توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497977
تیلرسون: پایبندی ایران به برجام را به چالش می‌کشیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۵
وزیر امور خارجه آمریکا در اظهاراتی اعلام کرد که کشورش به همکاری با کشورهای امضا کننده برجام ادامه می دهد تا بتواند پایبندی ایران به توافق هسته ای را به چالش بکشد.

به گزارش مهر به نقل از سایت وزارت خارجه آمریکا، «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا در اظهارات خود گفت: فکر می کنم رئیس جمهور ترامپ در بیان نارضایتی خود از برجام صریح بوده است.

وی در ادامه گفت: ما به مذاکراتمان درباره سودمندبودن برجام ادامه می دهیم تا مطمئن شویم که آیا این توافق سودمند است یا خیر. به نظر من اولین چیزی که برجام باید تامین کند سودمندی برای آمریکا و تامین منافع ماست و اگر این توافق برای ما سودمند نباشد دلیلی ندارد آن را حفظ کنیم.

تیلرسون در خصوص موضع کشورهای اروپایی در خصوص برجام نیز گفت: ما در حال همکاری با دیگر متحدانمان بخصوص اروپائی ها در خصوص برجام هستیم تا مطمئن شویم که آیا همه جنبه های برجام به اجرا در می آید یا خیر. ما ایران را در خصوص تعهداتش پاسخگو می کنیم و در واقع این موضوع را که آیا ایران در عمل به تعهداتش به روح و جسم برجام پایبند بوده یا خیر را به چالش می کشیم.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه به اختلاف نظر خود با ترامپ در خصوص برجام نیز اشاره کرد.
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۰۷:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۳ ۱۱:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۲۲:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۹:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۶:۴۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۲ ۱۰:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۶ ۰۸:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۳ ۱۰:۵۶
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۸ ۱۲:۰۳
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۰ ۱۱:۱۵
 
 
کلمات کلیدی : تیلرسون + آمریکا + برجام + ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.