توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 410567
تظاهرات میلیونی در اندونزی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۴
در پی تظاهرات گسترده در پایتخت اندونزی علیه اظهارات موهن فرماندار شهر «جاکارتا» درباره قرآن، رئیس جمهور این کشور سفرش به استرالیا را لغو کرد.
 
به گزارش مشرق، در این تظاهرات گسترده که از سوی مسلمانان اندونزی برگزار و به خشونت کشیده شد، تا این لحظه دستکم یک تن کشته و ۱۲ تن دیگر زخمی شدند.
اعترضات اندونزیایی که اکثراً مسلمان بودند، خواهان دستگیری باسوکی تجاهاجا پورناما، فرماندار مسیحی شهر جاکارتا به دلیل اظهارات کفر آمیز او شدند. اتهام ایراد اظهارات کفرآمیز از سوی پورناما فرماندار جاکارتا که هم‌پیمان رئیس جمهور و یک مسحی چینی تبار است، باعث بسیج مخالفان سیاسی رئیس جمهور اندونزی علیه او در این کشور اکثراً مسلمان ۲۵۰ میلیون نفری شده است.

یک گروه موسوم به "جبهه مدافعان اسلام" بعد از آنکه ویدیویی از پورناما منتشر شده و او در آن خطاب به مستمعین به استهزا یک آیه قرآن پرداخت خواهان دستگیری وی شده است. با این حال این فرماندار اندونزیایی از بابت این اظهارنظرش عذرخواهی کرده است.
منبع: Anadolu Agency _ GettyImages
 
کلمات کلیدی : عکس ، تظاهرات،اندونزی ،جاکارتا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.