نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 288780
واکنش اینستاگرامی هاشمی به حاشیه های دستگیری پسرش
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۰
صفحه اینستاگرام آیت الله هاشمی با انتشار عکسی از رهبری و مطلبی با عنوان "نظر رهبری درباره تعبیر آقازاده ها" به حواشی پیرامون حضور مهدی هاشمی در زندان اوین واکنش نشان داد.

به گزارش خبرآنلاین در متن منتشر شده آمده است:

رهبر انقلاب در دیدار مردادماه سال ۹۰ خود با دانشجویان مجددا تاکید فرمودند: ... یکی از دوستان اشاره کردند که امیرالمونین در فرمان خود به مالک اشتر فرموده اند که آدم های سواستفاده جو را رسوا کنید؛ شما گفته اید که افشا نکنید. امیرالمونین نفرمودند موردی را که اثبات نشده ، افشا کنید. هیچ وقت چنین چیزی در بیان امیرالمومنین نیست و این قطعا از اسلام نیست. ما چطور چیزی را که اثبات نشده، به صرف اتهام، افشا کنیم؟ ممکن است انقدر حجم اتهام زیاد و وسیع باشد که یک عده ای به چشم یک امر قطعی و واقعی به آن نگاه کنند، اما هیچ پشتوانه ی استدلالی نداشته باشد، جائی ثابت نشده باشد. ما هیچ حجتی نداریم که این را بگوییم. حتی من در همان جلسه ای که اشاره کردند از این بالاتر را گفتم. من گفتم حتی جرمی که ثابت شد، اصل نباید بر افشای آن جرم باشد. بالاخره یک مجرمی است، یک غلطی کرده، مجازات هم می شود؛ خانواده او، فرزندان او، پدر و مادر او، گناهی نکرده اند؛ ما چرا بیخود آنها را رسوا کنیم؟ مگر آنجا که خود نفس افشا کردن، یک مصلحت بزرگی داشته باشد. بله، یک جایی هست که نفس افشاگری در یک مسئله ی ثابت شده، مصلحتی دارد؛؛ آنجا ایرادی ندارد. این منطق ماست. هیچ چیزی هم نه از امیرالمونین(ع) و نه از هیچ یک از ائمه هدی(ع) بر خلاف این وجود ندارد. ما واقعا حق نداریم افراد را به صرف گمان متهم کنیم، مشهور کنیم. واقعا جایز نیست؛ نه در سایت، نه در روزنامه، نه در تریبون های گوناگون. حیثیت افراد را باید حفظ کرد. نامه، نه در تریبون های گوناگون. حیثیت افراد را باید حفظ کرد.

 

 

 
کلمات کلیدی : زندان اوین، مهدی هاشمی، هاشمی رفسنجانی
 
شهرام
۱۳۹۴-۰۵-۲۲ ۱۳:۱۲:۱۳
امام ( ره ) و رهبری برای اصلاح امور کشور نظرات متعددی داشته اند منجمله شایسته سالاری در انتصاب افراد , ایا در هنگام واگذاری تمام پستهائی که فرزندان اقای هاشمی تا امروز در کشور داشته اند از این نظر تبعیت شده است یا اینکه تنها در مواقع ضرورتشان از نظرات امام و رهبری استفاده ابزاری می نمایند (3113371) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۲ ۱۴:۰۴:۰۷
اینجور مواقع نظر ، نظر رهبری هست!
بله ایشون فرمودن ولی نفرمودن دادگاه رو زیر سوال ببرید و حکم رو غیر شرعی بدونید و شوی تلویزیونی راه بندازید. (3113443) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۲ ۱۵:۴۲:۱۶
آقای الف حتما دیدین که بعضی از سایت های ... حتی کفشهای کتانی یک رنگ مهدی هاشمی وخواهرش را که هرکدام در جاهای متفاوتی بوده را سوژه قرار داده اند ! لبخند مهدی وفرزندش را سوژه قرار داده اند ! اتوموبیلی که که مهدی با ان به اوین امده سوژه قرار داده اند ! در کجای اسلام چنین مسایلی دااریم؟ این آیهء شریفه ولا تلمزوا آنفسکم ولا تنابزو بالالقاب ( ایهء11 سورهء حجرات ) وفبل و بعد این قسمت ایهء شریفه همه در همی رابطه اند! و بر این بیفزایید فرمایشات رهبری را (3113612) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.