توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 371633
با این «اپلیکیشن» سلامت بهداشتی رستوران را دریابید
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰
رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از رصد سلامت بهداشتی رستورانها با استفاده از اپلیکیشن جدیدی خبر داد که مردم می‌توانند در سراسر کشور وضعیت بازرسی و سلامت بهداشت هر رستورانی را متوجه شوند.

خسرو صادق‌نیت در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به طرح جدید رتبه‌بندی بهداشتی رستوران‌ها به‌وسیله اپلیکیشنی جدید اظهار داشت: مردم می‌توانند با دانلود این اپلیکیشن که در وبگاه مرکز سلامت محیط و کار قرار دارد از وضعیت بازرسی بهداشتی و امتیازهای سلامت رستوران‌های مناطق خود مطلع شوند.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به اینکه این طرح سراسری و در کل کشور در حال اجرا است، گفت: مردم می‌توانند این اپلیکیشن را از وبگاه markazsalamat.behdasht.gov.ir دانلود کنند.

صادق‌نیت تصریح کرد: این اپلیکیشن رتبه‌بندی بهداشتی رستوران‌ها، در قسمت فضای مجازی نرم‌افزار بازار نیز قرار دارد و با داشتن این اپلیکیشن به‌خوبی متوجه می‌شوند که رستورانی که به آن مراجعه می‌کنند به چه صورت و چه مقدار بازرسی بهداشتی شده است و امتیاز سلامت آن به چه صورت است.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در پاسخ به این پرسش که اگر مشخصات و اطلاعات بهداشتی رستورانی در این اپلیکیشن وجود نداشته باشد، مردم باید چه کنند و به چه معنا است، خاطرنشان کرد: این به‌معنای آن است که مراحل بازرسی این رستوران‌ها هنوز کامل نشده است. همچنین این طرح فعلاً برای رستورانها اجرا شده است و در آینده برای صنوف دیگر نیز گسترش می‌یابد.
 
کلمات کلیدی : اپلیکیشن، سلامت بهداشتی، رستوران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.