نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 480966
آلمان: ایران، تنش‌های بین کشورهای عربی را تشدید نکند
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۲

سخنگوی دولت آلمان روز جمعه با بیان اتهامات اثبات‌نشده علیه ایران از این کشور خواست از انجام هر گونه اقدامی که ممکن است باعث تشدید تنش در روابط کشورهای عربی بشود، خودداری کند.

به گزارش فارس، سخنگوی دولت آلمان روز جمعه با بیان اتهامات اثبات‌نشده علیه ایران از این کشور خواست از انجام هر گونه اقدامی که ممکن است باعث تشدید تنش در روابط کشورهای عربی بشود، خودداری کند. 

به گزارش رویترز، «مارتین شیفر» مدعی شد که کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس معتقدند که ایران در پشت پرده در حال ایفای نقش در تنش‌های میان کشورهای عربی با قطر است. 

عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات متحده عربی با متهم کردن قطر به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه روابط دیپلماتیک با این کشور را قطع کرده‌اند. همسایگان عرب قطر، مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را هم به روی قطر بسته‌اند.

این تنش‌های بی‌سابقه بعد از آن بروز کرد که خبرگزاری رسمی قطر در اظهاراتی منتسب به امیر قطر ایران را «قدرتی بزرگ و ضامن ثبات در منطقه» خواند. قطری‌ها اعلام کردند که خبرگزاری این کشور هک شده بود. 

سخنگوی دولت آلمان گفت: «در هر صورت، آنچه اهمیت دارد این است که در آن سوی خلیج (فارس) اقدامی انجام نشود که بنزین روی آتش بریزد. این واقعاً آخرین چیزی است که این منطقه تاب آن را داشته باشد.»

اظهارات «شیفر» در حالی انجام شده که ایران اعلام کرده افزایش تنش در روابط میان دولت‌های همجوار، در شرایطی که منطقه و جهان همچنان از تبعات گسترده بحران تروریسم و افراط گرایی و تداوم اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی رنج می‌برد را به سود هیچیک از دولت‌ها و ملت‌های منطقه نمی‌داند.

جمهوری اسلامی ایران همچنین از همه همسایگان درگیر در اختلافات جاری در جنوب خلیج فارس خواسته با عبرت آموزی از تجارب تلخ منطقه، دوری از احساسات و رجوع به عقلانیت و تدبیر، ضمن حداکثر خویشتنداری، در جهت کاهش تنش و بازگشت به آرامش حرکت کنند.
 
کلمات کلیدی : سخنگوی دولت آلمان+اتهام+ایران+ تنش در روابط+کشورهای عربی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۹ ۲۳:۵۲:۰۳
این یک واقعیت است ما نباید لفظا با کشور های عربی در گیر شویم این بنفع اسرائیل است (4420024) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.