توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 405211
زائران پیاده‌روی اربعین به سنت‌های عراقی‌ها احترام بگذارند
تاریخ انتشار : شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۰
مسئول بعثه مقام معظم رهبری در خراسان‌جنوبی گفت: زائران پیاده‌روی اربعین سنت‌های عراقی‌ها را مورد احترام قرار داده و از توهین و مجادله با آن‌ها بپرهیزند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام مجتبی اوحدی امروز (۱ آبان‌ماه) در کارگاه آموزشی سرگروه‌های زائران اربعین حسینی در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: مراسم پیاده‌روی تنها اختصاص به شیعیان ندارد، بلکه جمع عظیمی از دیگر مذاهب و ادیان نیز در این برنامه حضور دارند.

وی افزود: مراسم پیاده‌روی اربعین تنها یک سفر زیارتی نیست، بلکه هدف از آن رشد و ارتقاء معنوی ماست که این مهم را با توجه به برخی از مؤلفه‌ها مثل خواندن مستمر قرآن (حدأقل روزی یک صفحه) به دست می‌آید.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در خراسان‌جنوبی بیان‌ کرد: مراسم پیاده‌روی اربعین باید منجر به تقویت امام‌شناسی و رشد فضائل اخلاقی در ما شود و اگر در مسیر سفر با کاستی‌ها و کمبودهایی رو به رو می‌شویم با ایثار و از خودگذشتگی از آن بگذریم.

اوحدی ادامه داد: از دیگر مواردی که در سفر پیاده‌روی اربعین باید آن را مد نظر قرار دهیم، مراعات حقوق مردم کشور میزبان است، در این راستا باید سنت‌های عراقی‌ها را مورد احترام قرار داده و از توهین و مجادله با آن‌ها بپرهیزیم.

وی افزود: همچنین بدانیم که بسیاری از دیگر مذاهب اسلامی نیز در این مراسم حضور دارند و برخی از آنان برای پذیرایی از زائران حسینی موکب‌هایی را تدارک‌ دیده‌اند و از این منظر از توهین به مقدسات دیگر مذاهب به شدت پرهیز کنیم.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در خراسان‌جنوبی گفت: مورد دیگری که در مراسم پیاده‌روی اربعین باید مد نظر قرار گیرد، پرهیز از عزاداری‌هایی است که موجب وهن مذهب شیعه می‌شود و برای اینکه چنین مسائلی به وجود نیاید بهتر است یک روحانی در هر کاروان وجود داشته باشد.

اوحدی یادآور شد: شاید در برخی از موارد پیاده‌روی موجب خستگی ما شود، اما نکته حائز اهمیت این است که با افزایش صبر در خود نگذاریم این خستگی موجب پرخاشگری و بی‌احترامی ما به همسفران شود.
 
کلمات کلیدی : پیاده روی اربعین+عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.