نظر منتشر شده
۴۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 270284
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی مطرح کرد؛
علت عدم حضور آیت الله دری نجف آبادی در مراسم معارفه استاندار جدید/ سابقه عملکردی زمانی قمی
بخش داخلی الف، 19 اردیبهشت 94
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۶
محمود زمانی قمی در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت به عنوان استاندار مرکزی انتخاب شد. وی از اعضای هیئت رئیسه بنیاد باران است که پیش از این نیزدر دولت اصلاحات به‌مدت ۳ سال و ۸ ماه استاندار ایلام و ‏۲ سال و ۳ ماه استاندار چهارمحال بختیاری بوده است.

به گزارش الف، به محض اعلام انتخاب استاندار جدید مرکزی، جمعی از مخالفان این انتصاب با تجمع در مقابل استانداری اراک ضمن فتنه گر خواندان زمانی قمی اعتراض خود را نسبت به انتخاب وی نشان دادند در این خصوص عدم حضور آیت الله دری نجف آبادی در مراسم معارفه و همچنین ابراز گلایه وی از عدم لحاظ نمودن مشورتش در انتخاب استاندار جدید به شایات دامن بیشتری زد و این موضوع باعث شد تا حساسیت‌ها نسبت به اقدام دولت افزایش پیدا کند.

در همین زمینه محمد ابراهیم رضایی، رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی و نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در خصوص اعتراض‌های مردم استان مرکزی پیرامون انتخاب استاندار جدید این استان در گفت و گویی با الف می گوید: این اعتراضات صرفاً به دلایل شایعاتی است که در مورد زمانی قمی پخش شده است و در مورد استاندار جدید هیچ گونه اخبار مستدلی مبنی بر افراط گرایی موجود نمی‌باشد.

وی پخش شایعات در مورد زمانی قمی را بدون پشتوانه اطلاعاتی عنوان و تصریح کرد: شایعه به صورت کلی پخش شده است و همان‌هایی هم که داد و فریاد می‌کنند عمدتاً نه زمانی قمی را می‌شناسند و نه اطلاعاتی دقیقی از وی دارند فقط به صرف اخباری که پخش شده این مطالب را می گویند.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی ادامه داد: به نظر من یک جریان سازی در این زمینه شده است که به سوء مدیریت دولت درهماهنگی لازم برای انتشار اخبار باز می‌گردد زیرا دولت با ناهماهنگی‌هایی که بعضاً دارد برای خود حاشیه سازی می‌کند.

وی در خصوص نظر وزیر کشور در مورد انتصاب زمانی قمی تاکید کرد: رحمانی فضلی نقش مستقیمی در انتخاب استانداران ندارد و پشت صحنه انتصابات در دولت یازدهم کسانی دیگری هستند و در این زمینه کشور در وضعیت اسفناکی است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در خصوص سابقه عملکردی زمانی قمی گفت: در حقیقت اطلاعات جامعی از سابقه عملکردی وی در زمینه ای که افراد معترض عنوان می‌کنند وجود ندارد و ما هم دقیقاً یک روز قبل از انتصاب وی از از استانداری زمانی قمی مطلع شدیم؛ و به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه سابقه عملکردی وی با مسئولین طراز اول استان چهارمحال بختیاری که زمانی قمی سابقه استانداری در آنجا را دارد تماس گرفته و اطلاعاتی را در مورد وی دریافت نمودیم که با توجه به اظهارات مسئولین استان مذکور سابقه سوء عملکردر پرونده عملکردی زمانی قمی وجود نداشت و مسئولین استان وی را انسان زحمت کش، اهل تعامل و منطقی معرفی کردند.

رضایی تصریح کرد: در خصوص عملکرد استاندار جدید استان مرکزی با مسئولین استان قم نیز مشورت شد که آن‌ها هم با اذعان به اصلاح طلب بودن وی، سابقه هرگونه افراط گرایی را از سوی زمانی قمی تکذیب کردند.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی با اشاره به اعتراضات روز جمعه مردم در این استان خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد جریاناتی در استان که استانداری را سهم خود می‌دانستند با پخش شایعات در مورد زمانی قمی این جریانات و اعتراض‌ها را سازماندهی کرده‌اند.

رضایی در خصوص جزییات دیدار روز پنج شنبه استاندار جدید و آیت الله دری‌نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: بنده به همراه آقای عزیزی نمایده شازند قرار بود که در این جلسه حضور داشته باشیم که آیت الله دری نجف آبادی در اعتراض به رفتار دولت در این جلسه شرکت نکردند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر گلایه مندی آیت الله دری‌نجف ‌آبادی از رفتار دولت تصریح کرد: نماینده ولی فقیه در استان به هیچ وجه از شخص زمانی قمی ناراحت نبودند و صرفاً گلایه ایشان به رفتار دولت در انتخاب استاندار بود.

این اظهارات در حالی از سوی رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی ارائه می‌شود که پیش‌تر محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در گفت و گویی با فارس ضمن اشاره به اعتراض و تجمع مردم به این انتصاب معتقد است: نقش زمانی قمی در فتنه مشهود بوده و حتی با انتصاب وی در استان دیگری نیز مخالفت شده است و دولت با انتخاب زمانی قمی به نظر نمایندگان مجلس، نماینده ولی فقیه در استان، جامعه روحانیت، اساتید دانشگاهی، نخبگان، اصحاب رسانه، ایثارگران، فعالان عرصه سیاسی و فرهنگی و اکثریت مردم بی توجه بوده است.

با این وجود رسانه‌های طرفدار دولت معقدند که اعتراض‌ها محدود به جریان خاصی است زیرا به محض ورود زمانی قمی به استان مرکزی مردم و دیگر مسئولین استان از وی به گرمی استقبال کرده‌اند به شکلی که در روز معارفه وی سالن اجتماعات استانداری مملو از جمعیت بوده و تعداد معترضین کمتر از ۱۰۰ نفر بوده است.
کلمات کلیدی : استاندار استان مرکزی
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۵:۵۲:۵۳
من نمی دونم شخصی که از سوی مراجع صاحب صلاحیت و مسوول. استعلام شده بعد به سمتی گمارده شده است چرا عده ای بدون مجوز می ریزند و اعتراض می کنند؟ خوب اگر به فرض این آقا برکنار شد و طرفداراش هم بخواهند اعتراض کنند چی می شه؟ (2878428) (alef-11)
 
مودی
۱۳۹۴-۰۲-۲۰ ۰۸:۵۰:۲۳
مطمئن هستید که از مراجع صاحب صلاحیت استعلام شده است و اگر استعلام هم شده به نتیجه آن استعلام ترتیب اثر داده شده است ؟؟؟ مثل اینکه شما خیلی بی خبر هستید یادتان رفته وقتی از فرجی دانا در جلسه استیضاح پرسیدند چرا مدیران کل حوزه وزارتی را بدون استعلام منصوب کرده اید خود را عمدا به نفهمی زد و گفت مگر برای مدیرکل هم باید استعلام گرفت ؟؟؟
شخصا تعدادی مسئول را میشناسم که در دولت یازدهم بدون توجه به نتیجه استعلام ها منصوب شده اند و هم اکنون از آنجا که خودشان هم میدانند استعلام مراجع چهار گانه در انصابشان هیچ دخالتی نداشته با خاطری جمع و آسوده در حال مدیریت کردن هستند... (2879706) (alef-11)
 
هم وطن
۱۳۹۴-۰۲-۲۰ ۱۰:۴۱:۲۰
سلام شما هم شنیده ایید اون آقایی که رییس صندوق رفاه دانشجویان بود و فرجی دانا اخراجش کرده بود و نماینده های دلواپس بخاطر اون فرجی دانا را استیضاح کردن امروز پرونده سی و دو میلیاردیش تو قوه قضاییه برای پیگیری باز شد؟ (2879916) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۰ ۱۱:۳۸:۵۸
یکی از مشکلات فرجی دانا برکناری مدیر صندوق رفاه دانشجویی بود که معلوم شد 32 میلیارد اختلاس داشته... (2880045) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۵:۵۳:۲۹
آقایان تندرو. فکر کنم خرداد 92 انتخابات برگزار شده و دولت عوض شده! به قانون احترام بگذارید. (2878430) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۰ ۱۱:۱۳:۲۸
به به شما و قانون؟....خداروشکر فتنه 88 یک فایده و سود مهم داشت اونم این که قانون!!!!!!! مورد توجه دوستان قرار گرفت.
بازهم تشکر ماهی رو هروقت از آب بگیری تازه است.
قانون فصل الخاب است (2879983) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۵:۵۴:۳۷
سخنگوی شورای نگهبان بارها اعلام کرده اند صرف عضو بودن در یک تشکل یا حزب حتی احزاب منحل شده . جرم نیست و باعث ردصلاحیت نیست. آقایان این سخنگوی شورای نگبهان گفته نه کس دیگر. (2878434) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۲۳:۲۴:۰۲
قطع الرجال که نیست. فردی که صد البته بازنشسته است و پرونده غبار آلودی دارد برای استانداری انتخاب کنیم. ما در کشور عربستان زندگی نمی کنیم. نمایندگان حق اظهار نظر در همه موارد را دارند این جمله را که در دولت قبلی یادتون نرفته. (2879338) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۰ ۰۷:۵۳:۴۳
قحط الرجال عزیزم :) (2879639) (alef-11)
 
مسعود
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۵:۵۸:۲۱
دولت اصلاحات با نفت 8 دلاری و حداکثر 45 دلاری به خوبی کشور را اداره کرد و متوسط رشد اقتصادی در سالهای دولت اصلاحات حدود 6 درصد بود و وقتی دولت را تحویل داد دهها میلیارد دلار در صندوق ذخیره ارزی پول باقی گذاشت . دولت های نهم و دهم با وجود همسویی مجلس و نهادهای خارج از مجلس و با وجود برخورداری از بالاترین درآمدهای نفتی تاریخ ایران. دیدیم که در حوزه های مختلف خصوصا حوزه های اقتصاد. سیاست داخلی و خارجی . فرهنگ . مسائل اجتماعی و محیط زیست چه خسارتهای عظیمی به کشور وارد شد و مساله مهم اینکه اعتماد بین دولت و ملت به شدت آسیب دید. آیا حالا که دولت عوض شده است و دولتی با تفکرات مخالف با دولت قبلی بر سر کار آمده است حق ندارد تفکر و مشی خود را با استفاده از افراد همفکر و همسو به کار گیرد؟ من سالهاست که در امور اقتصادی و سیاسی مطالعه کرده ام و به طور جدی از سال 75 وارد مسائل سیاسی و اقتصادی شده ام. به جد می گویم خیلی دوست دارم 8 سال درخشان دولت اصلاحات برای کشور تکرار شود تا کشور و مردم روی دیگری از رفاه و توسعه یافتگی را ببینند حداقل اینکه دغدغه هایشان بسیار کمتر باشد. (2878445) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۶:۴۱:۰۱
علت اینه که بعضی خودشون رو مالک وخان میدونن وبقیه رو رعیت . (2878586) (alef-11)
 
علي
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۷:۱۴:۰۲
آقاي آصفري جان چرا دم از مردم مي زنيد تورا خدا جاي تمام مردم استان مرکزي صحبت نکنيد ايشاله زودتر انتخابات بشه شما نماينده واقعي و نظر قاطع مردم را خواهيد ديد. (2878672) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۹:۴۵:۳۳
حالا اگر دوباره رأی آورد باز هم از این حرف ها میزنی؟ (2878976) (alef-11)
 
محمد 9
۱۳۹۴-۰۲-۲۰ ۰۸:۲۱:۰۸
شما ببین رای میاره یا نه؟؟؟؟
دوره اینا تمومه... (2879668) (alef-11)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۲-۲۰ ۰۸:۲۵:۳۹
البته اگر قلع و قمع ها گسترده باشه احتمال رای آوردن این عزیزان دلواپس هست. (2879675) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۷:۱۴:۱۰
دری باید حذف شود.دراستان فقط یک کانال رسمی بایدوجودداشته باشد.آنهم کانال دولت (2878674) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۸:۳۱:۱۱
و این یعنی زنده باد مخالف من!!!
روحانی خیلی مچکریم! (2878850) (alef-11)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۸:۵۸:۱۸
چرا؟ وبه چه علت؟ در قانون اساسی جدید شما مقام رئیس جمهور از رهبری هم بالاتر است؟ (2878911) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۲۱:۳۸:۰۰
چه ربطی داشت ؟ (2879151) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۰ ۰۱:۱۶:۵۱
من می دونم. (2879502) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۷:۳۶:۲۶
در این زمینه کشور در وضعیت اسفناکی است.؟؟؟ اگه وضع اسفناک اینه پس وضع 84 تا 92 چی بوده؟ (2878723) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۷:۵۹:۰۵
اهل تعامل را خیلی خوب اومد. (2878778) (alef-11)
 
مهندس جنت شهري
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۸:۰۶:۴۰
اگر ايشان سل بقه محكوميت دارد پس چرا حكم ميگيرد و اگر در دادگاهي محكوم نشده پس چرا اعتراض مگر نه اينكه بايد مر قانون را پذيرفت ..چرا با احساسات مردم بازي ميكنيد.چرا چند نفر را بعنوان تمام مردم استان معرفي ميكنيد . شما براي رفع مشكلات مردم در راس هستيد يا براي ايجاد مشكل...دست برداريد از قدرت طلبي ..دست برداريد از تقسيم قدرت ..مردم انقلاب كردند تا ريشه اين قدرت طلبي ها كنده شود...از بس كه در گوشه كنار اين مملكت اختلاس و فساد اداري و رانت وقدرت طلبي و .....ديده ميشود كمكم مردم ارزو ميكنند كه كاش ..... (2878798) (alef-11)
 
باقر ساری
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۸:۰۶:۵۵
در روزگاری هستیم که به انسانهای بزرگ سالم عاقل و دلسوز و باتجربه انگ فتنه گر می زنند (2878799) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۸:۱۱:۵۱
پس شعار دولت وملت همدلی وهمزبای چی شد ؟؟؟ (2878812) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۰ ۰۱:۵۸:۴۶
چه ربطی داشت؟ شما ملتی؟ (2879520) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۸:۱۲:۵۰
اگر درست خاطرم مانده باشد در دوره اقای نجف ابادی قتل های زنجیره ای رخ داد که در نهایت ایشان از کار برکنار شدند (2878818) (alef-11)
 
شهروند خمینی
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۸:۴۰:۴۱
آقای نماینده، اسفناک وضع شهر خمین زادگاه امام خمینی (ره) است که بر طبق آمار رسمی بیش از 50% از جمعیت این شهر تحت پوشش کمیته امداد هستند.
بهتر نیست شما به مشکلات حوزه ی انتخابیه ی خود بپردازید ؟ 4 سالتون هم داره تموم میشه ها !!!!!!!!! (2878868) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۸:۵۳:۰۱
اگر این دولت بگه ماست سیاهه باز هم یک عده از عزیزانی که نظر میزارند تحت هر شرایطی بدون توجه به استدلال های مخالفان حرف دولت را تایژد می کنند حتی به قیمت زیر سوال بردن شخصیت های اصیل و... (2878898) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۲۰:۲۲:۵۲
قهر برای ... (2879052) (alef-11)
 
ابوالفضل
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۲۱:۲۲:۵۷
به اين ميگن اظهار نظر مستقل يك نماينده (2879127) (alef-11)
 
تقی
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۲۳:۳۲:۴۰
اگه قراربود شمااستاندارتعیین کنید پس چرااکثریت مردم به روحانی رای دادند خواهش میکنم به حقتون راضی باشید ومنتظر انتخابات بعدی باشید (2879357) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۲۳:۳۴:۱۲
من کاری با استان اراک دارم نه نه کاری بامعترضین ونه با موافقین
اما من شاهد برخی موارد بوده ام
ایشان قبل از استاندار شدن در استان های دیگر دراستان همدان معاون استانداری بوده است
ایشان را در خالت زیارت حضرت معصومه( س) مشاهده کرده ام یعنی یقین بدانید شیعه اتنی عشری است. از دوستان ومحبین پیامبر وا ئمه واولیاست
اما از همه عزیزان می پرسم این موارد که عرض شد برای استاندار شدن کفایت می کند. یا استاندار شدن لیاقت وشانیت می خواهد
ایشان شاید جرم حزبی داشته باشد شاید طرفدار یک خزب منحله باشد اما در مسلما نیتش شک نداریم
اما آنچه هر کسی را دردید من ذلیل وخوار می کند خوار کردن وتحقیر نمودن مردم است هرکس به هر عنوان مزدم را تخقیر کند اوستمکار است.
ومن بارها وبارها دیده ام که ایشان تخقیر مردم را درسرلوحه کارخویش قرار داده است. (2879360) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۲-۲۰ ۱۰:۰۵:۳۷
دفاع بد از تخریب مستقیم بدتره
حالا اگه شیعه نبود حق استاندار شدن نداشت!؟؟ (2879841) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۰ ۰۷:۰۰:۱۰
اعتراض چند نفر انگشت شمار را به مردم استان نسبت ندهید (2879588) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۰ ۰۷:۰۱:۲۱
آقای دری نجف آبادی خودش چه گلی به سر استان زده ؟!!! (2879591) (alef-11)
 
ساری اصلانی
۱۳۹۴-۰۲-۲۰ ۰۸:۴۶:۲۴
متاسفم برای کسانی که بدون شناخت از افراد و فقط باشندیدن نسبت به دیگران اظهار نظر میکنند . با تجربه ای که ایشان دارند قطع به یقین منشا خیر در استان خواهند بود . باور کنید اقای زمانی یکی از خدمت گذاران در عرصه های مختلف کشور بوده و هستند .
سخت کوشی . تعامل از خصوصیات بارز ایشان میباشد . امید وارم همچون گذشته در مسئولیت خطیری که پذیرفته اند موفق و سربلند باشند. (2879704) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۰ ۱۰:۵۷:۲۵
کشور به مسئولین کارآزموده نیاز دارد وحق دولت است که برای خدمت بهتر مدیر خوب انتصاب کند مدیری که جامع خوبیهای اصلاح طلب و اصولگرا باشد ودغدغه آن مردم باشد نه گروه خاص (2879943) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۰ ۱۱:۲۹:۴۴
با شناختی که از اقای زمانی دارم در کمتر از یکسال اثار رشد و توسعه اقتصادی را در استان به وضوح مردم فهیم استان خواهند دید (2880027) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۱ ۱۹:۳۰:۲۶
شما چه شناختی از ایشان داری که اینقدر با اطمینان نظر میدی؟ (2883268) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۰ ۱۲:۰۴:۱۶
چرا همه خوبيها منحصر در اصلاح طلبان شده؟ (2880113) (alef-3)
 
نماینده مجلس دانش آموزی
۱۳۹۴-۰۲-۲۰ ۱۷:۵۹:۲۰
ما از استاندار جدیدمون حمایت میکنیم (2880919) (alef-11)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۲-۲۱ ۱۰:۳۵:۳۱
فارغ از هر زنده باد و مرده باد ......

این شهر باید بدست شهروند اراکی ساخته شود مگر دیگه نفری نیست که یک نفر از قم باید بیاد و استاندار بشه !!!! این آقا تا بخواد مشگلات رو ببینه و درک کنه توسط همین دولت به شهری دیگه میره و استاندار شهری دیگه خواهد شد . (2882028) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.