نگرانی دمشق از وقوع فاجعه در اطراف دو سد فرات و تشرین

27 اسفند 1395 ساعت 14:15


درخواست دمشق از گوترش برای ممانعت از وقوع فاجعه در اطراف دو سد فرات و تشرین[سد سوریه]دولت سوریه از دبیرکل سازمان ملل خواست با متوقف کردن عملیات‌های نظامی ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا و هدف قرار گرفتن دو سد فرات و تشرین، مانع از وقوع فاجعه‌ای در اطراف این دو سد شود.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، منذر منذر، معاون نماینده دائم سوریه در سازمان ملل از آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل خواست به عملیات‌های نظامی ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا و احتمال هدف قرار گرفتن دو سد فرات و تشرین طی این عملیات‌ها پایان داده و مانع از وقوع فاجعه‌ای قریب‌الوقوع در اطراف این دو سد شود.

منذر خطاب به گوترش گفت: ساکنان مناطق واقع در طول رودخانه فرات در سوریه در معرض تخریب هدفمند و برنامه‌ریزی‌شده تاسیسات زیربنایی در این کشور قرار دارند و  تخریب کامل دو سد فرات و تشرین در حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش شهرها و روستاهای ما در اطراف رودخانه فرات را به زیر آب برده و جان صدها هزار تن از ساکنان این منطقه به خطر خواهد انداخت.

هنوز ائتلاف ضد داعش و وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) واکنشی نسبت به این پیام دولت سوریه نداشته‌اند.

ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا از سپتامبر 2014 حملات هوایی خود علیه سوریه را آغاز کرده است.

سازمان ملل در ماه گذشته میلادی نسبت به احتمال تخریب سد فرات در سوریه به علت افزایش سطح آب، اقدامات داعش برای تخریب آن و نیز حملات جنگنده‌های ائتلاف هشدار داد.


کد مطلب: 454941

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdceee8ezjh8noi.b9bj.html?454941

الف
  http://alef.ir