توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 419239
ارتش سوریه به ۱۰ کیلومتری «جیش‌الاسلام» رسید+عکس
منابع سوری از موفقیت نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت در آزادسازی شهرک المیدعانی در عمق غوطه شرقی دمشق پس از درگیری‌های سنگین با گروه‌های تروریستی خبر دادند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۵
به گزارش تسنیم، موفقیت نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت در آزادسازی شهرک المیدعانی در عمق غوطه شرقی در حومه دمشق پس از درگیری‌های شدید با گروه‌های تروریستی به دست آمد که چند روز ادامه داشت و طی آن هشت شبکه تونلی متعلق به باند تروریستی جیش‌ الاسلام کشف شد.
 
یک منبع سوری تاکید کرد با آزادسازی المیدعانی، روستای حوشق شلق که در اشغال تروریست‌های تکفیری است، در تیررس ارتش سوریه قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش سوریه برای اولین بار وارد مرزهای اداری شهر دوما به عنوان بزرگترین دژ باند تروریستی جیش‌الاسلام(این باند تروریستی به ارتش عربستان در سوریه معروف است و سرکردگان آن به طور مرتب به کاخ‌های آل سعود تردد می‌کنند) شده است به طوری که تنها حدود 10 کیلومتر از سمت شرقی با این شهر فاصله دارد.

ارتش سوریه همچنین از توقف عملیات نظامی در شهرک التل در حومه شمالی دمشق خبر داد تا مقدمات اجرای توافقی که میان نمایندگان دولت و گروه‌های مسلح داخل این شهرک به دست آمده، فراهم شود به طوری که انتظار می‌رود اجرای این توافق از اوایل هفته آینده آغاز شود.

در همین چارچوب، روز گذشته مرحله نخست توافق مربوط به شهرک خان‌الشیح در حومه غربی دمشق پس از ورود ده‌ها دستگاه اتوبوس به پایان رسید که تروریست‌ها را به همراه خانواده‌هایشان به شهر ادلب منتقل کردند و برخی از افراد مسلحی که تمایل داشتند در این شهر باقی بمانند در راستای آشتی به امور آنها رسیدگی شد،‌ احتمالا مرحله دوم و پایانی این توافق فردا پنجشنبه به پایان می‌رسد و خان‌الشیح پس از آن یک منطقه کاملا خالی از تروریست‌ها اعلام خواهد شد.
 
ارتش سوریه 
 

 
 
کلمات کلیدی : سویه+داعش+ارتش سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.