نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499768
درآمد مالیات بر ارزش افزوده دو ماهه 21 درصد کاهش یافت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۰
براساس آمار بانک مرکزی درآمدهای مالیات ارزش افزوده دوماهه امسال ۲۱ درصد کاهش یافته است.

به گزارش فارس، براساس گزارش بانک مرکزی مالیات اشخاص حقوقی تا اردیبهشت ماه امسال بالغ بر 3 هزار و 270 میلیارد تومان محقق شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش 7.9 درصدی روبه‌رو بوده است.

براین اساس، 880 میلیارد تومان از مالیات معوقه اشخاص حقوقی دولتی وصول شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 54 درصد رشد دارد.

سهم مالیات بر درآمد در این مدت 2 هزار و 120 میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 15.8 درصد رشد دارد. کارکنان بخش عمومی بالغ بر 900 میلیارد تومان و کارکنان بخش خصوصی850 میلیارد تومان مالیات پرداخت کرده‌اند که به ترتیب 18.5 و 38.9 درصد رشد کرده است. در این مدت مالیات مشاغل با رقمی بالغ بر 260 میلیارد تومان کاهش منفی 30.3 درصدی را تجربه کرده است. 

در بخش مالیات بر ثروت درآمد 370 میلیارد تومانی وصول شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل خود تغییری نداشته است. جمع مالیات‌های مستقیم در این مدت 5هزار و 750 میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 0.1 درصد رشد کرده است. همچنین در بخش مالیات‌های غیرمستقیم سهم مالیات بر واردات هزار و 10 میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل خود با رشد 43 درصدی روبه‌رو است. 

براین اساس، 4 هزار و 800 میلیارد تومان نیز مالیات بر کالا و خدمات وصول شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل خود 11 درصد نزول کرده است.

در این بخش سهم مالیات ارزش افزوده 3 هزار و 200 میلیارد تومان بوده که با کاهش 21.2 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل خود را تجربه کرده و توانسته 70 درصد رقم مصوب را محقق کند. در این بخش مالیات فروش سیگار 80 میلیارد تومان مانند سال قبل بوده است. 

در مجموع جمع مالیات‌های غیرمستقیم با وصول 5 هزار و 810 میلیارد تومان نسبت به مدت مشابه سال قبل خود 5 درصد کاهش نشان می‌دهد.

جمع کل مالیات‌ها اعم از مستقیم و غیر مستقیم 11 هزار و 560 میلیارد تومان بوده که نسبت به رقم مصوب 8 هزار و 220 میلیارد تومان آن تحقق نشده است.
 
کلمات کلیدی : مالیات، مالیات بر ارزش افزوده
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۸:۳۷:۱۶
امیدوارم این درامدتون یه روزی به صفر برسه. این پول زوریه که از جیب مردم پرداخت میشه و مشخص نیست کجا میره. البته حقوق نجومی برخی مسولین شاید یکی از منابعش همین پول زور باشه. طرف موتور ماشینش میسوزه میبرش تعمیرگاه تو فاکتورش براش ارزش افزوده مینویسن. آخه این ظلم نیست که طرف خودش هزینه قطعات و دستمزد و ... رو بده تا ارزش افزوده هم بده. ارزش افزوده سوختن موتور چنده؟ هر جای دنیا بری بگی بهت میخندن.
الف منتشر کن به گوششون برسه. (4510230) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.