توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 410215
امام جمعه اهواز: انتقال آب کارون به نقاط دیگر، استان را در معرض خطر قرار می دهد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۵

امام جمعه موقت اهواز گفت: انتقال آب کارون به نقاط دیگر کشور، این استان را در معرض خطر و آسیب بزرگ قرار می دهد.

به گزارش ایرنا آیت الله محسن حیدری در خطبه های این هفته نماز جمعه اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) این شهر، در خصوص انتقال آب از رودخانه کرخه افزود: اخیرا نقشه هایی برای ساختن چهار سد در استان های بالادست خوزستان طراحی شده که مردم باید از این خطرات آگاه باشند.
آیت الله حیدری ادامه داد: مردم باید اعتراضات قانونی را نسبت به این کار اعلام کنند چون انتقال آب تنها برای مصرف شرب مجاز است.

خطیب جمعه اهواز در خصوص طرح انتقال آب از سر شاخه های کارون هم گفت: کارشناسان مصارف شرب را در حد 340 میلیون متر مکعب در سال اعلام کردند اما ظاهرا بیش از این مقدار در حال انتقال است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت:در صورت انتقال آب از خوزستان بجز مصارف شرب 260هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان در منطقه شوش، دشت آزادگان، حمیدیه و هویزه نابود می شوند.

وی اضافه کرد: همچنین کمبود آب که ناشی از انتقال آن به استانهای دیگر بوده منشا گرد و غبار و آلودگی محیط زیست در استان شده است.
آیت الله حیدری همچنین در خصوص مراسم اربعین حسینی اظهار کرد: اربعین حسینی در پیش است و جوش و خروش شیعیان در جهان و خوزستان به راه افتاده است که از دستگاههای فعال در این زمینه تقدیر می شود.
امام جمعه موقت اهواز در بخش دیگری از سخنانش گفت: رئیس جمهوری لبنان بعد از دو سال علی رغم میل آمریکایی ها انتخاب شد و شکست و ننگ برای آمریکا باقی گذاشت.
وی اضافه کرد: انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که در پیش است از مسخره ترین انتخابات تاریخ آمریکا به شمار می رود و هردو کاندیدا ضد ایران و اسلام هستند و به هیچ کدام اعتماد نیست.
آیت الله حیدری درخصوص عملیات موصل در عراق نیز اظهار کرد: ارتش عراق و پلیس در حال پیشروی هستند و آمریکا و عربستان توطئه هایی از جمله اختلافات شیعه و سنی را درست کرده اند با این عنوان که افرادی که می خواهند موصل را آزاد کنند نمایندگان ایران و شیعه هستند و ایران می خواهد بر منطقه تسلط پیدا کند.
 
کلمات کلیدی : انتقال آب کارون+آب کارون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.