توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501458
صربستان در اندیشه خرید اس ۳۰۰ از روسیه است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۹
‎وزیر دفاع صربستان از تمایل این کشور برای خرید سامانه های دفاع موشکی اس ۳۰۰ از روسیه خبر داده است.

به گزارش تسنیم به نقل از اسپوتنیک، آلکساندر وولین وزیر دفاع صربستان روز شنبه در مصاحبه ای تاکید کرد: بلگراد مایل به خریداری سامانه های دفاع موشکی سطح به هوای اس 300 از روسیه است ولی هنوز خیلی زود است که بخواهیم جزییات مربوط به این مساله را به اشتراک بگذاریم.

بر اساس این گزارش وزیر دفاع صربستان تصریح کرد: این کشور یک کشور بی طرف است بنابر این لازم است ارتش خود را در برابر اقدامات خصمانه کشورهای همسایه مسلح کند.

وی در ادامه گفت: ما خرید اس 300 از روسیه را مد نظر قرار می دهیم، ما درباره آن فکر می کنیم، هنوز خیلی زود است که چیزی را به صورت دقیق تر اعلام کنیم. من نمی توانم به طور خاص درباره اس 300 اظهارنظر کنم ولی به طور کلی ما باید ارتش خود را مجهزتر و قوی تر کنیم.

وی در جریان سفر به مسکو، اظهار داشت: صربستان یک کشور بی طرف است. این بدان معناست که ما باید برای دفاع از خودمان کاملا آماده باشیم.

سامانه دفاع موشکی اس 300 قادر است تا موشک های بالستیک کوتاه برد و میان برد، موشک های کروز و همین طور هواپیماهای تاکتیکی و راهبردی را هدف قرار دهد. این سامانه هم اکنون در ارتش های مختلف جهان از جمله ایران، چین، بلغارستان، مصر، یونان و سوریه کاربرد دارد.
 
کلمات کلیدی : صربستان + اس ۳۰۰ + روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.