارگران، درصد مواجهه کارگران با عوامل زیان آور محیط کار(فیزیکی، شیمیائی، ارگونومیکی بیولوژیکی و روانی)، و ...؟؟؟
آیا شاخصهای بهداشت محیط ما مثل درصد اماکن بهداشتی ، درصد آزمایشات باکتریولوژیک، درصد خانوارهای روستائی دارای توالت بهداشتی و ...؟؟؟
آیا شاخصهای بهداشت خانواده ما مثل درصد پوشش مراقبت های پیش از بارداری، درصد حاملگی ناخواسته، درصد مراقبت کودکان زیر یک سال و ...؟؟؟

آیا شاخصهای آموزش بهداشت ما ؟؟؟

حال بریم سایت سازمان جهانی بهداشت(WHO) رو نگاه کنیم و مقایسه کنیم که در بین کشورهای دنیا اوضاع سلامت کشور ما چگونه است و ببینیم در کجای دنیای قرار داریم بعد بریم دستمزدمان را با کشورهای دیگر مقایسه کنیم
آیا جامعه پزشک سالار ما با این آمار و ارقام پائین لیاقت دستمزدهای بالا رو دارد؟؟؟!!! (4172534) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۶:۴۰:۱۸
درامد سرانه در امریکا 40 هزار دلار است بنابراین یک پزشک متخصص با درامد 280 هزار دلار در سال 7 برابر درامد سرانه آن کشور حقوق می گیرد.بنابراین اگر نظام پرداخت به پزشکان در کشور مانند امریکا تعریف شود با توجه به حداقل حقوق 800 هزارتومانی در کشور،یک پزشک ایرانی باید حداکثر ماهی 6.5 میلیون تومان درامد داشته باشد. (4172539) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۶:۴۲:۵۰
می خواین حالا که حقوقشون به نسبت امریکا کمتره از حقوق محققان و مهندسان و کسایی که مدارج بالای علمی دارن کم کنن و به پزشکان محترم بدن؟
جالبه از رشته هایی مثل فیزیک و ریاضی به کشورهای غربی مهاجرت می کنن ولی این پزشکان که شاهد شرایط خوب اون طرف ها هستن حاضر به رفتن نیستن! (4172543) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۷:۰۴:۳۳
دقت کردین که یه عده اینقدر کم سوادند که نمیتونن یه متن فارسی رو متوجه بشن و یه حساب ساده و سرانگشتی انجام بدهند تا متوجه شوند 100-300 میلیون سالانه هست،نه ماهانه.اونوقت پز فارغ التحصیلی دانشگاههای معروف و مدرکشون رو میدن.عزیزان بر اساس مدرک پول نمیدن. (4172566) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۷:۰۷:۰۲
درآمد با حقوق متفاوت است پزشک درآمد دارد کارمند و معلم محترم حقوق (4172571) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۷:۳۱:۰۶
خدا شفا بده عقل كل، سالانه، صد تا سيصد هست، نه ماهانه چرا درست ننوشتي؟ خدا يا به تو پناه ميبرم (4172610) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۷:۳۶:۰۵
درآمد سالانه‌ی یک مهندس آمریکایی را هم بفرمایید (4172623) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۷:۳۹:۴۶
شك ندارم در تعداد پذيرش دانشجوي پزشكي سياست انحصار و منافع صنفي خاصي نهفته است و الا ما اين همه نيروي جوان داريم كه مي توانند جذب رشته هاي پزشكي شوند و هم اين صنف از حالت انحصار در بيايد و هم جوانان با حقوق متعادل داراي شغل مي شوند. (4172630) (alef-13)
 
اسماعیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۷:۴۳:۰۹
فقط فریب دادن مردم و ناقص گفتن واقعیات. بله 300 میلیون حقوق ماهیانه. اما یادشون رفت درآمد این جماعت از مطب ها و ویزیت ها و جراحی ها رو اضافه کنن.
همین الان ویزیت فوق تخصص تو تهران 60 تومن هست.
روزی 30 نفر ویزیت شن که بیشتره میشه 1800
یه ماه رو 20 روزشو حساب کنیم میشه 36 میلیون
سالیانه میشه 432 میلیون
فقط برای ویزیت

متاسفاته جامعه پزشکا تبدیل به قشری شدن که سیری ناپذیر هستن
و انقدر تو مادیات غرق شدن که فقط خودشون رو آدم حساب میکنن
و بقیه رو اصلا نمیبینن
چطور پس یه فارغ التحصیل دکتری برق شریف اگه خودشو هم بکشه ماهی ده تومن رو هم نتونه در بیاره
عدالت وجود نداره که (4172639) (alef-13)
 
حمزه
Ukraine
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۰۱:۴۲:۵۲
الف جان لطفا منتشر کن
همسر بنده رزیدنت جراحی زنانه.10 سال ازدواج کردیم خودم هم مهندس هستم
زمانی ازدواج کردیم که همسرم دانشجو بوده.تو این مدت 1 شب بدون استرس نداشتیم کلا نفهمیدیم چجوری زندگی کردیم و این داستان حالاحالاها ادامه داره من به عنوان یک مهندس واقعا بهشون حق میدم.اصلا سختی کارشون قابل مقایسه با یک دکترا نیست.خواهشا غیاس مع الفارغ نکنید! (4173121) (alef-11)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۰۹:۴۷:۳۲
با سلام اینکه می فرمایید از لحا ظ سختی کار و زحمات کاملا حق با شماست و فکر می کنم هر انسان با انصافی قدردان باشد ولی مشکل در مورد تفاوتهای زیاد درآمدی حتی در بین خود پزشکان می باشد چه رسد به اقشار دیگر مردم و نکته مهم تر که نباید دراین میان فراموش شود بحث کلی عدالت اجتماعی و پیشرفت متوازن کشور است و شغلهای دیگر اعم از حقیقی و کاذب که درآمدهای مشروع و غیر مشروع را بدون پرداخت یک ریال حقوق قانونی به جیب می زنند وشاید از اینکه بقیه مردم را به جان هم بیاندازند سود اصلی را می برند هر چند اینجانب بعنوان پزشک عقیده دارم درآمد پزشکان نیز باید ضابطه مند ودر حدود وثغور متناسب قانونی بدون درنظر گرفتن حب و بغض صنفی باشد.یا حق (4175490) (alef-11)
 
شرافتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۸:۱۱:۰۳
به همین دلیل که نظام سلامت آمریکا این همه مشکل داره(رتبه پائین) و 40 میلیون نفر زیر خط فقر زندگی میکنن، به نقل از کتاب بهای نابرابری پروفسور ژوزف استیگلیتز (4172663) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۸:۱۵:۱۷
جناب آقای دکتر حریرچی لطفا کمافی السابق همچنان هر کاری که دلتان میخواهد انجام دهید اما جان عزیزانتان به شعور ملت ایران توهین نکنید ، حقوق متخصص آمریکائی ( که تنها در یک بخش از دو بخش دولتی یا خصوصی فعال است )را بصورت سالانه می گوئید و حقوق ( فقط و فقط بخش دولتی بدون احتساب درآمد بخش خصوصی ) متخصصان ایرانی را ماهانه اعلام می نمائید . (4172673) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۸:۲۶:۰۳
پای بچه چند روزه رو تو بیمارستان سوزوندن...بعد بچه رو مرخص کردن...هی هات من الظله... (4172684) (alef-13)
 
K
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۸:۳۷:۰۸
دولت یک تعداد متخصص هندی ارزون وارد کنه تا توهمات یک سری سرکوب بشه .فکر کردید معاینات پنج. دقیقه ای شد پزشکی و معاینه ....خودتون بهتر میتونید اینجا چقدر خ...تو ....ره ....یک متخصص چه روزی پنجاه نفر رو ویزیت میکنه تو کدام کشور پیشرفته ای اینجوریه .... (4172702) (alef-13)
 
مهدی
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۸:۳۸:۲۸
بنده یکی از نزدیکانم پزشک متخصص داخلی است. اینا واقعا ماهی 100 میلیون تومن حقوق میگیرن. خودم مهندس هستم نه ماه است بیکارم بعد یک پزشک ماهی 100 میلیون تومن جای بسی تعجب است. واقعا این متخصصان خیلی پرادعا شدن و کسی را قبول ندارند اخر هفته هم سفر دوبی شان با بریز و بپاش برپاست و به ریش مردم میخندند (4172703) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۸:۵۲:۴۹
این آقایان مثل اینکه ازکره دیگری هستند ، اصلا وضعیت فقرمردم و کمبود بودجه دولت براشون هیچ اهمیتی نداره !!!! بدون شک این شیوه مسلمانی نیست . (4172718) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۷:۰۲:۰۴
کو مسلمان (4176541) (alef-11)
 
یک پزشک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۹:۱۵:۳۲
با سلام.فرق شما با پزشکان در همین IQ میباشد.همتون میگید که پرشکان خودشان را با امریکا مقایسه نکنند.هیچ کدوم نفهمیدید که وزبر نمیخواد درامد اینجا را با امریکا مقایسه کند.بلکه میخواد با اعداد و ارقام جواب کسی که گفته بود درامدپزشکان ایرانی7برابر پزشکان امریکایی هست را بدهد.....درامد ما حدودا 20 میلیون هست.شماها حق دارید همین مبلغ را به چالش بکشید ولی حداقل به دروغ از درامد200تا300میلیونی در ماه نگویید.مگه اینکه بخواهید ار روی حسادت و نه منطق به پزشکان ایراد بگیرید.... (4172737) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۸:۰۰:۱۷
مثلا IQ شما از منی که تو امیر کبیر مهندسی خوندم بیشتره؟! فقط حفظ می کنید همه چیزو! (4182296) (alef-3)
 
عادل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۹:۲۲:۰۰
شما هم هر وقت مثل نظام درمان آمریکا خدمات دادید از این پول ها بگیرید (4172745) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۰:۰۹:۵۹
چه چیزیمون شبیه امریکاس که حقوق دکترامون باشه... (4172820) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۰:۱۴:۱۳
دکتر محترم آقای گرامی در این کشور پزشکانی هم هستند برای مردم کشورشان

با حقوق خیلی کمتر از این که شما فرمایش می کنید به مردم خدمت می کنند (4172825) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۰:۳۴:۰۹
این حرف نشان میده که پزشکان این مملکت به جای اینکه فکر ارتقاء سلامت و بهداشت جامعه باشند فقط فکر پول و رفاه خودشان هستند در صورتی که پزشکان غربی به جای ثروت اندوزی روز به روز علم پزشکی را پیشرفت میدهند و به بشریت خدمت میکنند (4172846) (alef-11)
 
حیران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۰:۴۶:۵۸
وای بر ما وای برما از ماست که بر ماست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4172860) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۰:۵۲:۵۶
موقعی که خودشون تعرفه هارا بالا میبرن و پذیرش پزشکی را زیاد نمیکنن معلومه که حقوقشون زیاد میشه.

یه دندون کشیدن پنج دقیقه ای رو چهل تومن پای مردم حساب میکنن . واقعا یک دندانپزشک ساعتی چند می ارزه که اینقدر پول از حلقوم مردم بیچاره در میارن.
کاری که انجام میده رو یک مکانیک هم اگه پنج دقه یه پیچو باز کنه باید چهل تومن بگیره. چرا اینقدر دولت تعرفه های پزشکی رو الکی بالا برده!!!!! (4172867) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۱:۱۱:۵۴
بنده مهندس عمران شهرداری هستم ودانشجوی دکتری با بیست وسه سال سابقه کار وکلی مسیولیت ونظارت خطیر ماهی میانگین دو میلیون ودویست هزار تومان دریافتی دارم ایا این حق وعدالت است (4172887) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۱:۴۸:۲۹
واقعآ هزینه خدمات درمانی در ایران گران است (4172946) (alef-13)
 
کارشناس فوریتهای پزشکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۱:۵۲:۰۸
مقصر پزشکان نیستند مقصر قانون است.به منم هر چه پول بدهند بازم میگم کمه.قانون باید درست شه نه صلاحدید پزشکان. (4172953) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۲:۰۳:۳۲
آخه آی کیو این پزشکان با بودجه دولت و از جیب من و تو و این مردم تحصیل کرده و پزشک شده اند لذا حقوق و دریافتی آنان بایست مثل دیگر کارمندان باشد. (4172969) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۲:۰۵:۰۱
فقط این بگم که مردم خیلی به جامعه پزشکی دل خوشی ندارند چون درمان را درگرو پول میدانند وخیلی سیری ناپذیرند (4172971) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۲:۲۵:۱۰
کم مونده پزشکا بگن
رشته تحصیلی بیل گیتس پزشکی بوده و یا استیو جابز و یا مارک زاکربرگ و یا ............ (4172990) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۲:۳۰:۱۷
آقای روحالنی با رای ندادن به شما جواب مسئول شما را خواهیم داد شما که اصلا نظارتی به وزرا ندارید (4173005) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۲:۵۰:۲۸
با این حساب درامد متخصصان ما بطور متوسط دو برابر متخصصین آمریکاست یعنی سالانه 2میلیارد دو چهارصد میلیون تومان. حتی به فرض درنظر نگرفتن موارد زیر بازهم تفاوت بسیار زیادیه . و اما موارد تفاوت ما با آمریکا (به عنوان یکی از کشورهای توسعه یافته)
آیا نسبت درآمد متخصصین آمریکا به درآمد سرانه ملی هم مثل ایرانه؟
آیا هزینه تحصیلی پرداخت شده توسط فرد در دو کشور برابره؟
آیا دیدگاه و نگرش متخصصین آمریکا به مردم عادی یک نگاه از بالا و احساس خودبرتر بینی است؟
آیا فرصت تحصیلی برای همه مهیاست؟ یا عمدا از پذیرش تعداد پزشک متخصص مورد نیاز جامعه برای ادامه تحصیل جلوگیری میشه که همیشه یه تعداد محدود متخصص با جمعیتی بالا از بیماران(ببخشید م، مشتریان!) روبرو باشند و درآمد آنچنانی بدست بیاورند؟
خیلی خوبه که یکی از مسئولین وزارت بهداشت نسبت افزایش آمار کنکور قبولی پزشکی و تخصص پزشکی را نسبت به سایر رشته ها در مقاطع لیسانس، کارشناسی ارشد و وکترای تخصصی در 15 سال گذشته را اراده دهد. (4173037) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۰۷:۲۵:۱۸
عقل كل حريرچي حقوق سالانه پزشك ايراني رو گفته (4174418) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۲:۵۱:۴۶
دکترها و متخصصان در ایران در بهشت تحصیل میکنند حقوق ماهیانه میگیرند ضمن تحصیل و خوابگاه دارند و امکانات عالی دارند در امریکا این امکانات را ندارند حقوق ماهانه هم ندارند با خرج خود تحصیل میکنند پس مقایسه از اول انجام شود نه اخر سر ضمنا انجا متخصصان و دکترهای عمومی هم متعهد هستند و مودب اینجا پزشکان اغلب احترام مریضها را نگه نمیدارند و تعهد هم کشک است (4173038) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۲:۵۸:۳۲
اونوقت خیلی از اینها کارت بانکی قبول نمیکنن که کسی متوجه نشه چقدر درآمد دارن مالیات هم ندن. (4173042) (alef-13)
 
مخمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۳:۳۰:۲۵
در فسا و شیرازپزشکان بالای ۷ ملیارد دارند. این را از دوستان اداره داارایی می شود پرسید (4173065) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۹:۱۵:۰۸
طبق فرمایش شما اگر کل 365 روز 24 ساعته کار کنن باید حداقل ساعتی 800 هزار تومن دربیاره تا برسه به عدد شما, به فرض محال از هر مریضی هم 100 هزار تومن بگیره, باید حداقل هر روز 192 مریض ببینه!!! یه حرفی بزن با عقل جور دربیاد حداقل (4173925) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۰:۰۹:۱۸
مگه پزشکان ساعتی پول میگیرن؟
این سیری ناپذیران به ظاهر پزشک، هرچی بگن باید بدیم ما بیچاره ها (4174989) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۲۳:۳۸:۵۶
یک پزشک اگر بخواهد 570 عمل در ماه داشته باشد و بطور متوسط هر عمل را ظرف 1 ساعت انجام دهد با 4 روز تعطیل و فقط 5 دقیقه زمان آماده سازی اتاق عمل کلا باید تمام 24 ساعت را مشغول عمل باشد. البته انتظار حساب و کتاب درست از پزشکان نداشته باشید باور کنید برای اینکه به یک متخصص رادیولوژی که دستگاه سونوگرافی خریده بود حالی کنم که 400 میلی ثانیه همان چهاردهم ثانیه هست داستانهایی داشتیم......
البته ته همین ماجرا را که بگیرید به نکته جالبی میرسید پزشک در اتاق عمل حضور نداشته بقیه پرسنل کارهارا انجام داده اند و پزشک پولش را گرفته (4173069) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۰۰:۳۸:۲۱
راه حل این معضل یه راه بیشتر نیست وزارت بهداشت منحل بشه مثل بقیه کشورها بره زیر مجموعه وزارت علوم سهمیه پزشکی را 100در صد افزایش دهند (4173097) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۲۲:۴۹:۵۰
بهترین پیشنهاد همین است باید انحصار در پذیرش دوره های تخصصی و فوق تخصصی شکسته شود و ظرفیت آنها حداقل 3برابر شود تا این محدودیت پذیرش برای دوره های تخصصی و فوق تخصصی است وضع به همین منوال است .مردم باید از روحانی بخواهند این انحصار و محدودیت خود ساخته پزشکان را بشکند. (4176437) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۰۱:۰۹:۴۸
با این حساب این پزشکان عزیز دارن ضرر می کنن. من موندم چرا از همه قشری فرار مغزها داریم الا دوستان کم درامد پزشک! (4173111) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۰۲:۱۸:۰۰
برو تو امریکا تا ملت از دستت راحت شه.بدبختی ما اینه که یادمون نیست در مقابل وجدانمون هم مسوولیم (4173130) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۰۶:۲۰:۰۱
یکبار میگن ۶۰ میلیون، دفعه بعد ۳۰۰ میلیون،، احتمالا چند روز دیگه هم توقع دارین هر چی نفت بفروشیم بدیم شما
دولت فعلا دولت پزشکان ایت (4173150) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۰۶:۳۰:۲۲
بنام خدا
با عرض سلام خدمت معاون محترم وزیر بهداشت
اینجانب کریم....... دارنده مدرک لیسانس ادبیات که در حال حاضر به کارگری مشغول هستم، متقاضی ۵ میلیون وام ازدواج جهت تشکیل زندگی می باشم، لذا خواهشمند است دستور فرمائید مبلغ فوق الذکر به اینجانب پرداخت گردد
با تشکر
کریم......
کارگر روزمزد (4173152) (alef-13)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۰۷:۴۵:۴۲
این اقایون فقط خودشون روازلحاظ مالی مقایسه میکنن با امریکا احساس مسئولیت نیست برای مثال سری بزنید به کلینیکهای تخصصی دولتی که این اقایون پزشکان چند ساعتی رو میان ومردم بدبخت رو ویزیت طریقه برخوردو ویزیت کردن ووقتی روکه میزارن مقایسه کنید با امریکا متشکرم (4173170) (alef-13)
 
بشیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۰:۳۷:۴۵
گروهی از پزشکان محترم (بر خلاف گروه دیگر که در بیان مسئله مالی با در نظرف گرفتن ظرف و مظروف اظهار نظر میفرمایند ) سر گردنه ایستاده اند و بیماران از سوء عملکرد مسئولین نه راه پس دارند نه راه پیش و به ناچار تن به انها میسپارند . این دوستان محترم بدانند هیچ ثروتی اندوخته نمی شود مگر انکه خانه ای ویران گردد از نقطه ضعف دولت و مردم سوء اسنفاده میشود (4173319) (alef-13)
 
ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۲:۲۶:۳۳
بیشتر پزشکان ماهیانه با احتساب کارهای که بسته به نوع تخصص خود در مطب انجام می دهند و دریافتی های بیمارستان ها چیزی حدود 700 تا 800 میلیون و سالیانه تا ده میلیارد هم درآمد دارند. من پزشکان زیادی می شناسم و می توانم نام ببرم. این آقای محترم مثل کبک سر در برف فرو کرده ... (4173453) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۳:۴۲:۱۶
دکترا پول پارومی کنندمهندسا یک هفته روزمهندس براشون برگزارمیکنه باپول اسپانسرهابرای تبلیغات شرکت هاشون.
ازپول حق عصویت شون هم هزینه میکنند آنوقت مهندسایابیکارندیا باماهی 700الی 1500هزارتومان درشرکتهابیگاری میکنندآفتابه لگن هفت دست شام ونهارهیچی والااین نظام مهندسی شده مثل یه شرکت چندملیتی که اختیارش دست اسپانسرهای تریلیارده بناهاشدندمهندس وساختمان ساز ومیلیاردرسوادندارن متن قردادرابخوانند .
پزشکان سهمیه ای ماکه یادمون نرفته اهل کجاییدعزیزدل برادر الف نچاپ مهم نیست (4173567) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۴:۲۷:۲۹
پیشنهاد میکنم حداقل حقوق کارگری را از ۸۰۰ تومان بیارن روی ۴۰۰ و ما به التفاوت را بدن به اقایون سیری ناپذیر تا برابر امریکا درامد دلشته باشن و شاید اون موقع حواسشون به بیمار بیشتر جما باشه۰ (4173612) (alef-13)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۵:۵۰:۳۰
دوستان زیاد جوش نزنید لابی بسیار که پزشکان دارن دیگه هیچ سیستمی نمی تونه جلو اراده اینا روبگیره .همین چند روز پیش قانون مجلس توسط لابیگری تو شورای نگهبان برگشت خورد دکتر مجترم چرا فقط پزشکاتو با امریکا مقایسه می کنی اگه راست میگی سایر کارمندانتو مثل پرستار و... لا امریکا مقایسه کن .تحول سلامت بیمه ها رو ورشکسته کرد دولت بیت المال دو دستی تقدیم وزارت بهداشت کرد واونا با قوانین کالیفرنیا تقدیم جراحان جواتای مملکتم از بیکاری روانی شدن شما درخواست حقوق امریکا میکنی خجالت بکش .
بنده از هموطنان عزیز میخواهم دوره بعد ریاست جمهوری به کسی رای بدن که در وزیر بهداشتش مدیریت خونده باشه بتده کارمند همین وزارت خونه مشکل فعلی مملکتو بی عدالتی حاکم در سطح کشور میدنم .لطفا الف چاپ کن (4173742) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۶:۰۹:۲۹
این کارانه هم باید ازبین برود.یک دکتر اگر در بیمارستان دولتی با فلان مبلغ حقوق و مزایا می تواند کار کند بسم الله وگرنه به سلامت دکتر بعدی.چرا دولت از بودجه بیت المال باج سیبیل می دهد؟ (4173761) (alef-13)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۰۸:۴۵:۳۰
سلام دربیمارستانهای دولتی کارانه باعث تشویق برای دیدن بیمار بیشتر است فرمایش شما درست بود اگر تناسب بین تعداد بیمار و پزشک برقرار بود.در هر صورت برای حالت فعلی که این تناسب بر قرار نیست باید به قول معروف کاری کرد که نه سیخ بسوزد نه کباب یعنی تا آنجا که می شود تعداد بیار هر پزشک را تعدیل کرد و ازآنطرف کارانه متناسب را که منصفانه باشد در نظر گرفت واز طرف دیگر با یک عزم ملی با بالابردن کارایی در همه امور مملکت زمینه افزایش ثروت عمومی و عادلانه شدن دریافتی همه مردم را ایجاد کرد و این محقق نمی شود مگر با گذشت همه اقشار و طبقات اجتماعی و احترام به یکدیگر رعایت حقوق دیگران ایثار ،کار ،کار،کار و کار با استعانت از مقام لایزال الهی.یادمان نرود دنیای دیگری در پی این جهان هست. یا حق (4174461) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۰۱:۲۱:۱۸
یعنی به این نجومی بگیری احترام بذاریم (4175295) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۶:۱۷:۵۲
در استان همدان که قطب که داعیه پزشکی داره متخصص زنان چند نفر بیشتر نیست و بیماران هم باید با هم معاینه شوند. (4173770) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۷:۰۱:۱۵
مملکت اگر صاحبداری نشود مردم از دین زده میشوند. (4173813) (alef-13)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۰۸:۲۹:۳۹
لطفا دستمزد یک کارگر ساده در آمریکا با همان رده در ایران مقایسه کنید و بعد حق به جانب صحبت نمایید. اگر قیاسی قرار است صورت بگیرد این قیاس باید بر مبنای درآمد متوسط جامعه صورت بگیرد نه اینکه درآمد یک کارگر به یک میلیون هم نرسد و ما از حقوق صد میلیونی حرف بزنیم و آن را با کشور آمریکا مقایسه کنیم که ضعیف ترین قشرهای آن دهها برابر درآمد دارند. (4174453) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۳:۳۴:۴۹
يك فكري هم به حال من بكنيد
استاد تمام دانشكاه علوم پزشكي يزدبابيست سال سابقه كه ٨ماه بيمارستان و٥ماه درمانگاه عصركارانه مرانداده اند،هميشه هم در درمانگاه دولتي خدمت كردم،كداميك ازشما كه فريادحق طلبي ميزنيد حاضريد چندين ماه كاركنيدولي حقوقي دريافت كنيد (4174663) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۰:۰۲:۵۵
بنده هم از چند سال پیش اضافه کارم رو ندادن (4174979) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۹:۵۸:۱۵
طرح تحول سلامت ویران کننده است (4174975) (alef-11)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۰:۰۶:۵۱
حالا ما همه چیمون شده شبیه آمریکا فقط مونده حقوق متخصصارو با آمریکا مقایسه کنیم واقعا خجالت آوره از وزیر 1000 میلیاردی بیشتر از این نمیشه توقع داشت (4175508) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۳:۰۶:۳۷
تازه از بودجه عمومي كمشون بود راضي نشدن ميخوان از اينترنت ملتم به ازاي هر مگابيت 10 ريلا يعني هر گيگابايتي 8 هزار تومن از مردم بگيرن بدن دكترا تا فقط اين قشر بين المللي در ايران پول بگيره.فقط متخصص كه 12 سال درس ميخونه مابقي دكتري ساير رشته ها احتمالا يك ساله مدرك ميگيرن. (4177003) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.