توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454941
نگرانی دمشق از وقوع فاجعه در اطراف دو سد فرات و تشرین
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۵
درخواست دمشق از گوترش برای ممانعت از وقوع فاجعه در اطراف دو سد فرات و تشرین[سد سوریه]دولت سوریه از دبیرکل سازمان ملل خواست با متوقف کردن عملیات‌های نظامی ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا و هدف قرار گرفتن دو سد فرات و تشرین، مانع از وقوع فاجعه‌ای در اطراف این دو سد شود.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، منذر منذر، معاون نماینده دائم سوریه در سازمان ملل از آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل خواست به عملیات‌های نظامی ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا و احتمال هدف قرار گرفتن دو سد فرات و تشرین طی این عملیات‌ها پایان داده و مانع از وقوع فاجعه‌ای قریب‌الوقوع در اطراف این دو سد شود.

منذر خطاب به گوترش گفت: ساکنان مناطق واقع در طول رودخانه فرات در سوریه در معرض تخریب هدفمند و برنامه‌ریزی‌شده تاسیسات زیربنایی در این کشور قرار دارند و  تخریب کامل دو سد فرات و تشرین در حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش شهرها و روستاهای ما در اطراف رودخانه فرات را به زیر آب برده و جان صدها هزار تن از ساکنان این منطقه به خطر خواهد انداخت.

هنوز ائتلاف ضد داعش و وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) واکنشی نسبت به این پیام دولت سوریه نداشته‌اند.

ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا از سپتامبر 2014 حملات هوایی خود علیه سوریه را آغاز کرده است.

سازمان ملل در ماه گذشته میلادی نسبت به احتمال تخریب سد فرات در سوریه به علت افزایش سطح آب، اقدامات داعش برای تخریب آن و نیز حملات جنگنده‌های ائتلاف هشدار داد.
 
کلمات کلیدی : سد فرات+داعش+سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.