توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 461868
استقبال سرد پوتین از وزیر خارجه آمریکا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۹
رئیس جمهوری روسیه می گوید که اعتماد میان واشنگتن- مسکو در دوران ریاست جمهوری ترامپ از میان رفته است.
به گزارش مهر به نقل از رویترز، همزمان با استقبال سرد و تا حدودی خصمانه مقامات مسکو از «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه گفت که اعتماد میان واشنگتن و مسکو در دوران ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» از میان رفته است.

دیدار تیلرسون با پوتین در کاخ کرملین پس از دیدار سه ساعته وزرای خارجه آمریکا و روسیه صورت گرفت. این در حالی است که کاخ کرملین پیش از این دیدار، از تأیید امکان ملاقات پوتین با تیلرسون امتناع کرد که این امر نشاندهنده افزایش تنشها در روابط دو کشور پس از حمله آمریکا به سوریه است.

ولادیمیر پوتین در مصاحبه ای با تلویزیون روسیه گفت: «می توان گفت که سطح اعتماد در یک مرحله کاری به ویژه در مرحله نظامی نه تنها بهبود نیافته، بلکه رو به زوال رفته است».

پوتین در این مصاحبه خود با تکرار حمایت روسیه از «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه این اتهام را که دولت اسد مسئول اصلی حمله شیمیایی هفته گذشته به «خان شیخون» است، رد نمود و از نظریه ای جدید سخن گفت که عاملان این حمله را دشمنان اسد و هدف آنان را بدنام ساختن اسد می داند.

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه نیز در گفتگو با خبرگزاری دولتی «ریانووستی» گفت: «در کل، ناپختگی و  اهانت آمیز بودن مشخصه اصلی گفتمان کنونی واشنگتن است. ما امیدواریم که این امر به اساس سیاست آمریکا بدل نشود».

گفتنی است که کاخ سفید مدعی است مسکو تلاش دارد بر استفاده از تسلیحات شیمیایی توسط بشار اسد سرپوش بگذارد. این در حالی است که ترامپ با اتهام زنی به دولت بشار اسد، بامداد روز جمعه با شلیک ۵۹ موشک بالستیک یک پایگاه نظامی در سوریه را هدف حمله قرار داد. 
 
کلمات کلیدی : پوتین+تیلرسون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.