توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507353
آمریکا ساخت نمونه اولیه دیوار مرزی مکزیک را سفارش داد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۴
ایسنا نوشت: وزارت امنیت داخلی آمریکا نخستین گام بزرگ خود را برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک برداشت و اعلام کرد که چهار کمپانی قرار است نمونه‌های اولیه این دیوار مرزی را بسازند.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، مقام‌ها در بخش گمرکی و مرزی وزارت امنیت داخلی آمریکا اعلام کردند، چهار کمپانی قرار است در سن دیگو این نمونه‌های اولیه را بسازند. این کمپانی‌های منتخب پس از دریافت دستور برای این روند، ظرف ۳۰ روز باید پروژه‌های خود را تکمیل کنند.

رونالد ویتیلو، معاون موقت کمیسیونر در این اداره گفت:‌ نمونه‌های اولیه دیوار مرزی و طراحی آن برای امنیت مرزهاست. این نمونه‌های اولیه ۳۰ فوت (۹ متر) ارتفاع دارند و مبلغ قرارداد آنها بین ۴۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار دلار برای هرکدام است. مبلغ ۲۰ میلیون دلار برای این پروژه و هزینه‌های مرتبط آن اختصاص یافته است.

مقام‌های وزارت امنیت داخلی گفته‌اند که این نمونه‌های اولیه به دیوارهای موجود در منطقه سن دیگو متصل می‌شوند و به آژانس حفاظت مرزی و گمرکی اجازه می‌دهند تا این مساله را ارزیابی کند که کدام موانع در منطقه مرزی با مکزیک موثرتر هستند.

این مساله در حالی مطرح شده که دولت آمریکا خسارات ناشی از طوفان هاروی را که بخش‌هایی از تگزاس را درنوردید، ارزیابی می‌کند. برخی از اعضای کنگره، دولت و متحدان جمهوری‌خواه آن را به قطع میلیاردها دلار در تامین کمک مالی آژانس مدیریت بحران متهم می‌کنند که مسئول رسیدگی به بلایای طبیعی است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در سال جاری میلادی از کنگره خواست تا مبلغ ۶ / ۱ میلیارد دلار برای ساخت این دیوار اختصاص دهد. این دیوار در مرز بین آمریکا و مکزیک است و ترامپ در کمپین انتخاباتی خود قول داده بود تا این دیوار را برای جلوگیری از ورود غیرقانونی مهاجران ایجاد کند.

مقام‌های آمریکایی از ۱۹۹۰ موفق به کشف ۲۲۴ تونل در دیوار مرزی کنونی میان آمریکا و مکزیک شده‌اند که اکثریت آنها در هفته اخیر کشف شده است.
 
کلمات کلیدی : امریکا + مکزیک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.