توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 371100
پذیرش دوره‌های MBA و DBA مدرسه بازرگانی تهران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۷
MBA و DBA دوره‌های شناخته‌شده‌ای در سطح جهان است که فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف به‌منظور کسب دانش و مهارت‌های لازم برای مدیریت کسب‌وکارها و رهبری سازمان‌ها دوره تحصیلات تکمیلی خود را در آن می‌گذرانند. هدف دوره‌های MBA و DBA پرورش مدیران و مشاورانی است که با دانش و تخصص خود، دارای توانایی بهبود فرایندها و دستگاه‌های کسب‌وکار هستند. مسئله محوری و کاربرد دانش مدیریتی برای حل مسائل کلان و عمده سازمان‌ها، تمرکز عمده این دوره‌ها است.

شرایط کنونی اقتصاد و بازار دنیا به‌گونه‌ای است که فعالیت و رقابت شرکت‌ها و سازمان‌ها در آن به‌مراتب سخت‌تر و شدیدتر شده است. کسب موفقیت و ماندگاری پایدار در چنین فضایی مستلزم بهره‌مندی سازمان‌ها و شرکت‌ها از نیروهای مدیریتی توانمندی است که از دانش تخصصی، مهارت کاربردی و نگرش کسب‌وکاری برخوردار باشند. به نظر می‌رسد دوره‌های MBA و DBA با توجه به گرایش‌های پیش‌بینی‌شده در آن‌ها بتوانند به این نیاز حیاتی سازمان‌ها و افرادی که قصد فعالیت در سازمان‌های سرآمد را دارند پاسخ گویند. شایان‌ذکر است که در ۳۰ سال گذشته فارغ‌التحصیلان این دوره‌ها بالاترین میزان اشتغال و حقوق و مزایای دریافتی را به نسبت رشته‌های دیگر داشته‌اند، به‌نحوی‌که فارغ‌التحصیلان بسیاری از رشته‌ها ترجیح می‌دهند به‌جای ادامه تحصیل در رشته خود، در این رشته‌ها به تحصیلات عالیه خود ادامه دهند.
بر طبق آمارها فارغ‌التحصیلان دوره‌های MBA و DBA حقوقی بسیار بیشتر از فارغ‌التحصیلان رشته‌های مشابه داشته‌اند. سازمان‌های امروزی بر اساس ارزش‌آفرینی نیروی کار، حقوق و مزایای وی را تعیین می‌کنند و بالا بودن حقوق فارغ‌التحصیلان دوره‌های MBA و DBA دال بر این است که دانش‌آموختگان این رشته توانایی خلق ارزش بالایی برای سازمان خود دارند. یکی دیگر از مزایای مهم این دوره‌ها ایجاد فرصت شبکه‌سازی برای شرکت‌کنندگان است. شرکت‌کنندگان این دوره‌ها می‌توانند با برقراری ارتباط با مدیران موفق و باتجربه، که درصد مهمی از افراد تشکیل‌دهنده کلاس‌های مدرسه بازرگانی تهران است، از فرصت‌های همکاری و کسب تجربه بسیاری برخوردار شوند. یک مزیت مهم دیگر، کسب دانش و مهارت‌های نوین مدیریت و رهبری می‌باشد. در نگاه اول شاید این امر چندان مهم جلوه نکند، زیرا هدف هر دوره آموزشی کسب دانش و مهارت است، ولی به دلیل شرایط و زمینه خاص مخاطبان این دوره‌ها این مزیت در این رشته بسی مهم‌تر و سرنوشت‌سازتر از رشته‌های دیگر است. به این معنا که مدیران و کارکنان سازمان‌ها معمولاً بعد از مدتی به نوع خاصی از فعالیت‌ها و شیوه‌های تفکر عادت می‌کنند و این مانع بروز خلاقیت و دانش جدید در آن‌ها می‌شود. دوره‌های MBA و DBA با شکستن این سد، کمک زیادی به فرد در زمینه تفکر نوآورانه و رویکردهای متحول کننده می‌کنند.
جهت ثبت‌نام و یا کسب اطلاعات بیشتر به آدرس www.tbs.ir مراجعه فرمایید.
کلمات کلیدی : دوره‌های MBA و DBA
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.