توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 434803
سنسورهایی که علائم بیماری را تشخیص می دهند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۳
سنسورهای پوشیدنی که مواردی مانند ضربان قلب، فعالیت و دمای پوست را نشان می دهند، می توانند در مورد بروز بیماری های قریب الوقوع به شما هشدار دهند.

به گزارش مهر، محققان به تازگی اطلاعات سنجش حدود ۲ میلیارد از ۶۰ نفر را جمع آوری کردند.

سرپرست ارشد تحقیق مایکل اسنایدر، رئیس علوم ژنتیک در دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا، در انتشار اخبار دانشگاه گفت: «هدف، تعیین اطلاعات پزشکی پایه در مورد شرکت کنندگان است. ما می خواهیم افراد را در سطح فردی مطالعه کنیم.»

شرکت کنندگان در مطالعه نیاز نبود که سنسور ویژه طراحی شده را بپوشند. در عوض باید از آگاهی دهنده هایی استفاده می کردند. این آگاهی دهنده ها بیش از ۲۵۰ هزار سنجش را در یک روز برداشت می کردند، از جمله وزن، ضربان قلب، اکسیژن در خون، درجه حرارت پوست، فعالیت هایی مانند خواب و مراحل راه رفتن، دوچرخه سواری، کالری مصرف شده، شتاب، قرار گرفتن در معرض اشعه گاما و اشعه ایکس.

دکتر اریک توپول، استاد علوم ژنتیک در موسسه تحقیقات اسکریپس در کالیفرنیا که در پژوهش شرکت نداشت، گفت: «داده هایی که جمع آوری شد، بسیار من را تحت تاثیر قرار داد. در این جا بسیاری از سنسورها و داده های مختلف در مورد هر فرد وجود دارد.»

به گفته این پژوهشگران این مطالعه نشان می دهد این امکان وجود دارد که صفات مختلف پایه سلامت تعیین شود. بنابراین می توان انحراف از هنجار سلامت را تشخیص داد و می توان از این اطلاعات برای تشخیص بیماری و درمان استفاده کرد.
 
کلمات کلیدی : سنسور + علائم بیماری + پوست
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.