نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 381901
بنزین آبستن تغییرات جدید!
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۵
درحالی که پس از چندین بار تغییر در تصمیم‌های مربوط به سرنوشت بنزین با مصوبه روز دوشنبه کمیسیون انرژی، دولت مکلف به دونرخی کردن بنزین و حفظ کارت سوخت شده است، به نظر می‌رسد تنها چیزی که مشخص است این است که هنوز هیچ چیز مشخص نیست!

به گزارش ایسنا، کمیسیون انرژی در نشست روز (دوشنبه) بند «ح» لایحه اصلاح قانون بودجه ٩٥ را در دستور کار قرار داد که عرضه تک نرخی بنزین رای نیاورد. علی ادیانی راد، نائب رئیس کمیسیون انرژی روز گذشته اعلام کرد که مذاکرات و رأی گیری کمیسیون انرژی مجلس به عدم تمکین از تصمیم دولت و ابقای کارت سوخت منجر شده است. او البته اعلام کرد که تصمیم نهایی و قطعی در این زمینه پس از مطرح شدن این مبحث در صحن علنی مجلس توسط نمایندگان گرفته خواهد شد.

هنوز چند ساعت از اعلام این خبرنگذشته بود که سخنگوی کمیسیون انرژی اعلام کرد مصوبه روز دوشنبه این کمیسیون درباره نحوه عرضه بنزین نهایی نیست، زیرا این مصوبه باید در کمیسیون اصلی و صحن نیز بررسی شود بنابراین احتمال ارائه پیشنهادهایی در این زمینه وجود دارد. اظهاراتی که خاطره عجیب روزهای آخر مجلس قبلی و تغییر تصمیم نمایندگان درباره بنزین را به یاد می‌آورد. اسدالله قره خانی که سخنگوی کمیسیون انرژی است، باوجود تصمیم اخیر این کمیسیون، معتقد است که "عرضه تک‌نرخی بنزین مانع بروز تخلف می‌شود، عرضه بنزین به شکل تک‌نرخی برای همه تک‌نرخی ارجحیت دارد و تا حدودی جامعه نیز خود را با این وضع انطباق داده است."

سخنگوی کمیسیون انرژی با یادآوری این مطلب که مصوبه کمیسیون مستقیم برای صحن ارسال نمی‌شود، گفته است: مصوبه کمیسیون انرژی درباره عرضه بنزین به کمیسیون اصلی و پس از آن به صحن می‌رود. او این احتمال را هم داده است که "پیشنهادهایی ارائه شود" و افزوده است: بنده که دیدگاه ام مبنی بر عرضه تک‌نرخی بنزین است می‌توانم در کمیسیون اصلی یا در صحن پیشنهاد را مطرح کنیم و دفاعیه لازم نیز شکل گیرد زیرا این از اختیارات نمایندگان است.

از سوی دیگر، گفته می‌شود که برخلاف اخبار قطعی برخی رسانه ها درباره این مصوبه و انتخاب تیترهایی مانند «کارت سوخت می ماند»، این مصوبه کمیسیون انرژی مجلس به معنای قطعی شدن ماندگاری کارت سوخت نیست زیرا کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، کمیسیون «اصلی» بررسی کننده لایحه اصلاحیه قانون بودجه ۹۵ بوده است و کمیسیون انرژی مجلس کمیسیون «فرعی» بررسی کننده این لایحه. در نتیجه، آنچه ملاک کار مجلس در این زمینه است و فعلا مصوبه مجلس محسوب می شود و در جلسه روز چهارشنبه صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد، مصوبات کمیسیون اصلی یعنی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس است.
 
کلمات کلیدی : بنزین+انرژی
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۲۷ ۰۵:۱۴:۱۶
رشد 4درصدی یعنی گران شدن بنزین وهمه چی شانس اوردیم رشد بیشتراز 4درصد نبود. (3888449) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.