توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491800
وکیل آمریکایی: بازداشت پزشک ایرانی احمقانه بود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۶
یک وکیل بلندپایه آمریکایی در واکنش به بازداشت و اخراج محسن دهنوی پزشک و محقق ایرانی در باره بیماری سرطان در فرودگاه شهر بوستون آمریکا گفت: احتمالا علت این اقدام 'چیزی احمقانه تر' از طرح محدودیت دونالد ترامپ (رئیس جمهوری آمریکا) برای صدور روادید است.

به گزارش ایرنا، 'سوزان چرچ' رئیس 'اتحادیه وکلای مهاجرتی آمریکا' در واکنش به این اقدام گفت: بر اساس اطلاعاتی که ما داریم این مساله ارتباطی با ممنوعیت سفر به آمریکا ندارد و احتمالا علت احمقانه تری دارد. به گفته کارشناسان حقوق مهاجرتی و مقامات بیمارستان کودکان بوستون، دهنوی پزشک و محقق ایرانی، روادید معتبر ورود به آمریکا در اختیار داشته است.

چرچ افزود: قوانین می گویند اگر کسی روادید معتبر دارد، باید اجازه ورود دریافت کند. روزنامه 'بوستون گلوب' به نقل از استفانی مالین سخنگوی «گشت مرزی و گمرک آمریکا» نوشت: دهنوی به همراه همسر و سه فرزندش اواخر روز دوشنبه در فرودگاه بین المللی 'لوگان' بوستون بازداشت و با یک پرواز دیگر بازگردانده شد.

دهنوی راهی بوستون شده بود تا در بیمارستان کودکان این شهر به عنوان پژوهشگر فعالیت کند.

فرمان مهاجرتی ترامپ به مدت 90 روز مانع صدور روادید برای بسیاری از اتباع کشورهای ایران، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن خواهد شد.

دیوان عالی آمریکا دو هفته پیش اعلام کرد: بخش هایی از طرح ترامپ برای ممنوعیت ورود اتباع 6 کشور اسلامی به آمریکا قابل اجراست. خویشاوندان نزدیک کسانی که در آمریکا هستند، از دایره شمول این فرمان ترامپ مستثنی شده اند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، ایرانی ها، صدور روادید، برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.