توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452877
سارقان 11بانک کشور دستگیر شدند
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۰
رئیس پلیس قزوین از دستگیری سارقانی خبر داد که به 11 بانک در نقاط مختلف کشور دستبرد زدند.

به گزارش میزان، سردار مهدی محمودی گفت: در پی وقوع سرقت از دو بانک شهرستان تاکستان در سال جاری ، تحقیقات وسیع وتلاش کارآگاهان پلیس برای دستگیری سارقان با جمع آوری اطلاعات و تشکیل کارگروه ویژه آغاز شد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی در بررسی این موضوع اسفند ماه سال جاری از یک سرقت ناموفق در یکی از استان های کشور مطلع و بلافاصله با اخذ نیابت قضائی و با توجه به حساسیت موضوع ، اکیپی از کارآگاهان به شهرستان اعزام و پس از بررسی اطلاعات به دست آمده اولیه مشخص شد یکی از متهمان از سارقان حرفه ای است که توانستندمتهم را دریک عملیات در مخفیگاهش دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی استان افزود: متهم در بازجویی فنی وپیچیده کارآگاهان به همدستی برادر وخواهر خود اعتراف وابعاد تازه ای از اعمال مجرمانه سارقان حرفه ای بر ملا شد.

سردار محمودی اضافه کرد: با اقدامات اطلاعاتی وتحقیقات لازم رد پای دو سارق در استان آذربایجان شرقی و فارس شناسایی و در کمتراز 48 ساعت و در یک عملیات ضربتی غافلگیرانه برادر و خواهر این سارق نیز دستگیر شدند.

وی بیان داشت: با دستگیری سه متهم که همگی دارای چندین سابقه کیفری و سرقت از بانک بوده در بازجویی فنی کارآگاهان به سرقت از بانک ها در شهرستان بابلسردرسال 91 و 92 ، شهرستان تاکستان در سال 93، اردبیل در سال 94 ، شهرستان تاکستان در سال 95 و اسلام آباد غرب کرمانشاه در سال 95جمعا به مبلغ 12میلیارد و 600 میلیون ریال اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: سارقان در سرقت از بانک ها در شهرستان تاکستان سال 91، کامیاران در سال 93 ، بیجار و ایجرود زنجان در سال 94 ، و عباس آباد مازندران در سال 95 نسبت به تخریب و ورود به بانک ها اقدام ولی موفق به سرقت دراین زمینه نشدند.

سردار محمودی در پایان گفت: علی رغم بازدید ها وهشدار های مکرر پلیس در خصوص تقویت سیستم حفاظتی بانک ها متاسفانه شاهد قصور در این زمینه از سوی مسئولان بانک ها هستیم وتوصیه می کنیم که به هشدار ها و تذکرات پلیس در رفع معایب سیستم های حفاظتی اهتمام لازم را داشته باشند.
 
کلمات کلیدی : سارقان بانک، دستگیری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.