توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443660
خطرات نهفته برخی داروهای گیاهی برای سلامتی
بخش سلامت الف،20 بهمن
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۹
متخصصان استرالیایی اظهار داشتند: این تصور اشتباه که داروهای گیاهی بی‌ضرر هستند موجب شده که سلامت مصرف‌کنندگان به خطر بیفتد.

به گزارش ایسنا، بسیاری از افراد با این تصور که داروهای گیاهی از هزاران سال پیش مورد استفاده بوده و مصرف آنها خطری به دنبال ندارد سلامت خود را به خطر می‌اندازند.

محققان دانشگاه آدلاید اظهار داشتند: برخی داروهای گیاهی شناخته شده حاوی مواد سمی هستند اما از آنجائیکه تصور می‌شود بی‌ضرر هستند بدون ملاحظه و ممنوعیت مصرف می‌شوند.

پرفسور راجر بیارد، نویسنده ارشد این مطالعه گفت: پیشرفت‌های که اخیرا در خصوص ارتباط بین مشکلات سلامتی با بکارگیری برخی درمان‌های گیاهی انجام گرفته خطرات جدیدی را آشکار ساخته که با مصرف داروهای سنتی مرتبط است. این در حالی است که عوارض جانبی سمی داروهای گیاهی مورد استفاده در جوامع سنتی گزارش نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، همچنین بسیاری از بیماران ترکیب‌های موجود در گیاهان دارویی را کنترل نمی‌کنند زیرا تصور می‌کنند مصرف هزار ساله آنها دلیل بر ایمن بودن آنهاست.
 
کلمات کلیدی : داروهای گیاهی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.