توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443407
نیروی هوایی روسیه به حالت آماده‌باش درآمد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۴
در پی بالاگرفتن تنش بین دولت روسیه و سازمان «ناتو» در خصوص بحران شرق اوکراین رئیس جمهور روسیه به نیروی هوایی این کشور فرمان آماده‌باش داد.

به گزارش میزان، رسانه‌های روسیه روز سه‌شنبه گزارش دادند که  «ولادمیر پوتین» رئیس‌جمهور این کشور به نیروی هوایی این کشور دستور داده خود را برای زمان جنگ آماده کنند.

بنا به گزارش خبرگزاری «تاس»، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه ضمن بیان اینکه «پوتین» دستور بازرسی سرزده از نیروهای مسلح  را صادر کرده اظهار کرد که در بازرسی‌های سرزده میزان آمادگی نیروهای مسلح و نهادهای نظامی برای نبردهای احتمالی بررسی می‌شود.

وزیر دفاع روسیه می‌افزاید که در راستای فرمان رئیس‌جمهور باید میزان آمادگی سامانه‌های نظامی و نیروهای رزمی روسیه سنجیده شود که تدارکات این ارزیابی هم‌اکنون شروع شده‌است.

«شایگو» ضمن اشاره به اینکه باید توجه ویژه‌ای به هشدارهای جنگی و میزان آمادگی پدافند هوایی روسیه برای نبرهای احتمالی داشت  تصریح کرد که بازرسی‌های سرزده از نیروی هوایی روسیه و نهادهای آن شروع شده‌است.

بنا به نظر کارشناسان سیاسی این فرمان ولادمیر پوتین در شرایطی صورت می‌گیرد که هم‌اکنون تنش بین مسکو و کشورهای اروپایی در خصوص الحاق «کریمه» به روسیه و جدال جدایی‌طلبان روس‌گرای اوکراین و «کیف» بالا گرفته است.
 
کلمات کلیدی : نیروی هوایی روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.