صالحی امیری: در وزارت ارشاد دو تابعیتی نداریم

4 اسفند 1395 ساعت 13:54

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه درهیچ بخشی از این وزارتخانه دوتابعیتی نداریم، گفت: تمام اقدامات ما براساس قانون است و اگر در جامعه بزرگ هنری دوتابعیتی باشد، به این وزارتخانه ارتباطی ندارد.


به گزارش ایسنا، سید رضا صالحی امیری ظهر امروز پس از پایان جلسه دولت درخصوص دو تابعیتی بودن یکی از داوران جشنواره بین المللی فجر افزود: سوال این است در جشنواره‌های دیگر که افراد خارجی دعوت می شوند، دو تابعیتی ندارند؟ ملاک ما صلاحیت حرفه‌ای و سینمایی افراد است.

وی با بیان اینکه مدافع دوتابعیتی بودن افراد نیستیم، گفت: به لحاط قانونی دخالتی در اینکه اشخاص آزاد در جامعه دارای دو تابعیتی باشند، نمی توانیم داشته باشیم و ممکن است این قبیل افراد در حوزه های دیگر اجتماعی و اقتصادی نیز حضور داشته باشند.

وزیر ارشاد درباره نقدهایی که به جشنواره فیلم فجر وارد می‌شود، خاطرنشان کرد: از هرگونه نقد استقبال می‌کنیم و جلسات خود را با منتقدان آغاز کرده‌ایم ولی نقد با تخریب تفاوت دارد و ما با تخریب مخالفیم.

امیری در پاسخ به پرسشی درباره رایزنی با دولت عربستان برای اعزام حجاج به این کشور تصریح کرد: دولت همه تلاش خود را انجام می‌دهد تا این موضوع حل شود و سیاست ما هم اعزام حجاج است البته ما شروط خود را به عربستان اعلام کرده‌ایم که اگر عربستان شروط ما از قبیل تامین کرامت، امنیت، شان، پرداخت دیه و برگزاری دعای کمیل را قبول کند، ما حجاج خود را اعزام می‌کنیم.


کد مطلب: 448165

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcfvcdjtw6djya.igiw.html?448165

الف
  http://alef.ir