خبرهای تازه نوبخت از بودجه سال آینده

13 شهريور 1396 ساعت 13:11


مهر به نقل از رئیس سازمان برنامه و بودجه نوشت: بودجه 97 را تنها بر مبنای قیمت تمام شده خدمت دولتی،تخصیص می‌دهیم.

 محمدباقر نوبخت در مراسم امضای تفاهم نامه ایجاد اشتغال روستایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کار کارشناسی دقیقی بر روی برنامه ششم توسعه صورت گرفته تا در نهایت یک برنامه کارآمد تدوین شود؛ بر این اساس بخش عمده‌ای از این برنامه در بودجه سال ۹۶ گنجانده شد و به زودی آئین‌نامه‌های مرتبط با آن، تهیه خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه این سازمان فراتر از تدوین آئین‌نامه‌ها و مقررات، اجرای برنامه ششم توسعه را آغاز کرده است، گفت: آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های این برنامه با فوریت و در موعد مقرر تدوین و تهیه خواهد شد.

وی از سیاست سازمان برنامه و بودجه برای کاهش هزینه دستگاه‌های دولتی خبر داد و گفت: تلاش داریم تا اجرای طرح‌های عمرانی را سرعت بخشیم و در این شرایطی است که در سال‌های ۹۲ تا ۹۶ رشد اعتبارات جاری حدود ۷۲ درصد و طرح‌های عمرانی بالغ بر ۹۰ درصد بوده است که بر همین اساس این سیاست در بودجه سال ۹۷ نیز ادامه خواهد یافت.

نوبخت ادامه داد: در حال حاضر روش بودجه‌ریزی برای سال ۹۷ تغییر کرده و تمامی هزینه‌ها بر مبنای قیمت تمام شده و هزینه واحدهای تولیدی خواهد بود. همچنین تخصیص‌ها نیز بر مبنای عملکرد صورت می‌گیرد؛ به این معنا که هر دستگاهی که بخواهد بودجه دریافت کند، باید اهداف و مأموریت‌های خود را به دقت تر